Suyum mu geliyor?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Minik Anne tarafından oluşturulan Suyum mu geliyor? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,627 kez görüntülenmiş, 60 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Suyum mu geliyor?
Konbuyu başlatan Minik Anne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Derya izm

Minik Anne

Kayıtlı Üye
rank
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Benim de aynı şekilde oluyor du doktora söyledim suyun gitse görürdük dedi idrar kaçırıyor olabilirsin dedi ama idrar olmadığından da eminim açıkçası bende merak ediyorum o ıslaklık neden oluyor kontrol gününde mutlaka Dr ile paylaş bunu bence çünkü ben ne bir cevap alabildim nede benim gibi birini duydum senin durumun benimkinin aynısı gibi görünüyor.
Daha öncede bu tarz bi durum olmuştu, 28.haftamda suyum biraz azdı ve sürekli ic kıyafetim ıslanıyordu. O zaman idrar olduğuna emindim, ona rağmen amniyosentez testi yaptı doktorum sonuç negatifti. Yaklaşık iki hafta önce yine şüphelendim duyum geldiğinden o zamanda turnusollu ped kullandı nöbetçi doktor. Suyumun azalmadığını söyleyince amniyosentezi ben istemedim. O pedde biraz renk değisimi olmustu ama yeterince ıslanmadığı için net sonuc alamadık. Doktorum cuma günü suyumda azalma olmadığını söyledi. Şimdi kontrolü mü beklesem yoksa gidip görünsem mi bilemedim. Çünkü bu şikayetim cumadan sonra başladı. Öncesinde de var gibiydi ama tam emin değildim. Düzenli takibimi yeni yaptım.

Hobikahvesi

Kayıtlı Üye
rank
Daha öncede bu tarz bi durum olmuştu, 28.haftamda suyum biraz azdı ve sürekli ic kıyafetim ıslanıyordu. O zaman idrar olduğuna emindim, ona rağmen amniyosentez testi yaptı doktorum sonuç negatifti. Yaklaşık iki hafta önce yine şüphelendim duyum geldiğinden o zamanda turnusollu ped kullandı nöbetçi doktor. Suyumun azalmadığını söyleyince amniyosentezi ben istemedim. O pedde biraz renk değisimi olmustu ama yeterince ıslanmadığı için net sonuc alamadık. Doktorum cuma günü suyumda azalma olmadığını söyledi. Şimdi kontrolü mü beklesem yoksa gidip görünsem mi bilemedim. Çünkü bu şikayetim cumadan sonra başladı. Öncesinde de var gibiydi ama tam emin değildim. Düzenli takibimi yeni yaptım.

İnşallah bir sıkıntı yoktur ki doktor da yok diyor e şükür ki seninde öyle bir durumun yokmuş görünürde , bu arada ben çok uzuldugum ve agladigim günler de bu durumla karsilastigimi farketmistim kendimi sıkı takip ederek doktorla da paylaştım ama hiç oralı bile olmadı suyun değil diye tutturmuş ya gerisi banane modunda yani 😠

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
En son cuma günü gitmiştim, doktor suyun iyi, açılman 1 cm, çocuk baskı yapmıyor vs demişti, hiç sancımda yok kasılmamda yok, ona rağmen mi gidim? Bu sıralar cok sık gidiyorum paronayak olduğumu düşünmeye başladım 😔 Ama inşaAllah dediğin gibidir artık doğururum☺️

Evet, salı günü gittim bir şeyim yoktu, sonra cuma sancı hissettim gibi oldu gittim doktor birşeyin yok dedi, persembe gel dedi. Napsam bilmiyorum. Zaten şimdi sancımda yok. Sadece dedigim gibi bacak ve ara sıra kasık ağrısı
Canım suyun geliyor senin korkacak bişi yok paranoyak falan da olma herme kendini o yolunu da bilir ne zaman geleceğini de. Dr a gitmene gerek yok hemen zaten nst için sık sık cagıracaklar o zaman suyuna da bakarlar zaten. Sancın artmadıgı sürece evinde bekle rahat ol. Bemde de ilk dogıöda bölr oldu 1 ay önceden az az fincan kadar ama hergün su geliyodu annem ablam dr kimse bilmedi megersem suyum geliomuş ben takip ederek anladım çiş değildi asla. Bebeğin zarını delmiş dr kontrol yaparkeno yüzden böle olmus kanamam bike olmustu leke gbi. Korkma dancın yoksa da gitme nstye gidersin. Sen dogum sancısını yalancı sancıdan ayırt edersin zaten cok kuvvetli gelir dogum sancısı durdurmaz yerinde anlarsın ki o zaman geliyo senin miniğin. Rabbim bi avazda kolaycana kurtarsın seni de miniğini de insaallah...

Canım suyun geliyor senin korkacak bişi yok paranoyak falan da olma herme kendini o yolunu da bilir ne zaman geleceğini de. Dr a gitmene gerek yok hemen zaten nst için sık sık cagıracaklar o zaman suyuna da bakarlar zaten. Sancın artmadıgı sürece evinde bekle rahat ol. Bemde de ilk dogıöda bölr oldu 1 ay önceden az az fincan kadar ama hergün su geliyodu annem ablam dr kimse bilmedi megersem suyum geliomuş ben takip ederek anladım çiş değildi asla. Bebeğin zarını delmiş dr kontrol yaparkeno yüzden böle olmus kanamam bike olmustu leke gbi. Korkma dancın yoksa da gitme nstye gidersin. Sen dogum sancısını yalancı sancıdan ayırt edersin zaten cok kuvvetli gelir dogum sancısı durdurmaz yerinde anlarsın ki o zaman geliyo senin miniğin. Rabbim bi avazda kolaycana kurtarsın seni de miniğini de insaallah...
Bu arada benm de suyum iidi azalma yoktu ama sürekli jergün 4 5 kere suyum geliodu. 8.auda baslamıştı. Şimdi 3.yü dogurdum cok şükğr bişi olmuyo korkma içini de rahat tut

Husnıyeeee

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar afedersiniz ama bir şey sormak istiyorum. Bir kac gündür idrar kaçırır gibi hissiyatım vardı, bugün takip ettim kendimi iyice kurulandım temizlendim sürekli ona rağmen az az iç kıyafetimin ıslandığını fark ettim. Pijamama gecmeyecek kadar ıslanıyor sürekli sizce bu normal mi yoksa suyum mu geliyor azar azar? Birde bugün bacağım cok şiddetli ağrımaya basladı kendimi yormama rağmen ve sağ kasığımda agrım var. Sizce durum nedir? Tecrübeli anneler bilgisi olanlar cevabınızı bekliyorum🤗
Benim de öyle oldu adet olur gibi ınıyor suyun böyle bian da bende öyle olduğunda suni sanıcıyla 3 saatte doğurmuştum

Minik Anne

Kayıtlı Üye
rank

İnşallah bir sıkıntı yoktur ki doktor da yok diyor e şükür ki seninde öyle bir durumun yokmuş görünürde , bu arada ben çok uzuldugum ve agladigim günler de bu durumla karsilastigimi farketmistim kendimi sıkı takip ederek doktorla da paylaştım ama hiç oralı bile olmadı suyun değil diye tutturmuş ya gerisi banane modunda yani 😠
Sağol cnm inşaAllah yoktur, aslında üzülme durumum yoktu, bu olaydan sonra canımı sıkan baska olaylar oldu ama öncesinde yoktu. Senin doktorun devlet hastanesinde mi, bir tuhaf yani senin söylediklerini dikkate alması gerekiyor. Allah yardımcın olsun, inşaAllah sende de bir şey yoktur cnm.

Benim de öyle oldu adet olur gibi ınıyor suyun böyle bian da bende öyle olduğunda suni sanıcıyla 3 saatte doğurmuştum
Bir anda indiğinde mi yoksaaz az geldiğinde mi suni sancıyla doğurdun tam anlamadımda kusura bakma, birde öncesinde açılman var mıydı suni sancı öncesinde?

Bir anda indiğinde mi yoksaaz az geldiğinde mi suni sancıyla doğurdun tam anlamadımda kusura bakma, birde öncesinde açılman var mıydı suni sancı öncesinde?

Bu arada benm de suyum iidi azalma yoktu ama sürekli jergün 4 5 kere suyum geliodu. 8.auda baslamıştı. Şimdi 3.yü dogurdum cok şükğr bişi olmuyo korkma içini de rahat tut
Az az suyun gelmesi tehlikeli olmuyor mu, ya azalırsa, bir de ben şuana kadar yalancı sancıda çekmedim. Zaten nst de de hiç sancım yok. Ne yalancı sancım var ne gerçek. Sağolsun bir çok kişi bana anlattı sancıyı ama dinleme ile yaşama bir olmuyor tahmin edebileceğin gibi. Bu arada Allah bağışlasın, Rabbim analı babalı hayırlı evlatlar eylesin🤲🥰

Son düzenleme:

Mutsuz kadın

Kayıtlı Üye
rank
Evet aynı idrar gibi, şeffaf bi rengi var. Tam su gibi. Bir şey sormak istiyorum eğer su ise sancılarım baslar değil mi?

Amin tüm anneler inşaAllah☺️
Evet başlar çünkü benim aynı senin gibi idrar kaçırır gibi geldi zaman 1 saat sonra sancılarım başladı çok hafif ağrılardı sonrdan şiddetlendi 😊

Minik Anne

Kayıtlı Üye
rank
LEvet başlar çünkü benim aynı senin gibi idrar kaçırır gibi geldi zaman 1 saat sonra sancılarım başladı çok hafif ağrılardı sonrdan şiddetlendi 😊
Akşamki ile aynı ağrılarım bacak ve biraz kasığımda, gün içinde takip edim, ağrım olursa gidim dedim kendimce, bir an önce doğsun istiyorum. Oysa daha doğum haftasına yeni geldi ama ilk ya heycanlıyım ve bilgisizlikten dolayı bir şey olacağından korkuyorum.

Güldane

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar afedersiniz ama bir şey sormak istiyorum. Bir kac gündür idrar kaçırır gibi hissiyatım vardı, bugün takip ettim kendimi iyice kurulandım temizlendim sürekli ona rağmen az az iç kıyafetimin ıslandığını fark ettim. Pijamama gecmeyecek kadar ıslanıyor sürekli sizce bu normal mi yoksa suyum mu geliyor azar azar? Birde bugün bacağım cok şiddetli ağrımaya basladı kendimi yormama rağmen ve sağ kasığımda agrım var. Sizce durum nedir? Tecrübeli anneler bilgisi olanlar cevabınızı bekliyorum🤗
Canm benmde aynı senin gibi 3 4 gün öyle geldi suyum sızıntı şeklinde ciddiye almadm sonra suyun azalirmi ki diye hemen acile gittim ağrım hiç yoktu 2 cm açıklık vardı sadece bide bebeğin kalbi yavaş çalışıyor dediler içerde enfeksiyon kapmasin diye iğne vurdular sonra suni sancı verip doğum yaptırmışlardi inşallah hayırlısı ile alırsın bebeğini kucağına

Ne yaptın canım hastaneye falan gittin mi ?🌹

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar