Şeker yüklemesı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynep159 tarafından oluşturulan Şeker yüklemesı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,334 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Şeker yüklemesı
Konbuyu başlatan Zeynep159
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aselaras

Nurcan28

Kayıtlı Üye
rank
Şeker sınırda olmasına rağmen yaptırmadım araştırma Hastanesi'nde endokrinoloji doktorum takibinde diyetisyene yönlendirdi ve diyete uy sadece şeker yüklemesi isteyeceklerdir sana kalmış bir karar ama yaptirirsan şimdi olmasa da ileride şeker hastası adayı olucaksin büyük ihtimal dedi ve bende yaptırmadım. Şekerim yüksek olduğundan bebeğin şiş olur kilolu olur dedi bir başka Dr, nerdeee daha 2.800 lerde bebeğim doğumum geldi birde 😃 bu arada açlık 120 şekerim genel olarak tokluk da en yüksek birkez 175 çıkmıştı genel 140 larda çıkıyordu. Şeker yüklemesi sıvısında 4 dilim baklava daki sekerden daha yüksek şeker var demişti Endokrinoloji doktorum ona göre siz düşünün nekadar zararli olucagini insanın beyni uyuşuyo resmen.

Filiz068283

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar şeker yüklenmesini yapayım mı kararsizim içilen sıvının bebeğe zarar verdiğini okumuştum bir şey çıkmasa bile o sıvı yüzünden oluşabiliyormuş doğru mu
Canım ben 2 hamilelikte de yaptırdım hiç bir zararı yok 3 hamileligim 2 hafta sonra yine yaptiricam bebeğe verdiği bir zarar yok takma böyle şeyleri erken teşhis içinde iyi birsey hem sadece limonlu şekerli su veriyorlar sen onu normalde de tüketiyor olabilirsin limonata gibi düşün yine de sen bilirsin

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
İnan bende anlamıyorum alt tarafı bi tane meyveli soda ile aynı tadı şekeri neymiş Canan Karatay yaptırmayın demiş zararlı aynı Canan Karatay kelle paça için korona olmazsınız diyordu
Bunca doktor basbas bağrırken yapın diye bilemiyorum zaten tek seferde alıyoruz iki bardak meyve suyu içmiş olsak

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Benim son 35 hafta ta basindada öyle ayarlandi. Kan falanda almıyorlar artık hastane yada saqlik ocaqi
Neden ki ilk hamile iken kontrolde kan idrar alındı 28.haftada şeker testi ile birlikte alındı doğuma yakın yine alınacak değerlerim kontrol ediliyo ona göre ilaçlara devam ediyorum ben sağlık ocağından 9 aydır tetanoz aşısı dışında hiç bişey görmedim ki
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Şeker sınırda olmasına rağmen yaptırmadım araştırma Hastanesi'nde endokrinoloji doktorum takibinde diyetisyene yönlendirdi ve diyete uy sadece şeker yüklemesi isteyeceklerdir sana kalmış bir karar ama yaptirirsan şimdi olmasa da ileride şeker hastası adayı olucaksin büyük ihtimal dedi ve bende yaptırmadım. Şekerim yüksek olduğundan bebeğin şiş olur kilolu olur dedi bir başka Dr, nerdeee daha 2.800 lerde bebeğim doğumum geldi birde 😃 bu arada açlık 120 şekerim genel olarak tokluk da en yüksek birkez 175 çıkmıştı genel 140 larda çıkıyordu. Şeker yüklemesi sıvısında 4 dilim baklava daki sekerden daha yüksek şeker var demişti Endokrinoloji doktorum ona göre siz düşünün nekadar zararli olucagini insanın beyni uyuşuyo resmen.
Bi endokrin doktorunun böyle konuşması çok tuhaf 🧐 bende yaptırdım ailemdeki hamilelerde arkadaşlarım da kimsenin beyninin uyuştuğunu görmedim 😂

Son düzenleme:

Üç prenses annesi

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar şeker yüklenmesini yapayım mı kararsizim içilen sıvının bebeğe zarar verdiğini okumuştum bir şey çıkmasa bile o sıvı yüzünden oluşabiliyormuş doğru mu
Uydurulan birşey zararlı olsa doktorlar yapar mı canım aksine yaraari var bebeğin de şeker felan varsa ona göre tedbir alınıyor yaptır sen sonradan pişman olma başka anneler yaptırmamistir birşey olmamıştır belki senin bebeğinde şeker cikacaktir bilemezsin doktor ne diyorsa onları dinlemek lazım boşa okumuyorlar demi .

İzelin Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Uydurulan birşey zararlı olsa doktorlar yapar mı canım aksine yaraari var bebeğin de şeker felan varsa ona göre tedbir alınıyor yaptır sen sonradan pişman olma başka anneler yaptırmamistir birşey olmamıştır belki senin bebeğinde şeker cikacaktir bilemezsin doktor ne diyorsa onları dinlemek lazım boşa okumuyorlar demi .
Gayet haklisin ki bende düşünmüyordum ilk başta doktorum secenek bile sunmadi yaptirman lazim dedi bende 1 hafta oluyor yaptirdim biz tedbirimizi alalim taktir allahtan zaten sikinti olursada demekki görcekmişiz ya oyle ya boyle

Mrvkrts

Kayıtlı Üye
rank
Çoğu yediğimiz tatlida verdikleri sıvıdan daha fazla şeker var. Yaptırmakta fayda var. Eğer bişey çıkarsa en azından erken tanı olur. Bende yaptiricam

Tüm sayfalar yüklendi.