Kolik bebekli olanlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Selda mas tarafından oluşturulan Kolik bebekli olanlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,706 kez görüntülenmiş, 67 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kolik bebekli olanlar
Konbuyu başlatan Selda mas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nesliesen

Sevgi123

Kayıtlı Üye
rank
Kiraz cekirdegi torbam var kimyon tohumunu mu kaynatmaliyim nasıl kullanmak gerekiyor
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım 2 aylık olacak kakasını çok iyi yapiyodu mama da yiyor anne sütü de alıyor bı kaç gündür kaka da yapamıyor bı kaç damla zor cikariyo bide bu çıktı başıma döküntüsü yok yüzünde falan

Bende iciriyorum ikinci günüm iyi geldi yalnız dünden beri kakasını yapamadı kimyon acaba kabız yapar mı tam tersi yapmaması gerek iyide gelmişti bugün daha az ağladı gece

Bende iciriyorum ikinci günüm iyi geldi yalnız dünden beri kakasını yapamadı kimyon acaba kabız yapar mı tam tersi yapmaması gerek iyide gelmişti bugün daha az ağladı gece
Kimyon tohumunu bir çay kaşığını bir su bardağına kaynatıp hem ben içiyorum hem bebeğe bi kaç çay kaşığı veriyorum kabızlık yapmıyordu kızımda oğlumu emziremiyorum tutmuyor ne kadar zorlasamda aldım ama oğlumda henüz içmedim

Husnıyeeee

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar ikinci çocuğum ilkinde de gaz prob. Vardı ama bunda fena bugün sabah 8 e kadar ağladı akşam 11 gibi başladı sesi falan kısıldı damlalar bı ise yaramiyo galiba arkadaşım kimyon kaynat suyunu ver dedi böyle şeyleri hayatta yapamam ben su bile vermem 6 ay olana kadar pimpirikli biriyim. Ama o kadar agladiki verdim az bı değişiklik pek yok şuan benim gibi olan var mı neler yaptı bebeğim 2 aylık olacak Mart 3 te
Canım hangi damlayı kullanıyorsun biogala damla var o kesin çözüm 1 damlası 27 damlaya bedel bebeğe 5 damla veriyorsun ve banyo yaptırıp bebeği poposuna zeytine yağ sür kulak kürdanı varya çok fazla olmayacak şekilde poposuna ittir sonra sırtına masaj canım sakin karnına bastıra bastıra masaj yapma o bebeğin bağırsakları gelişmediği için hangi yönde olmadığını bilmediğin için Allah korusun bağırsak düğümlenmesi Yaşar Allah korusun bak sen benim dediklerimi yap sonra sonucu gör en sonda bi bisiklet hareketti bak nasıl uyuyor bebeğin

Kizlar ikinci çocuğum ilkinde de gaz prob. Vardı ama bunda fena bugün sabah 8 e kadar ağladı akşam 11 gibi başladı sesi falan kısıldı damlalar bı ise yaramiyo galiba arkadaşım kimyon kaynat suyunu ver dedi böyle şeyleri hayatta yapamam ben su bile vermem 6 ay olana kadar pimpirikli biriyim. Ama o kadar agladiki verdim az bı değişiklik pek yok şuan benim gibi olan var mı neler yaptı bebeğim 2 aylık olacak Mart 3 te
Canım bence naparsan yap işe yaramıyor 😏benimki de öyleydi Allah'ım gece 2 de baslayi sabah 11 kadar ağlıyordu valla o ağlıyordu ben ağlıyordum kullanmadığım gaz ilacı kalmadı bı etkilerini görmedim ben şuan 3.5 aylık olduk çok şükür bitti arada oluyor gaz sancısı ama geçti canim şuan yani kolikse gaz sancıları hafifleyip geçene kadar biseyin ise yarayacağını dusunmuyorum sadece telefondan elektirikli süpürge fön Makinesi sesi açabilirsin az da olsa sakinlesiyorlar ben az da olsa onla sakinlestiriyordum tabi alışınca şuan fön Makinesi sesi ile uyuyor 😊 inşallah en kısa zaman da biter geçer canım çok zor gerçekten Allah yardımcın olsun 🙏🥰

Yaz yagmuru

Kayıtlı Üye
rank
Adaçayı yani acı elma yağı metsil ve zinco dönüşümlü olarak kullan canım.bisiklet çevirir gibi hareketler yap el altta cocuk üstte kalsın o şekilde üstten fazlasi çıkıyor. Gazli bebek coco zor oluyor birde bebek arabası tavsiye ederim.tak takli bir yol da bulursan bebek arabasında çok güzel uyuyorlar

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
eyvaaahhh kizlar galiba bizde de kolik belirtileri var ya dun gece sabaha kadar agladi kıpkırmızı kesiliyor ya ve hala su saat oldu ayni kolik bebek mi smdi bu😧😧

Semraa

Kayıtlı Üye
rank
Canim kimyonu sen hic hem süt yapar hem cocugun gazi gider benim oglumda oyleydi bide varsa 1 cay kasigi kompostu icir bebege uykuda yapar gazda gider kaysili ve üzumlu olsun ogluma onu yaptim şuan 2 bucuk yasinda bu zamana kadar gabiz olmadi

Selda mas

Kayıtlı Üye
rank
Kimyon tohumunu bir çay kaşığını bir su bardağına kaynatıp hem ben içiyorum hem bebeğe bi kaç çay kaşığı veriyorum kabızlık yapmıyordu kızımda oğlumu emziremiyorum tutmuyor ne kadar zorlasamda aldım ama oğlumda henüz içmedim
Toz kimyon kaynattim icirdim iyi geldi valla sakinlestiriyo

eyvaaahhh kizlar galiba bizde de kolik belirtileri var ya dun gece sabaha kadar agladi kıpkırmızı kesiliyor ya ve hala su saat oldu ayni kolik bebek mi smdi bu😧😧
Malesef Gizos kaç gündür çekiyoruz damlalar bı ise yaramadi 40 çıktı kimyonlu su verdim hiç sevmem böyle şeyleri ama mecburiyet işte hiç durmuyo çünkü sesi kısıldı agkamaktan

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Toz kimyon kaynattim icirdim iyi geldi valla sakinlestiriyo

Malesef Gizos kaç gündür çekiyoruz damlalar bı ise yaramadi 40 çıktı kimyonlu su verdim hiç sevmem böyle şeyleri ama mecburiyet işte hiç durmuyo çünkü sesi kısıldı agkamaktan
Eyvah eyvah😢😢 bende kendime bi kimyon cayi yapayım bari sütten gecer faydasi olur belki😖

iyiki varsiniz cocuklarim

Kayıtlı Üye
rank
Allah sabır versin bakanın yoksa çok zor hele geceleri eşim bana çok destekti uykusuz işe giderdi az kaldı cnm sabır et üçüncü aya girince gerçekten azalıyor benimki o kadar ağlıyordu ki alıp doktor doktor geziyordum bi bebek bu kadar ağlayamaz diye
AllAh KoLAylikn versin Gulum çok zor dediğin gibi benim ikinci oğlum öyleydi 7 aya kadar ne gece ne gündüz hiç durmazdi eşin konusunda sen sansliymişsin benim ki ben uykusuz kalırdım akşama kadar çocukla ilgilenirdim eşime iki dakika bakarmisin dediğimde akşama kadar calişiyom köpek gibi sen de yatiyosun derdi çok şükür atlattım o günleri ben baktım ben büyüttüm oğlumun ilk sözü dede sonra baba oldu 🤣😬😬😬

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Bebekle iletişim diye bir vidyo var. Bebeğinizin hareketini gözlemleyip tuvaleti geldiğinde bezine degilde lavaboya götürüp kucağınız da diz altlarindan tutarak tuvalet yapmasını kolaylastırıyorsunuz. Belki gaz sorununda yardımcı olur. Geçmiş olsun umarım düzelir :)
Bilinçli bir anne daha bunu doğunca denicem bez almıcam siz denedinizmi tuvalet iletişimi 🤭

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar