Kizlar siz bebeğin 40 mi nasıl çıkardınız

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡ tarafından oluşturulan Kizlar siz bebeğin 40 mi nasıl çıkardınız başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,738 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kizlar siz bebeğin 40 mi nasıl çıkardınız
Konbuyu başlatan 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mervegüll

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Sizde nasıl çıkarıyorlar kizlar bizde 40 kaşık su sayiyorlarmis galiba
Bebeğin doğumunun kırkıncı gününe dair dinen yapılması gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Kırk gün boyunca bebeğin ve annenin evden dışarı çıkmaması, bebeğin kırkının çıkarılması gibi uygulama ve inanışların dinî bir dayanağı yoktur.
Ben değil DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI söylüyor. Kırk çıktığında yanimda hiç kimse yoktu. Öyle taşmış nohut bulgur muş hiç bişey yapmadım. Eşimle beraber dua okuyarak kızımı normal suyla yıkadık 40 tas su filan dökmedik. Sonrada ben yikandim normal bı sekilde oldu bitti yani.

Valla annem çıkardı kaşık su saymadı ama suyun içine ne bulduysa attı anne çocuk difteri olacak bu suda veba slagını bile çıkar dedim sen sus dedi yıkadı 😂😂
😅😅
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Annem 40 küçük taş topladı onları önce yıkadı sonra kaynatti iyice temizledikten sonra bebeğin banyo suyuna attı suya altın da attı çiçek de attı daha sonra abdest alıp bebeği yıkadı 40 tas su döktü su assagi bebeğin boyu yukarı gibi şeyler söyledi dua okudu daha sonra o 40 suyuna biraz daha su ekledi bende 40 tas su dokundum en son bu ne ya ayin mi yapiyoz demiştim 🤣
😅😅Taşı da duymuştum canim

Ay ne güzel bizde hastaneden taburcu olur olmaz komşular kuzenler damlar hayırlı olsuna😂
Valla bizdede aynı canım o halimle bide hizmet ediyor😅😂😂

Balığın annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğin doğumunun kırkıncı gününe dair dinen yapılması gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Kırk gün boyunca bebeğin ve annenin evden dışarı çıkmaması, bebeğin kırkının çıkarılması gibi uygulama ve inanışların dinî bir dayanağı yoktur.
Ben değil DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI söylüyor. Kırk çıktığında yanimda hiç kimse yoktu. Öyle taşmış nohut bulgur muş hiç bişey yapmadım. Eşimle beraber dua okuyarak kızımı normal suyla yıkadık 40 tas su filan dökmedik. Sonrada ben yikandim normal bı sekilde oldu bitti yani.
Bende öyle yaparım kesin

Babası ile yıkadım güzelce suyun içine falan birşey atmadık 40 defa su döküldü üstüne sonra bende yıkandım bir kaç akraba eş dost çağırdık mevlüt okundu öyle olmuştu canım 😊
Anladım canım benim de daha var 40 ina bende annemle gelir onla çıkarırım herhalde

Ya benim bebegimin bugün göbeği düştü düş aldırmak istiyorum bebeği olur mu 40 ki beklememizegerek var mı bilen var mi
Canım benim 27 günlük 5 oldu yaptirdigim göbeği düştüyse bişi olmaz yaptır yazık rahatlar

Ya benim bebegimin bugün göbeği düştü düş aldırmak istiyorum bebeği olur mu 40 ki beklememizegerek var mı bilen var mi
Doktora sormuştum ben çabuk düşsün diye göbeği düştükten sonra yıka demişti bende öyle yaptım şimdiye kadar 5 kez yaptirdim

Esma nur ktbs

Kayıtlı Üye
rank
Sizde nasıl çıkarıyorlar kizlar bizde 40 kaşık su sayiyorlarmis galiba
Kızlar aslında kırk çıkarma diye birşey dinimizde yok haa zararı varmı yok tabiki kırklanmak denilen şey aslında annenin kırkının çıkması ve gusül abdesti alıp temizlenmesi bizde de süzgeçte kırk delik vardır diye süzgeçten su akıtıp kırk delikten su akıtıp temizlenme diye birşey var ama ben iki doğumum da da normal gusül abdesti aldım sadece

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar