Sorum var Sorum hamilelikde anksiyete okb panik atak

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde zehra demir tarafından oluşturulan Sorum hamilelikde anksiyete okb panik atak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,918 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sorum hamilelikde anksiyete okb panik atak
Konbuyu başlatan zehra demir
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gamze Hümeyra

zehra demir

Kayıtlı Üye
rank
Selam kızlar öncelikle anksiyeteli panik ataklı birisi yim 1 yıl önce hamile kaldım gebeliyim 4 haftalık sonlandı. Karonadan dolayı sonladı hamileliyim ondan sonra kendimi kötü hiss etdim korkularım başladı. Sevdiklerime zarar verme korkusu yarandı sonra kendimi toparlamağa başladım şimdi iyi yim yine hamile kalırsam kötü olurum deliririm diye korkuyorum varmı benim gibi olanlar?

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Selam kızlar öncelikle anksiyeteli panik ataklı birisi yim 1 yıl önce hamile kaldım gebeliyim 4 haftalık sonlandı. Karonadan dolayı sonladı hamileliyim ondan sonra kendimi kötü hiss etdim korkularım başladı. Sevdiklerime zarar verme korkusu yarandı sonra kendimi toparlamağa başladım şimdi iyi yim yine hamile kalırsam kötü olurum deliririm diye korkuyorum varmı benim gibi olanlar?
Geçmiş olsun canım bu durum için profesyonel yardım aldın mı tedavi başlandi mı. Öyle ise gebelik sürecinde de panik atak OKB ile baş edebilirsin yapman gerekenleri bilirsin çünkü.

sümeyra.gkck21❤️😍

Gökçem❣️ Gökperim❣️ Barış Hamzam❣️
rank
Yaa kıyamam çok zor hastalık kuzenimde bu hastalık var ilaç doktor hepsi boş diyor sadece sen kendinin doktoru oluyorsun diyor ....sende inşallah Allah'ım nasip ederse hep güzel düşün kendi kendini iyileştirsin kimsenin sana faydası yok YouTube da bir Dr var onu dinle çok faydası olur sana baş etmeyi anlatıyor kuzenim o Dr sayesinde biraz korkularını yendi eskiden sürekli evdeydi dışarı çıkamıyordu şimdi çalışıyor çocuk bakıcısı yapıyor o kadar değişmiş ki anlatamam Allah şifa versin kuzum sana hakkında herşeyin hayırlısı olsun 🥰🤍🙏🤲
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım bu adamı takip et dinle videolarını izle kendinle baş etmeyi ogreniceksin Allah'ın izniyle 🤲 gerçekten kuzenim çok faydasını görmüş o yüzden dedim

Son düzenleme:

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Benim de anksiyetem çok ilerlemişti panik atak başlangıcı denmişti ilaç tedavisi görüyordum sonra işe yaramıyor gibi geldi ilaçları bıraktım bir kaç ay sonra hamile kaldığımı öğrendim.3 senedir evliydim eşimle aram hamilelikten korkmandan dolayı bir ara bitti hatta.Hamileliğim kabul ediyorum zordu hep vesveseler yaşadım, hep korktum, sürekli ağladım, neredeyse her gün kabus gördüm, her şeyde doktora gittim ama hep bebeğimi düşündüm en kötü anlarda hayal kurdum onunla yapacaklarımı, bir de duygularımı yazıp o duygusal çöküş geçtiğinde yeniden okuyup o an ne kadar saçma düşündüğümü gördüm ve kendimi rahatlattım.2 ay oldu doğum yapalı yazacak vaktim olmuyor onun için şimdi de her 2 günde bir ağlıyorum, saçma sapan şeylerden sanki dünyanın sonu gelmiş gibi etkileniyorum.Sürekli diken üstündeyim hep Allah korusun çocuğuma bir şey olacak gibi geliyor.Yalnız kalmaktan çok korkuyorum bebeğimle.Demem o ki desteğiniz varsa atlatırsınız ama gerçekten içimde yaşadıklarımı bazen kimse anlamıyor onlara saçma geliyor ama alıştılar sayılır.

zehra demir

Kayıtlı Üye
rank
Benim de anksiyetem çok ilerlemişti panik atak başlangıcı denmişti ilaç tedavisi görüyordum sonra işe yaramıyor gibi geldi ilaçları bıraktım bir kaç ay sonra hamile kaldığımı öğrendim.3 senedir evliydim eşimle aram hamilelikten korkmandan dolayı bir ara bitti hatta.Hamileliğim kabul ediyorum zordu hep vesveseler yaşadım, hep korktum, sürekli ağladım, neredeyse her gün kabus gördüm, her şeyde doktora gittim ama hep bebeğimi düşündüm en kötü anlarda hayal kurdum onunla yapacaklarımı, bir de duygularımı yazıp o duygusal çöküş geçtiğinde yeniden okuyup o an ne kadar saçma düşündüğümü gördüm ve kendimi rahatlattım.2 ay oldu doğum yapalı yazacak vaktim olmuyor onun için şimdi de her 2 günde bir ağlıyorum, saçma sapan şeylerden sanki dünyanın sonu gelmiş gibi etkileniyorum.Sürekli diken üstündeyim hep Allah korusun çocuğuma bir şey olacak gibi geliyor.Yalnız kalmaktan çok korkuyorum bebeğimle.Demem o ki desteğiniz varsa atlatırsınız ama gerçekten içimde yaşadıklarımı bazen kimse anlamıyor onlara saçma geliyor ama alıştılar sayılır.
Peki normal doğumu yapdınız?

3 paşa 1 prenses annesi

Kayıtlı Üye
rank
Canım bende korona döneminde başladı o zaman 3. Oğlum 5 aylık falandı doktora gittim anksiyete kaygı bozukluğu var dedi doktorum düşük dozda ilaç verdi hiç yalnız kalmamaya çalışıyordum hep bir yerlere gidiyordum yada birileri eve geliyordu ara sıra atak geliyordu iki ay ailemin yanına geldim İzmir'e tekrar evime gidince tekrar oldu ağlıyordum sebebsizce çok şükür kocam destekcimdi iki sene kullandım ilacı bırakmaya başladım ilaci tam bıraktım sayılır derken tekrar hamile olduğumu öğrendim bir korkuyordum hastalığım tekrarlar diye ki öyle oldu 4 aylık hamileydim tekrar başladı dr.a gittim ilaç başladı bana bir hafta yarım iç sonra tam işte de ben hiç tama çıkarmadım hep yarım içtim doktor doğuma 10 gün kalana kadar içebilirsin dedi 10 gün kala bırak dedi ben de daha erken bıraktım ve sonra çok şükür iyiydim hiçbir sıkıntım yoktu ta ki Malatya'da deprem olana kadar 37 haftalıkken deprem oldu korkularım tekrar başladım ne olacak nasıl olacak ne yapacağım e eşimle beraber çıktık İzmir'e geldik o deprem psikolojisi her an her yerde deprem olacakmış gibi hisler iyice içimi daraltı normal doğum yapacaktım o stres sıkıntıdan dolayı sezeryan alındım ve çocuktan dolayı çok huzursuzdum sonra dikişlerim patladı hastanede yattım eşim Malatya'ya dönmek zorunda kaldı ben burada 4 çocuğumla beraber kaldım psikiyatri ile görüştüm ilaç kullanman için bebeği memeden kesmem lazım dedi onu da daha çok kafama takarım diye erteledim ilaç kullanmayı şimdilik baş etmeye çalışıyorum kafamı dağıtmaya çalışıyorum belki eşim yanımda olsa bu kadar kötü olmaz benim için onun uzakta olmazsa beni bu kadar zorluyor kendi kafamızda bitirmemiz lazım ama gerçekten olmuyor çok uzun oldu kusura bakmayın hakkınızı helal edin teşekkürler Allah herkese şafi ismi hürmetine şifa versin inşallah

Ulduz.kiz anesi👶❤

Kızına aşık ❤️
rank
canim ben gebeyken panik atakim basladi aynen seneki hissler bendede oluyordu piskoloji destek aldim ben

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar