Suyum mu geliyor?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Minik Anne tarafından oluşturulan Suyum mu geliyor? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,678 kez görüntülenmiş, 60 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Suyum mu geliyor?
Konbuyu başlatan Minik Anne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Derya izm

Minik Anne

Kayıtlı Üye
rank
Bende senin gibiyim cnm 34 haftalık oldum aşağıda hareket edince de oluyor aniden kaçırır gibi oluyorum sancim cook yok ama iki oğlumda da suyum böyle gelmiş ti ben anlamıyorum idrar gibi geldiği için inanki benda da anlamıyorum çünkü hep idrara sıkışıyorum insan ayırd edemiyor sana normal demişse suyum gitme çünkü bana drek su azalmak var demişti 2. Oğlumda da yarın gel yatışverecem doğum için demişti gece aynı bu şekil idrara git gel yaptim meğerse suyummus dr sabahı dedi suyun bitmek üzere hic fark etmdinmi mi dedim hocam çiş gibi geliyo nasi anlayabilirim
Annemle beraber takibini yaptık annem suyun değil dedi zaten kendini kesti gibi yani selpak sadece nemleniyor en fazla ıslanmıyor. Suyum cuma günü iyidi, doğuma kadar götürür dedi doktorum. zaten Allah izin verirse yarın randevum var.

Beyza🥰

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar afedersiniz ama bir şey sormak istiyorum. Bir kac gündür idrar kaçırır gibi hissiyatım vardı, bugün takip ettim kendimi iyice kurulandım temizlendim sürekli ona rağmen az az iç kıyafetimin ıslandığını fark ettim. Pijamama gecmeyecek kadar ıslanıyor sürekli sizce bu normal mi yoksa suyum mu geliyor azar azar? Birde bugün bacağım cok şiddetli ağrımaya basladı kendimi yormama rağmen ve sağ kasığımda agrım var. Sizce durum nedir? Tecrübeli anneler bilgisi olanlar cevabınızı bekliyorum🤗
Canın aynı anlattığın gibi bende de oldu gittim 5 cm açılma var dediler git bence doktora

Heyatim

Kayıtlı Üye
rank
Annemle beraber takibini yaptık annem suyun değil dedi zaten kendini kesti gibi yani selpak sadece nemleniyor en fazla ıslanmıyor. Suyum cuma günü iyidi, doğuma kadar götürür dedi doktorum. zaten Allah izin verirse yarın randevum var.
Canim hic bekleme derim sana benimde suyum geldiyini fark etdim amma acilmam ve ya agrim hic yokdu sadece ara ara az azislandigimi goruyordum 3 gun somra doktora gitdim doktorum altdan muayine yapdi bebek boyuk catin kucuk doguramayacaksin diyib hemen sezeryana aldilar bide doktorum cok kizdi 3 gundu suyun az az geliyormuw neden gelmedin diye muayine yapdi ultrasona bebeyin suyu azaldigini dedi cok kizdi acil sezeryanla aldilar sene meslehetim hic bekleme hemen git doktora bi baksin

Minik Anne

Kayıtlı Üye
rank
Canim hic bekleme derim sana benimde suyum geldiyini fark etdim amma acilmam ve ya agrim hic yokdu sadece ara ara az azislandigimi goruyordum 3 gun somra doktora gitdim doktorum altdan muayine yapdi bebek boyuk catin kucuk doguramayacaksin diyib hemen sezeryana aldilar bide doktorum cok kizdi 3 gundu suyun az az geliyormuw neden gelmedin diye muayine yapdi ultrasona bebeyin suyu azaldigini dedi cok kizdi acil sezeryanla aldilar sene meslehetim hic bekleme hemen git doktora bi baksin
Mesajini yeni görüyorum, inşaQllah öyle bir şey değildir benimde, çatım normal doğum icin uygundu dontorum bakmişti, sabahleyin randevum var. Oglumun hareketleri elhamdülillah çok iyi inşaAllah bir sıkıntı yoktur🤲
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canın aynı anlattığın gibi bende de oldu gittim 5 cm açılma var dediler git bence doktora
Sabahleyin randevum var, bebek hareketlerinde de bir problem yok çok şükür, i şaAllah hayirlisiyla bir doğursaydim🤲

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Canım suyun geliyor senin korkacak bişi yok paranoyak falan da olma herme kendini o yolunu da bilir ne zaman geleceğini de. Dr a gitmene gerek yok hemen zaten nst için sık sık cagıracaklar o zaman suyuna da bakarlar zaten. Sancın artmadıgı sürece evinde bekle rahat ol. Bemde de ilk dogıöda bölr oldu 1 ay önceden az az fincan kadar ama hergün su geliyodu annem ablam dr kimse bilmedi megersem suyum geliomuş ben takip ederek anladım çiş değildi asla. Bebeğin zarını delmiş dr kontrol yaparkeno yüzden böle olmus kanamam bike olmustu leke gbi. Korkma dancın yoksa da gitme nstye gidersin. Sen dogum sancısını yalancı sancıdan ayırt edersin zaten cok kuvvetli gelir dogum sancısı durdurmaz yerinde anlarsın ki o zaman geliyo senin miniğin. Rabbim bi avazda kolaycana kurtarsın seni de miniğini de insaallah...

Bu arada benm de suyum iidi azalma yoktu ama sürekli jergün 4 5 kere suyum geliodu. 8.auda baslamıştı. Şimdi 3.yü dogurdum cok şükğr bişi olmuyo korkma içini de rahat tut
En çok korktuğum suyum geldiginde anlamam. Su geldikten sonra sancı oluyor sanırım dimi. Bi doktordan dinlemiştim su geldigi zaman korkmayın çocuguma birşey olur diye. Artık o suyun işlevi bitmiştir çocuga birşey olmaz. Zaten sancınız başlar anlarsınız o arada duş alabiliyorsanız alın rahatlatır sizi. Sancınız şiddetli olmaha başlayınca gidersiniz hastahaneye demişti. Ama bazı kişilerde su gelse de sancı olmayabilir hemen diyor. İlk hamilelik olunca insan panik oluyor :)

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar afedersiniz ama bir şey sormak istiyorum. Bir kac gündür idrar kaçırır gibi hissiyatım vardı, bugün takip ettim kendimi iyice kurulandım temizlendim sürekli ona rağmen az az iç kıyafetimin ıslandığını fark ettim. Pijamama gecmeyecek kadar ıslanıyor sürekli sizce bu normal mi yoksa suyum mu geliyor azar azar? Birde bugün bacağım cok şiddetli ağrımaya basladı kendimi yormama rağmen ve sağ kasığımda agrım var. Sizce durum nedir? Tecrübeli anneler bilgisi olanlar cevabınızı bekliyorum🤗
Cnm sanırım doğumun yaklaşıyor doktorunu ara bilgi ver ona göre hareket et .. sağlıkla gelsin bebeğin 😍

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
En çok korktuğum suyum geldiginde anlamam. Su geldikten sonra sancı oluyor sanırım dimi. Bi doktordan dinlemiştim su geldigi zaman korkmayın çocuguma birşey olur diye. Artık o suyun işlevi bitmiştir çocuga birşey olmaz. Zaten sancınız başlar anlarsınız o arada duş alabiliyorsanız alın rahatlatır sizi. Sancınız şiddetli olmaha başlayınca gidersiniz hastahaneye demişti. Ama bazı kişilerde su gelse de sancı olmayabilir hemen diyor. İlk hamilelik olunca insan panik oluyor :)
O doktor birden suyun geldiğinde sancın da olur demek istemiş. Birden suyu bosalan da olur hiç suyu grlmeyen ama sanvıyla hastaneye gidip çatalda suyu patlatılanda olur her dogum kişiye özeldir. Misal bnm hiç öle birden suyum gelmedi hep çatalda ebeler patlattı keseyi bebekle beraber suda geldi. Sancın illa olur diyelim ki olmadı o zaman da zaten 40 hafta dolunca dr onu bilir suni verirler veya sezeryan derler artık onu da drlar bilir. Sen içini ferah tut inşallah normal dogurursun suni falan da vermezler kendi sancınla bi avazda saglık la kucagına al bebeğini

Minik Anne

Kayıtlı Üye
rank
Aynen öyle, hamileliğimin en başından beri bunu araştırıyorum. Su nasıl olur, nasıl gelir vs vs. Sabahleyin gidicem inşaAllah bakalım ne olucak. Su olsa iki gündür sancım gelirdi diye düşünüyorum ama hayırlısı

O doktor birden suyun geldiğinde sancın da olur demek istemiş. Birden suyu bosalan da olur hiç suyu grlmeyen ama sanvıyla hastaneye gidip çatalda suyu patlatılanda olur her dogum kişiye özeldir. Misal bnm hiç öle birden suyum gelmedi hep çatalda ebeler patlattı keseyi bebekle beraber suda geldi. Sancın illa olur diyelim ki olmadı o zaman da zaten 40 hafta dolunca dr onu bilir suni verirler veya sezeryan derler artık onu da drlar bilir. Sen içini ferah tut inşallah normal dogurursun suni falan da vermezler kendi sancınla bi avazda saglık la kucagına al bebeğini
Amin canım. Büyük heycanla sabahı bekliyorum.

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Aynen öyle, hamileliğimin en başından beri bunu araştırıyorum. Su nasıl olur, nasıl gelir vs vs. Sabahleyin gidicem inşaAllah bakalım ne olucak. Su olsa iki gündür sancım gelirdi diye düşünüyorum ama hayırlısı

Amin canım. Büyük heycanla sabahı bekliyorum.
Bu sabah uyandıgımda sıvı geldigini hissettim baktım kilodumda ıslaklık ıslaklık var ama çok degil. Bidaha olmadı ıslaklık flan bende takip edicem bakalım. Akıntı flan da degildi bildigin su ıslanmıştı.

Ayyy inşallah canım benim. Bakalım bu sabah kiloydum biraz ıslandı ama anlamadım yataktan ayaga kalkınca birşey aktı bidaha da ıslanmadı takip edicem bakalım. Doktor herşey güzel normal dogum yapabilirsin dedi rahimde yumuşama da olmuş. Kanala girmek üzere başına degiyorum dedi ama bakalım 💞

Ayyy inşallah canım benim. Bakalım bu sabah kiloydum biraz ıslandı ama anlamadım yataktan ayaga kalkınca birşey aktı bidaha da ıslanmadı takip edicem bakalım. Doktor herşey güzel normal dogum yapabilirsin dedi rahimde yumuşama da olmuş. Kanala girmek üzere başına degiyorum dedi ama bakalım 💞

Son düzenleme:

Minik Anne

Kayıtlı Üye
rank
Bu sabah uyandıgımda sıvı geldigini hissettim baktım kilodumda ıslaklık ıslaklık var ama çok degil. Bidaha olmadı ıslaklık flan bende takip edicem bakalım. Akıntı flan da degildi bildigin su ıslanmıştı.

Yaa hakkında hayırlısı olsun inşaAllah, sağlıcakla al yavrunu kucağına. Ben gittim kontrole, o gelen su değilmiş, suyum gayet iyiymis. Haftaya gel dedi. Sanırım daha yumuşamam vs olmadı benim ama ilk defa nst de yalancı sancım cıktı. Senin kacinci haftan?

Hastaneye gittim bugün, doktor baktı. Gelen şey suyum değilmiş. Suyun az az gelse dahi pijamanıda ıslatmalı dedi. Benim iç kıyafetimi ıslatıyordu sadece. Suyumun yeterli olduğunu söyledi. Beni mutlu eden şey artık sancılarım baslamış, nst de yalancı sancılarım çikti. Şuana kadar hiç yoktu.

Tüm sayfalar yüklendi.