Sorum var Uyku eğitimi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Doğa'nın Annesi🐞❤️🧿 tarafından oluşturulan Uyku eğitimi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 852 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Uyku eğitimi
Konbuyu başlatan Doğa'nın Annesi🐞❤️🧿
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Canım hayırlı olsun bebişin inş sağlıklı sıhhatli en doğru zamandan tam vaktinde dogurursun 🥰
Allah'ım razı olsun birtanem çok sağol amin inşallah sen naislsin napiyorsun nasıl gidiyor

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
Allah'ım razı olsun birtanem çok sağol amin inşallah sen naislsin napiyorsun nasıl gidiyor
Canım iyiyimve yorgunum 😁 ev işi iki çocuk 1 numaranın kursa gidince biraz rahatım ama dinlenmeye vakit olmuyor ya temizlik ya ev işini yapmam gerekiyor yemeğim varsa bı önceki günden benden rahatı yok evi temizliyorum baktım ev temizlik istemiyorum uyuyorum oda Ege beye kalmış paşa gonlu müsade ederse anasına 😁😀 sonra 1 numara gelince ders tekrarı oluyor akşam yemeği mutfak toplama çay fazlı Ege diş çıkarıyor baya huysuz kök sokturuyor bu aralar 🙃. Benim evde gene tadilat olucak bı yandan mutfağı yollama çalışıyorum. Eşyaları salona taşıyoruz yavaştan. Bende durumlar böyle. Senin hamilelik nasıl geçiyor. Bulantın için Dr hap işte ister bana Dr prilam iyi gelmisti o hal sayesinde su icebiliyirdum.

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Canım iyiyimve yorgunum 😁 ev işi iki çocuk 1 numaranın kursa gidince biraz rahatım ama dinlenmeye vakit olmuyor ya temizlik ya ev işini yapmam gerekiyor yemeğim varsa bı önceki günden benden rahatı yok evi temizliyorum baktım ev temizlik istemiyorum uyuyorum oda Ege beye kalmış paşa gonlu müsade ederse anasına 😁😀 sonra 1 numara gelince ders tekrarı oluyor akşam yemeği mutfak toplama çay fazlı Ege diş çıkarıyor baya huysuz kök sokturuyor bu aralar 🙃. Benim evde gene tadilat olucak bı yandan mutfağı yollama çalışıyorum. Eşyaları salona taşıyoruz yavaştan. Bende durumlar böyle. Senin hamilelik nasıl geçiyor. Bulantın için Dr hap işte ister bana Dr prilam iyi gelmisti o hal sayesinde su icebiliyirdum.
Maşallah kuzum baya hareketli geçiyor canım kötü geciyir mide bulanti beni mahfediyor baya artiii birde yarın gidince yazdircam bebisini op yerime 🍯♥️

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Canım büyüme atağında olduğu için zor geçiş oluyor uykuya. Bı rutin oluştur. Artık daha fazla meraklılar ve önceki gibi sürekli uykumak istemiyorlar. Uyku sürelerinin arası biraz açılıyor. Bunuda oyun,yemek,banyo,hikaye,uyku şeklinde ayarlayabilirsin. İstersen hikaye okumadan önce evin bütün ışıkları açık olsun ve sırasıyla ilk odaya geçin iyi geceler oturma odası uyup bol dinlenip büyümem gerekiyor. Işığı kapat kapıyı ört. Bu işlemi tüm odalara yap. Daha sonra bebeğini besige yatır. Gece lambasını aç seni görsün hikaye oku emziği kullaniyorsa ağzına ver bı bebeği oyuncağı varsa onu destekle uykuya geçişinde. Huzursuz olursa ninni şöyle hamileyken söylediğin aşina olduğu bı ninni varsa rahatlatır. Ağlarsa kucağına al sakinlestir geri koy kucağına. İlk zmaanlar zor olur ama sonra alışır. Bu zamanla seni beşikte görmesi gereken yeri her gün biraz daha uzaklaş sen iyice uzaklaştığı da alışmış olur. Sabırlı olman gerekiyor bu konuda. Sallamaya alıştığı için ilk zamanlar ağlar ama sen dirençli ve kararlı ol. Ön parmakligin oraya otur avuç içine masaj yap göğüs ucuna kullanğın pedin bı tanesini besige koy senin kokunu alsın yanında hissetsin. İnş alışır rahatlarsın. Ben doğduğundan beri hiç sallamaya alıştırmadım uykuya geçiş için ya uyku arkadaşı ördüm unu veriyorum emziği koyuyorum. Bu aralar dış çıkardığı için evin icinde gezdiriyorum kucağında. Onun öncesi çok zorlandigimda avuç içine masaj yaparakta uyutuyordum. Hamileyken soyeldigim bı melodi vardı oda sakinleştiriyor Ege'yi.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Odalarda iyi geceler yapıp ışığı ve kapıyı kapatmak artık uyuması gerektiğini anlatıyor bebek bu şekilde
Merhaba canim vallha böyle bilgili bir annenin burdan gitmesini istemem ne kadar guzel anlatmissin harfi harfiyen🤗💜

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba canim vallha böyle bilgili bir annenin burdan gitmesini istemem ne kadar guzel anlatmissin harfi harfiyen🤗💜
🥰Merhaba canım Çok teşekkür ederim canim güzel düşüncen için bilgili olduğum konularda elimden geldigince
yazmaya çalışıyorum. Post açtığımda tanınmış kişiler gibi cevab gelmiyor canım 4 5 cevab geliyor. Bende hamileliğim süre boyunca burdaydim hep dahha aktiftim. Herkes hamilelik süresinde tanınmış bir beni tanimamislar 😁 buda can sıkıcı oluyor malesef ki o yüzden önceki gibi aktif değilim böyle giderse kapatırım diye düşünüyordum kendimce onuda dile getirince. Sevenlerin çıktı ortaya 🤣. Benim amacım herkesin hayatı kendince yoğun tempolu sıkıntı stres ne ararsan var koca tartışması arada yok diyen yalan konuşur burda girgir şamata için giriyorum kafa dağıtmaya. Herkes gibi aklıma takılan oluncada soruyorum

Kızlar bebeğim 4 buçuk aylık ve maalesef ayakta sallanarak uyuyor onu bile çok zorla uykuya dalıyor hemen uyanıyor falan çok bunaldım yoruldum artık bir de bu aralar bir huy geliştirdi yastığa alıp sallamaya ne zaman başlasam buna gece de dahil kıyameti koparıyor napmaya çalışıyor anlamıyorum gerçekten ben sallanarak uyumayı nasıl unutturacağım bebeğime kendi kendine nasıl uyur nasıl uyuyayım siz 4 5 aylık bebeğinizi nasıl uyuyuyorsunuz bir de niye bu uykuyla savaş veriyor çok uykusu olmasına rağmen valla yırtıcam kendimi
Canım uyku eğitimi için daha çok küçük daha çok huy degistiyorlar hele asilardan sonra çok huyları değişiyor. Ama ayağında sallamayi şimdiden bırak alismasjn canım bikacgun zor uyur ama eğer beşiği varsa beşikte sallamaya basla benim alihan'ın bebeklikten 1 yaşına kadar hep gece 4.5 te uyuyordu naptiysam olmadı canim bebekken kolik çok gazlı bı bebekti benimki her gece 2 den sabah 11 kadar ağlıyordu valla neler yaşadım ayağımda bende salladım o zamanlar baktım alışacak bıraktım beşikte sallamaya başladım bikacgun ağlıyor ama sonra beşikte sallanmaya alışıyor şimdi küçük olduğu için bırakması daha kolay olur ama büyüyünce çok zorlanirsin canım alihan 13 ayı bitirdi şimdi zorla uyku eğitimi yapmaya çalışıyorum bence 7.8. aylık olana kadar bekle canım dediğim gibi uyku eğitimi icin daha çok huyu degisicek ve çok küçük

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar