Rahim ağzı kısalığı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde Sibelita tarafından oluşturulan Rahim ağzı kısalığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,346 kez görüntülenmiş, 48 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı Rahim ağzı kısalığı
Konbuyu başlatan Sibelita
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ceylankosova

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Bildiğim kadarıyla serklaj herkese yapılmıyor daha önce kaybı olanlara ve belli bi ölçümün altında olanlara yapılıyo
Doğrudur illaki bunun bir derecesi vardır ama doktorun verdiği oran yani demişya %50 erken doğum azımsanacak bir değer değil en azından başka doktorun da kontrol etmesi iyi olur bence ek bir yorum olur en azında

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Doktorumserklajdan bahsetmedi cnm
Acaba başka doktorada görunsem mi
Tabi cnm bi görüş istersen aynı doktorla o sana bilgi verir olmazsa başka doktora görün özele gidiyorsan zaten on günde tekrar muayene hakkın var ya yüz yüze ya telefonda görüş devlete de gidiyorsan randevu al farklı doktora hem muayene olursun hemde bu durumu danışmış olursun yine de dinlenmeye çalış bol bol

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar moralim çok bozuk bugun dokktora gittim, 15haftamda plasenta rahim aģzında olduğunu söylemişti .Bugünde 19haftama girdim rahim ağzı kısalığı oldunu söyledi 50% .Erken doğum riskiymiş sürekli yatmamı söyledi acaba bebeğimi vaktinde doğrabilecekmiyim çok korkuyorum..😞
Aynen canım erken doğum riski anlamına geliyor çok dikkat et mümkün olduğunca kalkma bile yerinden çok küçük daha bebeğin rabbim zamanında sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🙏

Sibelita

Kayıtlı Üye
rank
Tabi cnm bi görüş istersen aynı doktorla o sana bilgi verir olmazsa başka doktora görün özele gidiyorsan zaten on günde tekrar muayene hakkın var ya yüz yüze ya telefonda görüş devlete de gidiyorsan randevu al farklı doktora hem muayene olursun hemde bu durumu danışmış olursun yine de dinlenmeye çalış bol bol
Yarın kendi doktoruma serklaj icin sorucam bakalım ne diyecek
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aynen canım erken doğum riski anlamına geliyor çok dikkat et mümkün olduğunca kalkma bile yerinden çok küçük daha bebeğin rabbim zamanında sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🙏
Inşalla cnm sağol

Plasenta rahim ağzını kapatığı için serklaj yapılmiycanı soyledi doktorum inşalla bebeyim dayanır 😞😞

Merhaba canım öncelikle Allah kucagına almayı nasip etsin insallah, aynı problem bende de var rahim ağzı yetmezliğim var rahim ağzım kısa ve ilk bebeğimi bu sebepten kaybettim 21 haftalıkken suan 2. Gebeliğim 14.haftada dikiş yaptırdım ve hiç yatmadım şuan 36 haftadayım dikiş sayesinde
Dikiş icin bende konuştum bugun doktorla plasenta rahim ağzını kapatığı icin dikişin mümķün olmadığįnı soyledi sakinleşemiyorum ya çok korkuyorum 1düşük yasadım bu bebeyimde düşerse mahfolurum

Son düzenleme:

Sibelita

Kayıtlı Üye
rank
Evet canım acil serklaj bile yaptıran var rahim boyu kısa olduğu sürece yapıyorlar istersen başka doktorlara da danış geç kalmadan
Plasenta rahim ağzını kapatığı icin serklaj mümkün değilmiş dedi doktorum ama başka doktordanda randevu aldım bakalım o ne diyecek 😞

Ecem

Kayıtlı Üye
rank
Yarın kendi doktoruma serklaj icin sorucam bakalım ne diyecek

Inşalla cnm sağol

Plasenta rahim ağzını kapatığı için serklaj yapılmiycanı soyledi doktorum inşalla bebeyim dayanır 😞😞

Dikiş icin bende konuştum bugun doktorla plasenta rahim ağzını kapatığı icin dikişin mümķün olmadığįnı soyledi sakinleşemiyorum ya çok korkuyorum 1düşük yasadım bu

Plasenta rahim ağzını kapatığı icin serklaj mümkün değilmiş dedi doktorum ama başka doktordanda randevu aldım bakalım o ne diyecek 😞
Rabbim yardımcın olsun dualarım seninle inşallah sağlıkla alırsın kucagına bebegini canım benim

Sibelita

Kayıtlı Üye
rank
Rabbim yardımcın olsun dualarım seninle inşallah sağlıkla alırsın kucagına bebegini canım benim
Çok teşsekkur ederim hepimiz inşallah allah kucağımızı boş brakmasn ❤😞
Inşalla cnm hepimiz inş sağlıkla kucaģınıza alırız

Hadi ya öyle mi dedi o zaman dikiş de tehlikeli olur yukarı çıkması için hiç kalkmaman lazım yerinden
Mumkun oldunca yatıyorum artık Allahım inşalla yardımcımız olur

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar