Şimdiden doğumdan korkmaya başladım

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ayse53 tarafından oluşturulan Şimdiden doğumdan korkmaya başladım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,629 kez görüntülenmiş, 45 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Şimdiden doğumdan korkmaya başladım
Konbuyu başlatan Ayse53
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kubraaa

Ayse53

Kayıtlı Üye
rank
Normalde Türk kahvesini gebelikte çok tüketmeyin diyor Dr ama ben hergün bir çay bardağı içiyordum içine birkaç damla limon sıkarak o alıyordu başımın agrısına Dr Bi sakınca olmadığını söylemişti Bi sor istersen Dr gittiğinde belki sanada iyi gelir mide bulantım ilk 4 ay boğazım tahrişten kanıyordu çok fenaydı geçti sonrasında mide yanmam başladı ta ki doğum yaptığım güne kadar midem okadar yanıyordu ki kalbim sıkışıyor sanıyordum gece nefes alamıyorum çok zordu gerçekten bulantın için havuç süt soda leblebi dene canm belki işe yarar
Bnmde çok kan geldi boğazdan halada çekiyorum ilaç kullanıyorum ama fayda etmiyor dediklerini denicem canm inşallah fayda eder banda

Panikbiranne

Kayıtlı Üye
rank
Cnm bak hiç bsy hissetmiyosun çok kolay gerçekten 10 dk içinde herşey olup bitiyor bn belden uyştruldum hiç bsy hissetmedim bir baktım bebeğimi verdiler yanıma sonra odaya çıkarttılar ağrısı da az bsy normal doğum dan bin kat iyi canm emin ol hiç korkma
Normal doğumdan neresi bin kat iyi Allah aşkına normal doğum gibisi var mı ? 😍 yeniden doğmuş gibi oluyorsun sancı çekiyosun evet ama bebeğini çıkardığın an bitiyor bütün acın çok Şükür normal doğum yaptım ikinciye hamileyim tekrar normal doğum nasip etsin Allah bana 🤲 sezeryana mecbur kalanlara bir şey dediğim yok ama sırf o ağrısı çekmemek içn keyfi sezeryan olanları anlamıyorum en sağlıklıksı Normal doğumdur 😇

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
19+4 günlük hamileyim dogumum sezeryan olucak şimdiden belli oldu ve bende panik atak var çok korkuyorum ya narkozu verdikten sonra uyanamazsan ya hissedersem diye şimdiden korku sardi beni 🙈 biliyorum daha yolun başındayım ama çok korkuyorum esime diyorum ben doğuramam çok korkuyorum diye bu korkuyu atlatmak için ne yapmam lazım
Hamilelik psikolojisi, doğum korkusu normal canım bu halin. Neden sezaryen dedi drun? Mecbur sezaryen bile olsan hiç korkma ufacık bebeklere çocuklara bile ameliyat vs durumlar da veriliyor narkoz kötü düşünme hiç. Genel anestezi yerine lokal anestezi de isteyebilirsin kendinde olursun en azından. Doğum bu kolay olanı yok illaki ama sezaryen de en azından başta bişey hissetmeyeceksin doğumu düşünme sonrasında yavrunu kucağına alacağını kokusunu duyacağını düşün bu şekilde motive edebilirsin kendini. Sağlıkla alırsın bebeğini kucağına inşallah 🙏

Yusuf Özgen

Kayıtlı Üye
rank
Tabiki de hissetmezsin agrılar bende spinal anesteziyle sezeryan oldum ve muhteşem birşey bebeğini doğduğu an görmek yinede sen hep Allahtan hayırlısını dile hangisi senin için hayırlı sağlıklı ve kolaysa Rabbim nasip etsin inşaAllah paniklemen içinde gebelik eğitmeninden destek alabilirsin çok faydası oluyor ben hamileyken covid oldum çok panik atak yaşadım çok faydasını gördüm canım
Yo bence kişiden kişiye değişir mesala ben ilk sezaryenimi on sekizde oldum hayat diye yaşam diye umudu kestirdiler uyusturdular ama uyusmdi bedenim yani her Kat kestiginide canımdan can gitti şimdi yine gebeyim eminim ksin benim. Kadar korkan yok sezaryen dan sen sadece onlardan seni uyutmalarini söyle sıkıntı cekmsn inşallah bende istcm allah herekse yardım etsin inşallah
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben de spinal düşünüyorum da narkozdan sonra bas ağrısı çok yasadiniz mi
Evet ben yaşadım sanki başımdan vurulmuş gibi oldum beş gün geçmedi

Ayşenurr

Kayıtlı Üye
rank
Normal doğumdan neresi bin kat iyi Allah aşkına normal doğum gibisi var mı ? 😍 yeniden doğmuş gibi oluyorsun sancı çekiyosun evet ama bebeğini çıkardığın an bitiyor bütün acın çok Şükür normal doğum yaptım ikinciye hamileyim tekrar normal doğum nasip etsin Allah bana 🤲 sezeryana mecbur kalanlara bir şey dediğim yok ama sırf o ağrısı çekmemek içn keyfi sezeryan olanları anlamıyorum en sağlıklıksı Normal doğumdur 😇
Valla canım bn sezeryanliyim o yüzden normal doğum bilmiyorum ama acısı çokmus herkes diyo sezeryan bin kat daha iyi normal doğum yapmış olsaydım anlardim belki ama maalesef yapamadım ama tabiki sağlıklı olan normal doğum bizede sezeryan nasip oldu hayrlisi buymuş

Ayse53

Kayıtlı Üye
rank
Hamilelik psikolojisi, doğum korkusu normal canım bu halin. Neden sezaryen dedi drun? Mecbur sezaryen bile olsan hiç korkma ufacık bebeklere çocuklara bile ameliyat vs durumlar da veriliyor narkoz kötü düşünme hiç. Genel anestezi yerine lokal anestezi de isteyebilirsin kendinde olursun en azından. Doğum bu kolay olanı yok illaki ama sezaryen de en azından başta bişey hissetmeyeceksin doğumu düşünme sonrasında yavrunu kucağına alacağını kokusunu duyacağını düşün bu şekilde motive edebilirsin kendini. Sağlıkla alırsın bebeğini kucağına inşallah 🙏
Zamanında vajinal da ameliyat olmuştum şimdi doktor bu ameliyattan sonra normal dogurman imkansız dedi sezeryan olucan dedi bende korkulara kapıldım şimdiden tam mi uyusam yarım mi diye

Valla canım bn sezeryanliyim o yüzden normal doğum bilmiyorum ama acısı çokmus herkes diyo sezeryan bin kat daha iyi normal doğum yapmış olsaydım anlardim belki ama maalesef yapamadım ama tabiki sağlıklı olan normal doğum bizede sezeryan nasip oldu hayrlisi buymuş
Hayırlısı buymuş demek ki inşallah dediğiniz gbi o zamana kdar korkumu yenerim

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Zamanında vajinal da ameliyat olmuştum şimdi doktor bu ameliyattan sonra normal dogurman imkansız dedi sezeryan olucan dedi bende korkulara kapıldım şimdiden tam mi uyusam yarım mi diye

Hayırlısı buymuş demek ki inşallah dediğiniz gbi o zamana kdar korkumu yenerim
Anladım canım mecbursan yapacak bir şey yok bebeğin sağlıklı doğduktan sonra doğumun nasıl olduğunun önemi yok bence. Benim doğumlarım normal oldu pek bilgim yok ama lokal anestezi ile daha iyi oluyor diyorlar genelde. Daha doğuma çok varmış drunla falan konuşur kararlaştırırsınız onu o zamana çok kafana takma bunları şimdiden bu kadar ☺️

Ayse53

Kayıtlı Üye
rank
Anladım canım mecbursan yapacak bir şey yok bebeğin sağlıklı doğduktan sonra doğumun nasıl olduğunun önemi yok bence. Benim doğumlarım normal oldu pek bilgim yok ama lokal anestezi ile daha iyi oluyor diyorlar genelde. Daha doğuma çok varmış drunla falan konuşur kararlaştırırsınız onu o zamana çok kafana takma bunları şimdiden bu kadar ☺️
Evet daha çok var işte etrafim saolsun destek olacaklarını köstek oluyorlar her ağızdan farklı bir laf insanı korkutuyorlar

Ozlem kzlrmk

Kayıtlı Üye
rank
Valla cok haklisin cnm bende cok istiyodum normal dogum ama ikiz oldugu icin bide erken dogum oldugu icin yaptirmadi doktorlar aci hissetmiyosun ama eskisi gibide olamiyosun biraz ayakta dursan bel agrisi biraz fazla yurusem dikis agrisi hep hareketlerim kisitlaniyo keske normal dogum yapsamda o sanciyi o günlük ceksem bi ömür boyu cekmesem boyle

Alparslan💙

Kayıtlı Üye
rank
Yo bence kişiden kişiye değişir mesala ben ilk sezaryenimi on sekizde oldum hayat diye yaşam diye umudu kestirdiler uyusturdular ama uyusmdi bedenim yani her Kat kestiginide canımdan can gitti şimdi yine gebeyim eminim ksin benim. Kadar korkan yok sezaryen dan sen sadece onlardan seni uyutmalarini söyle sıkıntı cekmsn inşallah bende istcm allah herekse yardım etsin inşallah

Evet ben yaşadım sanki başımdan vurulmuş gibi oldum beş gün geçmedi
Bu senin anestezinle alakalı ama uyuşmadığında genel anesteziye geçiş yapmaları lazımdı o ladar canını yakmalarına ne gerek vardı ki benim Dr uyuşmazsan panik yaparsan genel anestezi vereceğim hemen dedi ama saniyeler sonra hissim gitti uyuştum tabiki kişiden kişiye değişir hamilelik süreci doğum süresi bile farklı olabiliyor bende ne ağrı sızı nede baş ağrım oldu belim çok ağrıdı onunda doğumla alakası yokta beyin cerrahına göründüm fıtık başlangıcı denildi

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar