Önemli!!!

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ponçik surat tarafından oluşturulan Önemli!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,778 kez görüntülenmiş, 32 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Önemli!!!
Konbuyu başlatan Ponçik surat
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ponçik surat

Ponçik surat

Kayıtlı Üye
rank
Canım benim inşallah birşey yoktur sağlıkla alırsın bebeğini kucağına 🙏 o ikili üçlü testlerin güvenilirliği yok zaten tanı testi değiller. Kaç haftalık bebeğin? Detaylı ultrason yapıldı mı!
Özele gidiyorum doktorum her muayenede detaylı ultrason yapıyor bana dediği şey yapisal bir şey de olabilir kesinliği yok
İstersen fetal DNA testi yapabilirsin ama oda Ağrı'da 4bin 300 lira ben o kadar parayı bir teste veremem doktorda ben sana yap demem dedi çünkü maliyeti yüksek ve bebeğim 7 aylık artık Ne olursa olsun takdir allahtan
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım bana da öyle dediler nifty testi önerdiler. Bir sorun olmadan 5 gün önce doğurdum bebeğimi. İçini ferah tut vallahi doktorlar oyle çok korkutuyor ki risk almamak için. İçin rahat etmezse ozel yerler nifty testi yapıyor karından sivi almadan. Maddi durumun iyiyse onu yapabilirsin.
Şuan test yaptırsam bile ben o bebeği zaten doğurucam rabbimin verdiği herşey baş göz üstüne ama sağlıklı olmasini istemek ayrı tabi nasibimde varsa kabulumdur ama Rabbimden tek isteğim ne beni nede hiçbir anneyi öyle bir durumla karşılaştırmasın

Gayet sağlıklı denildi çok şükür herşeyi yerli yerinde ikili testimde risk çıkmadı ense kalınlığı falan hepsi normal sadece burun kemiği biraz küçük dedi yapısal da olabilir dedi ben normalde öyle her doktorun dediğine çok bakmam çünkü iyi değiller işlerini iyi yapmıyorlar hepsi ama bu gittiğim özel doktor her muayenede detaylı bakiyo ve işinde uzman inşallah rabbimin izniyle bişey olmaz kıyafetlerini falan seviyorum kokluyorum tek derdim sağlıklı.olmasi başka da hicbirsey istemem Rabbimden ilk gebeliğim ve bu zamanlarimin bana zehir olmasını istemiyorum ne gelirse Allah'tan yapacak bişey yok
Korkma cnm bişey olmz Allah ın izniyle .ablamın çocuguna yüzde 90 down lu dediler sıvı felan vermedik ne geliyorsa Allah'tan dedik .şimdi 2.sınıfa gidiyo hçbir sıkıntısı yok cnm .5 yıl önce eltimin cocugunada dediler sıvı verdiler şükür hiçbi sıkıntı çıkmadı.sende korkma hiç bişey olmayacak inş.bak 27+4 oldu diyosun ensesi felan normal.detaylıda ne demişlerdi peki

Gayet sağlıklı denildi çok şükür herşeyi yerli yerinde ikili testimde risk çıkmadı ense kalınlığı falan hepsi normal sadece burun kemiği biraz küçük dedi yapısal da olabilir dedi ben normalde öyle her doktorun dediğine çok bakmam çünkü iyi değiller işlerini iyi yapmıyorlar hepsi ama bu gittiğim özel doktor her muayenede detaylı bakiyo ve işinde uzman inşallah rabbimin izniyle bişey olmaz kıyafetlerini falan seviyorum kokluyorum tek derdim sağlıklı.olmasi başka da hicbirsey istemem Rabbimden ilk gebeliğim ve bu zamanlarimin bana zehir olmasını istemiyorum ne gelirse Allah'tan yapacak bişey yok
Korkma cnm bişey olmz Allah ın izniyle .ablamın çocuguna yüzde 90 down lu dediler sıvı felan vermedik ne geliyorsa Allah'tan dedik .şimdi 2.sınıfa gidiyo hçbir sıkıntısı yok cnm .5 yıl önce eltimin cocugunada dediler sıvı verdiler şükür hiçbi sıkıntı çıkmadı.sende korkma hiç bişey olmayacak inş.bak 27+4 oldu diyosun ensesi felan normal.detaylıda ne demişlerdi peki

Son düzenleme:

Ayshe❣️

Kayıtlı Üye
rank
Doktor bebeğin burun kemiğinin küçük olduğunu söyledi down sendromu riski var 2 li test yaptirdigimda bir risk cikmammişti
Doktor sağlıklı da doğabilir kesin bir tanı değil dedi yapısal da olabilir dedi sıvı aldırmayı falan da düşünmüyorum başına böyle bişey gelen oldu mu bebeği sağlıklı doğan anneler
Stres tavan şuan çok korkuyorum
İnşallah bir şey çıkmaz olmaz sakin ol Allah'ın izniyle yok öyle birşey 🙏 zaten doktor da kesin dememiş ki üzme kendini sakin ol

E

Evlatlarının annesi

Guest
Doktor bebeğin burun kemiğinin küçük olduğunu söyledi down sendromu riski var 2 li test yaptirdigimda bir risk cikmammişti
Doktor sağlıklı da doğabilir kesin bir tanı değil dedi yapısal da olabilir dedi sıvı aldırmayı falan da düşünmüyorum başına böyle bişey gelen oldu mu bebeği sağlıklı doğan anneler
Benim oğlumada demişti Rabbime bıraktım çok şükür hiç bişey yok benim oğlumun da burun yapısı küçük şu anda 6 yaşında kafana takma rabbimin dediği olur

Gebelerin %80 ine aynı şeyi söylüyorlar emin olabilirsiniz hatta testlerde de risk çıkıp ta sağlıklı doğan bebeklerin sayısı o kadar fazla ki aslında bu 2li 3lü ve 4lü testler yasaklanmalı bu benim şahsi görüşüm tabiki.
İnsanın En güzel 9 ayını zehir ediyorlar.

Ponçik surat

Kayıtlı Üye
rank
Gebelerin %80 ine aynı şeyi söylüyorlar emin olabilirsiniz hatta testlerde de risk çıkıp ta sağlıklı doğan bebeklerin sayısı o kadar fazla ki aslında bu 2li 3lü ve 4lü testler yasaklanmalı bu benim şahsi görüşüm tabiki.
İnsanın En güzel 9 ayını zehir ediyorlar.
Kesinlikle katılıyorum doktora gitmek istemiyorum gittiğimde bişey söyler de şu zamanlarım zehir olur diye

Kesinlikle katılıyorum doktora gitmek istemiyorum gittiğimde bişey söyler de şu zamanlarım zehir olur diye
Ben testlerin hiçbirini yapmadım özel bir hastanede doktora muayne oldum doktor bana neden 2li testi yaptırmadım diye trip attı 😃 ben her şekilde kabul ediyorum down sendromu olsa bile aldırmam 1 kromozom eksik fazla benim için fark etmez kalbi atıyor sonuçta dedim yani çok gereksiz bir yükselme yaşadık sanki benim çocuğuma ben değil o bakacak saçmalıktı yani.

Sümeyraaa🤍

Kayıtlı Üye
rank
ilk kızımla hamileyken öyle dediler ama bos stres sivi aldılar o kadar para verdik 1 hafta sonra geldi sonuçlar uçakla Ankara ya gitti ama sonuç temiz çıktı fındık burunlu prenses geliyor dedi doktor gerçekten de öyle oldu 😊 yani sirf para için aldılar o sıvıyi ve çok riskliydi o sıvıyi almak eğer iğne bebeğe batsaudi felçli bile dogabilirdi o yüzden en iyi doktor a gitmiştim muayene ücreti 500 tlydi 2 yıl önce yani canım hiic canını basa sikma benimde 1000 de 1 riskli çıkmıştı ultrasona bakimca doktor herşeyi normal down sendromu belirtileri yok dedi ama sadece Burun kemiği küçük diye aldık içimiz rahat Etsin diye

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar