Kolik bebekli olanlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Selda mas tarafından oluşturulan Kolik bebekli olanlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,644 kez görüntülenmiş, 67 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kolik bebekli olanlar
Konbuyu başlatan Selda mas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nesliesen

Selda mas

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum benim bebeğim kolik bebekti çok kötü olunca önce banyo yaptırıp sonra gaz masajı yapıyordum kucakta emziriyordum ben kendi yemeklerime kimyon atıyordum yada balla karıştırıp kimyon yiyordum sonra rezene çayı içiyordum benim bebeğim birde kucakta susuyordu rezene çayı ve kimyon tüketmeyi deneyebilirsin birde sessiz bir odada uyutmayı dene ama doktor bana 3 ay olana kadar gaz sorunu olur demisti
Haklısın cnm valla sabahlayinca dün baya bı kötü olduk
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sicak su torbasi degilde gaz kemeri aldim icinde kiraz cekirdekleri var 15 dakika firinda isitiyorum bebegi yakmiycak sicakliktayken karnina bagliyorum bize cok faydasi oldu valla
Bende de torba şeklinde var isittim yatağına koydum ama bida denemedim

Benim oğlumda seninkiyle problemi aynı kolik Allah bizim gibi kolik bebeklilere güç kuvvet versin. Ben 2 günde bir banyo yaptırıyorum masaj yapıyorum ayaklarını sıcak tutuyorum kilotlu çorab giydirsem bile mutlaka bir tane daha çorap giydiriyorum patik giydiriyorum ev sıcak ama muslin battaniyesi hep sarılı sürekli yelek giydiriyorum üsutmemeye çalışıyorum yoksa sabaha kadar durmadan ağlayan sakinleşmek için emmek istemeyen ama sinirliyken ememeyen bir bebekle uğraşmak zor oluyor gaz damlası benimkinde de işe yaramadı her emdikten sonra gazını çıkardım karnına sürekli masaj yaptım. Allah bozmasın şuan çok çok iyi akşamları uyuyor yoksa gece 2-3-4 nobetteydik. Birde ben kundak yapıp uyutuyorum hem daha uzun uyuyor hemde gazını kolay çıkartıyor
Bende hep kundak yapmıştım bi kaç haftadır yapmıyordum Allah sabır versin bizlere cnm çok zor

Benim oğlumda seninkiyle problemi aynı kolik Allah bizim gibi kolik bebeklilere güç kuvvet versin. Ben 2 günde bir banyo yaptırıyorum masaj yapıyorum ayaklarını sıcak tutuyorum kilotlu çorab giydirsem bile mutlaka bir tane daha çorap giydiriyorum patik giydiriyorum ev sıcak ama muslin battaniyesi hep sarılı sürekli yelek giydiriyorum üsutmemeye çalışıyorum yoksa sabaha kadar durmadan ağlayan sakinleşmek için emmek istemeyen ama sinirliyken ememeyen bir bebekle uğraşmak zor oluyor gaz damlası benimkinde de işe yaramadı her emdikten sonra gazını çıkardım karnına sürekli masaj yaptım. Allah bozmasın şuan çok çok iyi akşamları uyuyor yoksa gece 2-3-4 nobetteydik. Birde ben kundak yapıp uyutuyorum hem daha uzun uyuyor hemde gazını kolay çıkartıyor
Bende hep kundak yapmıştım bi kaç haftadır yapmıyordum Allah sabır versin bizlere cnm çok zor
Canım suyun zararı yok 1 aylıksa günlük bir çay kaşığı su yeterli bence benim ablam vermedi ilk çocuğunda bebeğin ciğerleri susuz kaldığı için 1 hafta hastanede yattı
Normal su değilde kimyonlu su canım o yüzden sordum teşekkür ederim 💕

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Haklısın cnm valla sabahlayinca dün baya bı kötü olduk

Bende de torba şeklinde var isittim yatağına koydum ama bida denemedim

Normal su değilde kimyonlu su canım o yüzden sordum teşekkür ederim 💕
Bebek arabasında gezdirmeyi dene kuzum arkadaşımın kızı ya bebek arabasinda yada arabada susardi

Selda mas

Kayıtlı Üye
rank
Bebek arabasında gezdirmeyi dene kuzum arkadaşımın kızı ya bebek arabasinda yada arabada susardi
Kış ayı araca in bin hasta etmeyelim dedik oğlum var onun da tam uyku saati bebisin kolik nobetinde yoksa araba iyi geliyo kucakta gezdiriyoz sabaha kadar aglamasa işte çok agliyo sağolasın canım benim

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar ikinci çocuğum ilkinde de gaz prob. Vardı ama bunda fena bugün sabah 8 e kadar ağladı akşam 11 gibi başladı sesi falan kısıldı damlalar bı ise yaramiyo galiba arkadaşım kimyon kaynat suyunu ver dedi böyle şeyleri hayatta yapamam ben su bile vermem 6 ay olana kadar pimpirikli biriyim. Ama o kadar agladiki verdim az bı değişiklik pek yok şuan benim gibi olan var mı neler yaptı bebeğim 2 aylık olacak Mart 3 te
Valla kimyonla rezene kaynatup içirdim hep ben 3 ünde de. Ama öle bi iki kere değil devamlı günde 3 4 kere verdim hiç haz sorunu yasamadım. Sancıları oldugu zaman da yani 40lı bebekken diim zeytinyağı papatya yagı karnına poposunun bacagının arasına iyice masaj yapar sucak havlu yada bez koyarım ohh sabaha kadar uyurlar. Oğlum kolik değildi ama cok huysızdu bnm de ilkimdi tecrübem yoktu annem bu sekilde yapmamı sölemişti ve de cok rahat ettim tabi diş dönemine kadar!!

Sevgi123

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar ikinci çocuğum ilkinde de gaz prob. Vardı ama bunda fena bugün sabah 8 e kadar ağladı akşam 11 gibi başladı sesi falan kısıldı damlalar bı ise yaramiyo galiba arkadaşım kimyon kaynat suyunu ver dedi böyle şeyleri hayatta yapamam ben su bile vermem 6 ay olana kadar pimpirikli biriyim. Ama o kadar agladiki verdim az bı değişiklik pek yok şuan benim gibi olan var mı neler yaptı bebeğim 2 aylık olacak Mart 3 te
Kimyonun tohumunu al canım benim kızımda öyleydi kimyon tohumu heöen alırdı sancısını oğlumda hop hop la çıkartmaya çalışıyor gazını

Kimyonun tohumunu al canım benim kızımda öyleydi kimyon tohumu heöen alırdı sancısını oğlumda hop hop la çıkartmaya çalışıyor gazını
Birde kiraz çekirdeği torbamız var canım kızımda yoktu oğlumdada daha denemedim hediye geldi ama kız kardeşim çok faydasını görmüş

Gökçen

Kayıtlı Üye
rank
Geçmiş olsun benim de ilk çocuğum 4 ay olana kadar kolik bebekti damla bende işe yaramdi ama kimyonu kullandım bana paydası oldu tabi sakinleştirmek için babaya veriyorum ben anne dışında başka biri gördüğünde rahatlar die okumuştum bir yerde ne doğru bilemm ama babada iyi geliyodu

Nazende

Kayıtlı Üye
rank
Benimde kızım öyleydi ben kolik sandım meğer süt alerjisi varmış , kakasını yapana kadar ağladı , şimdi çok şükür iyi , kakasina , bakın bı , suratinda falan döküntü var mı , ben de ihtimal vermedim ama alerjimiz var mış

Tüm sayfalar yüklendi.