Kızlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hertelden kategorisinde Beyza🌸🌸 tarafından oluşturulan Kızlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,616 kez görüntülenmiş, 97 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hertelden
Konu Başlığı Kızlar
Konbuyu başlatan Beyza🌸🌸
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Alyaa🌷🌷

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Her yerin adeti de bir başka işte mesela annem Eskişehirli benim ben doğduğumda anneannemi eve sokmamışlar gelin anasına düşmez demişler dayımın karısı olan yengem kıyameti koparmış gidemez kızının evine diye.Ne kadar doğru bilmiyorum adet öyle mi yoksa bahane mi bulmuşlar.Anneannem gelemeyince 3 halam eşleri çocukları bi de babaannem anneme sözde yardıma gelmişler ama aynı sizin hesap anneme iş gördürmüşler.Kuzenlerim annemin çeyizlik hiç üstüne yatılmamış yorganlarına işemiş tabi çamaşır makineleri eski tip elde yıkasıya kadar iz kalmış hepsinde.Babam pazara gidermiş anneme bir şeyler alırmış lohusa diye annem benimle uğraşırken hepsini yer içer ertesi gün dolap boşalınca evlerine dönerlermiş annem bildiğin kendi evinde aç kalırmış.Anneannem gizlice gelirmiş onlar gidince tabi telefon yok o zamanlar doğru düzgün hazır bezler de yok anneme biraz yardım eder bezleri kaynatır asar sonra gizlice geri gidermiş.Kadın lohusa haliyle kaç kişiye bakmış.Kardeşimde de mesela yine aynısını yapmaya kalktılar başta yaptılar da ama sonrasında izin vermedi annem artık isyan etti susarsan tepene biniyorlar.Kıyameti koparan yengem kendi doğurduğunda da anasına gitti kaldı bu arada 🤦🏻‍♀️
Canım eskiden çoğu kişi bu durumdaydı annemin babaannemden çektiklerini anlatsam aklın şaşar ama bu devirde de bu insanların böyle kendini ezdirmesi tuhafıma gidiyo açıkçası🤷😏

Hülya12

Moderator
Yönetici
Mod
rank
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar