Şeker yüklemesı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynep159 tarafından oluşturulan Şeker yüklemesı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,336 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Şeker yüklemesı
Konbuyu başlatan Zeynep159
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aselaras

Nurcan28

Kayıtlı Üye
rank
Neden ki ilk hamile iken kontrolde kan idrar alındı 28.haftada şeker testi ile birlikte alındı doğuma yakın yine alınacak değerlerim kontrol ediliyo ona göre ilaçlara devam ediyorum ben sağlık ocağından 9 aydır tetanoz aşısı dışında hiç bişey görmedim ki
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bi endokrin doktorunun böyle konuşması çok tuhaf 🧐 bende yaptırdım ailemdeki hamilelerde arkadaşlarım da kimsenin beyninin uyuştuğunu görmedim 😂
Bir haftalik açlık tokluk kan dan şekerimi ölçmemi istedi götürdüm bu değerler normal sen hamilesin sana ilaçta veremem demişti bu değerler le 28. Haftada şeker yüklemesi yapılır onuda ben tavsiye etmiyorum demişti heleki sen o yüklemeyi yaptirirsan şekere e davetiye resmen dedi. Diğer iki çocuğumda da yaptırmıştım tadını bildiğimden beynim uyuştu diye o yüzden yazdım 😂

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Bir haftalik açlık tokluk kan dan şekerimi ölçmemi istedi götürdüm bu değerler normal sen hamilesin sana ilaçta veremem demişti bu değerler le 28. Haftada şeker yüklemesi yapılır onuda ben tavsiye etmiyorum demişti heleki sen o yüklemeyi yaptirirsan şekere e davetiye resmen dedi. Diğer iki çocuğumda da yaptırmıştım tadını bildiğimden beynim uyuştu diye o yüzden yazdım 😂
Açlık tokluğun takip edilip yapılması zaten mantıklı olan ama körü körüne hiç bişekilde kontrol ettirmeyenleri anlamıyorum zaten ilk gebelikte özellikle yaptırılmasını istiyorlar sonraki gebeliklerde daha önce çıkmadıysa pek önemsenmiyor

Nurcan28

Kayıtlı Üye
rank
Açlık tokluğun takip edilip yapılması zaten mantıklı olan ama körü körüne hiç bişekilde kontrol ettirmeyenleri anlamıyorum zaten ilk gebelikte özellikle yaptırılmasını istiyorlar sonraki gebeliklerde daha önce çıkmadıysa pek önemsenmiyor
Aynen ben yaptırdım daha öncekilerde her ay da tahlil yapiliyo mutlaka şekerim de normal seviyede, sorun yok hamdolsun 👍🤗

Tüm sayfalar yüklendi.