Kızlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hertelden kategorisinde Beyza🌸🌸 tarafından oluşturulan Kızlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,620 kez görüntülenmiş, 97 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hertelden
Konu Başlığı Kızlar
Konbuyu başlatan Beyza🌸🌸
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Alyaa🌷🌷

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Haklısın bir yandan ama kardeşi olsun bence kızının biraz ara ver yapmisken bi tane daha yap 🤩🤩
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bu aile bana çok tanıdık geldi🤩benim eşimin ailesi de öyle canım halen eski devirdeki insanlar gibi içiçe yaşıyorlar dede nene üç dört gelin yani benim kaynanam iki eltisiyle ve kaynanasiyla yasiyo hemde iki kaynana 🥴🥴halen kaynanam onlardan çekinir bişey yaptımi evdeki elli kişiden izin alır hiç de gocunmaz inan anlatırken bile sinir oluyorum ama onlar alışkın artık ben misafir olarak bile gidiyorum katlanamiyorum onlar 30kisilik aile gayette rahat yaşıyorlar memnunlar hayatlarından ama bana göre çok saçma aşırı derecede hemde😏😏
Ay hamilesin canın bişey çekti ya kendine de almayacaksın ya 30 kişiye bir alacaksın ya da gizli saklı alıp yiyeceksin kendi evinde misafir sanki ben de hayatta yapamam zaten benim canım sürekli bir şeyler çeker 🫣😅

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Ay hamilesin canın bişey çekti ya kendine de almayacaksın ya 30 kişiye bir alacaksın ya da gizli saklı alıp yiyeceksin kendi evinde misafir sanki ben de hayatta yapamam zaten benim canım sürekli bir şeyler çeker 🫣😅
Benim eşim bi yaz başka şehire çalışmaya gitti bende yazın mecburen köye gittim eşimin ailesinin yanına ilk hamileligimin kaç ayını orda geçirdim o kadar çok zorlandım ki anlatamam gece beş dk da bi tuvalete çıkardım ama onlar lavabonun girişine doğru uzanan koridor da otururdu hep 🥴gelip yine geri dönerdim sinirden cogu gece yatamazdim ağlardım hep yatağımda 😥pijamalarimi giymezdim bile🥴elbiselerimle yatar kalkardim 🥴 aile büyükleri otururdu gece yarilarina kadar bide dışardan gelen misafirleri olurdu günlerce kalırlardı kahkahalari gürültü patırtılari izin vermezdi uyumama🥴🥴kaç kişiyle aynı odada kalırdım canım bişey istese alamazdim bile çünkü köy yerinde olmazki bişey anca evden birileri ilçe ye gelince alınırdı onlarada aldırmak istemezdim çünkü kaç aile var alsam tek başıma yiyemezdim ama onlar alıp yerdi sabah çöplerini toplardik 🥺 bilmiyorum bazı insanlar çok düşüncesiz gerçekten yazarken bile geriliyorum yazık etmişim orda geçirdiğim en güzel zamanlarimi hep eşimin yüzünden 😏😏çok şükür şu an başka yere çalışmaya gitse bile evimden başka yere gitmiyorum korksam bile gitmiyorum insanın evi gibisi yok ya vallahi o kalabalık beni kanser etti zaten bebeğimi de kaybettim belkide hep o dusuncesizlerin yüzünden 😏o kadar stresliydim ki ya hiç oturmazdik aynı otel gibi ben sürekli mutfakta ayaktaydim bulaşık zaten hiç bitmezdi gece ikide üçte uyandığımda bile çay kahve içerken görüyordum onları baya tuhaflardi ya neyse verilmiş sadakam varmış da onlarla yaşamıyorum şükür 🤲

Oda bizim şansımız canım şükredelim ki onlarla oturmuyoruz🤲🤲

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Benim eşim bi yaz başka şehire çalışmaya gitti bende yazın mecburen köye gittim eşimin ailesinin yanına ilk hamileligimin kaç ayını orda geçirdim o kadar çok zorlandım ki anlatamam gece beş dk da bi tuvalete çıkardım ama onlar lavabonun girişine doğru uzanan koridor da otururdu hep 🥴gelip yine geri dönerdim sinirden cogu gece yatamazdim ağlardım hep yatağımda 😥pijamalarimi giymezdim bile🥴elbiselerimle yatar kalkardim 🥴 aile büyükleri otururdu gece yarilarina kadar bide dışardan gelen misafirleri olurdu günlerce kalırlardı kahkahalari gürültü patırtılari izin vermezdi uyumama🥴🥴kaç kişiyle aynı odada kalırdım canım bişey istese alamazdim bile çünkü köy yerinde olmazki bişey anca evden birileri ilçe ye gelince alınırdı onlarada aldırmak istemezdim çünkü kaç aile var alsam tek başıma yiyemezdim ama onlar alıp yerdi sabah çöplerini toplardik 🥺 bilmiyorum bazı insanlar çok düşüncesiz gerçekten yazarken bile geriliyorum yazık etmişim orda geçirdiğim en güzel zamanlarimi hep eşimin yüzünden 😏😏çok şükür şu an başka yere çalışmaya gitse bile evimden başka yere gitmiyorum korksam bile gitmiyorum insanın evi gibisi yok ya vallahi o kalabalık beni kanser etti zaten bebeğimi de kaybettim belkide hep o dusuncesizlerin yüzünden 😏o kadar stresliydim ki ya hiç oturmazdik aynı otel gibi ben sürekli mutfakta ayaktaydim bulaşık zaten hiç bitmezdi gece ikide üçte uyandığımda bile çay kahve içerken görüyordum onları baya tuhaflardi ya neyse verilmiş sadakam varmış da onlarla yaşamıyorum şükür 🤲

Oda bizim şansımız canım şükredelim ki onlarla oturmuyoruz🤲🤲
Ben de hiç sevmem başkasıda yatıya kalmayı da bizde kalınmasını da ne yatabilirsin ne kalkabilirsin yemek dert gezmek dert ama insanlar alışıyor demek ki bi de kaç kişiyle aynı odada başın sağolsun zaten her şeyin başı stres.Ben sahada çalışıyorum caddede belediyeye bağlı otopark görevlisiyim, hamileyim diye beni kısa az trafikli caddeye veriyorlardı zorlanmayayım diye.Bir kaç hafta üstüste kalınca mesela esnaf bile o kadar yardımcı oldu ki Allah hepsinden razı olsun 🤲 Manav meyve verirdi kuruyemiş verirdi şarküterici iki de bir su içmen lazım der su getirirdi çorbacı bir kaç kere para bile almadı benden.Bazı müşteriler bir kilo kendine aldı bir kilo bana aldı istememe rağmen zorla verdiler canın çeker diye.Manav ejder meyvesi bile verdi düşün.Zorla oturturlardı beni çok ayakta kaldın diye biz şirketten gelen olursa haber veririz derlerdi.Bi adam benimle tartıştı küfretti üstüme yürüdü de esnaf adamı dövdü.7 kat eller bana bu kadar yardım ederken nasıl olur da sizin akrabalarınız hısımlarınız böyle davranabiliyor aklım almıyor 🤦🏻‍♀️ Hamile kadın hassastır uykusu önemli ayakta kalmaması lazım beslenmesine dikkat etmesi lazım eşinin emanetisin bi de üstüne millete bir verirken sana 2 vermeleri lazım

Aleyna Yavuz

Kayıtlı Üye
rank
İyiki yazdın canım teşekkür ederim 😔 inşallah canım inşallah rabbim senden razı olsun inşallah 🤲 çok sağol dileklerin için , bi ara müsait olduğunda anlatırım sana uzun mesele canım şuan Ali'yi uyutuyorum, aramızda bişey oluyor mu oldumu artık anlam veremiyorum, kaynanamlar bizi rahat bıraksa iyiyiz ama bir türlü gitmediler kurtulamadim onlardan
Kaynanalar olmasa herkesin evliliği süper canım bundan şüphem yok bişey dicem şimdi Rabbimin gücüne gidecek en iyisi susmak canım, ☺

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Ben de hiç sevmem başkasıda yatıya kalmayı da bizde kalınmasını da ne yatabilirsin ne kalkabilirsin yemek dert gezmek dert ama insanlar alışıyor demek ki bi de kaç kişiyle aynı odada başın sağolsun zaten her şeyin başı stres.Ben sahada çalışıyorum caddede belediyeye bağlı otopark görevlisiyim, hamileyim diye beni kısa az trafikli caddeye veriyorlardı zorlanmayayım diye.Bir kaç hafta üstüste kalınca mesela esnaf bile o kadar yardımcı oldu ki Allah hepsinden razı olsun 🤲 Manav meyve verirdi kuruyemiş verirdi şarküterici iki de bir su içmen lazım der su getirirdi çorbacı bir kaç kere para bile almadı benden.Bazı müşteriler bir kilo kendine aldı bir kilo bana aldı istememe rağmen zorla verdiler canın çeker diye.Manav ejder meyvesi bile verdi düşün.Zorla oturturlardı beni çok ayakta kaldın diye biz şirketten gelen olursa haber veririz derlerdi.Bi adam benimle tartıştı küfretti üstüme yürüdü de esnaf adamı dövdü.7 kat eller bana bu kadar yardım ederken nasıl olur da sizin akrabalarınız hısımlarınız böyle davranabiliyor aklım almıyor 🤦🏻‍♀️ Hamile kadın hassastır uykusu önemli ayakta kalmaması lazım beslenmesine dikkat etmesi lazım eşinin emanetisin bi de üstüne millete bir verirken sana 2 vermeleri lazım
Bilmiyorum canım kalabalıktan misafirlerden gözleri görmüyordu beni 🥴🥴kaynanama bı şikayette bulunsam o benden daha çok doluydu napayım elimden ne geliyo diyordu
Ne güzel canım dusunceli insanlara denk gelmişsin 🥰oda benim şansım işte Neyseki geçici olarak kaldım daha tövbe ziyaret amaçlı bile eşim için olmasa vallahi gitmem

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Bilmiyorum canım kalabalıktan misafirlerden gözleri görmüyordu beni 🥴🥴kaynanama bı şikayette bulunsam o benden daha çok doluydu napayım elimden ne geliyo diyordu
Ne güzel canım dusunceli insanlara denk gelmişsin 🥰oda benim şansım işte Neyseki geçici olarak kaldım daha tövbe ziyaret amaçlı bile eşim için olmasa vallahi gitmem
Kadında helak oluyordur tabi kaç kişiye yemek yedir çay içir yatak yap kaldır bulaşığı osu busu 🤷🏻‍♀️

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Oda kendini biraz ayakta tutsaydi o hale gelmezdi 😏kendini onca insana ezdirmezdi diye düşünüyorum
Her yerin adeti de bir başka işte mesela annem Eskişehirli benim ben doğduğumda anneannemi eve sokmamışlar gelin anasına düşmez demişler dayımın karısı olan yengem kıyameti koparmış gidemez kızının evine diye.Ne kadar doğru bilmiyorum adet öyle mi yoksa bahane mi bulmuşlar.Anneannem gelemeyince 3 halam eşleri çocukları bi de babaannem anneme sözde yardıma gelmişler ama aynı sizin hesap anneme iş gördürmüşler.Kuzenlerim annemin çeyizlik hiç üstüne yatılmamış yorganlarına işemiş tabi çamaşır makineleri eski tip elde yıkasıya kadar iz kalmış hepsinde.Babam pazara gidermiş anneme bir şeyler alırmış lohusa diye annem benimle uğraşırken hepsini yer içer ertesi gün dolap boşalınca evlerine dönerlermiş annem bildiğin kendi evinde aç kalırmış.Anneannem gizlice gelirmiş onlar gidince tabi telefon yok o zamanlar doğru düzgün hazır bezler de yok anneme biraz yardım eder bezleri kaynatır asar sonra gizlice geri gidermiş.Kadın lohusa haliyle kaç kişiye bakmış.Kardeşimde de mesela yine aynısını yapmaya kalktılar başta yaptılar da ama sonrasında izin vermedi annem artık isyan etti susarsan tepene biniyorlar.Kıyameti koparan yengem kendi doğurduğunda da anasına gitti kaldı bu arada 🤦🏻‍♀️

Tüm sayfalar yüklendi.