5 aylık ek gıdaya geçiş ne yapicam blmyrmm

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Asel'in annesi ❤️ tarafından oluşturulan 5 aylık ek gıdaya geçiş ne yapicam blmyrmm başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,802 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 5 aylık ek gıdaya geçiş ne yapicam blmyrmm
Konbuyu başlatan Asel'in annesi ❤️
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Asel'in annesi ❤️

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Canlarım benm bebeğim 5 aylık ve artık yavaş yavaş ek gıdaya geçiş yapicaksin dedi doktorumuz ama bn korkuyorum ilk neyle baslicam ve nasıl yedircem hangi öğün arasında ne kdar vericem ya bu konuda çok acemi ve korkan biriyim lütfen annelerim yardım eder misiniz bu arada kızım sadce mamayla besleniyor şimdiden teşekkür ederim 🥰
Canım ilk önce havuç püresi, kabak, bal kabağı, patates bunlarla başla tek tek deneyerek alerji yapar mı yapmaz mı bak ondan sonra bunları karıştırarak vermeye başlarsın
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canlarım benm bebeğim 5 aylık ve artık yavaş yavaş ek gıdaya geçiş yapicaksin dedi doktorumuz ama bn korkuyorum ilk neyle baslicam ve nasıl yedircem hangi öğün arasında ne kdar vericem ya bu konuda çok acemi ve korkan biriyim lütfen annelerim yardım eder misiniz bu arada kızım sadce mamayla besleniyor şimdiden teşekkür ederim 🥰
Bana sağlık ocağı küçük bir kitapçık vermişti bu pürelerin yazılı olduğu ona uyarak yaptım

İlk başlangıçta 3 gün kuralı ile başlanıyor
Genelde nört tatlarla başlanması tavsiye ediliyor tatlı ile başlanırsa sonrasında bebek tadı olmayan yiyecekleri kabul etmez çünkü. Çoğunluk süt & süt ürünlerine alerjisi olup olmadığını anlamak için yoğurtla başlanıyor 3 gün sade e aynı ürünü vereceksin olası Bir alerji siz konusu değilse 4. Gün başka ürün ekleyebilirsin yanına. eklenen üründe aynı şekilde 3gün kuralı ile verilecek.miktarı aşağıdaki gibi.
1. Gün: 1 çay kaşığı
2. Gün: 1 tatlı kaşığı
3. Gün: 1 yemek kaşığı

Atlasin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Yoğurdu hazmı kolay gaz yapmaz diye söyledim canım. Bence corbayla başla un tarhanası gibi yutması kolay olsun sade yap tuzsuz baharatsız. Yaptığın herşeye meyveler hariç zeytinyağı koy mutlaka kabız olmaması için
Cnm bidiklar agzinin tadini biliyor tuzsuz olunca yemiyorlar valla

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
İlk önce sebzeleri (buharda) haşlayıp teker teker yedirin, ya püresini yapın ya da BLW tarzı bebeğin eliyle tutabileceği bir şekilde kesin.
Mesela ilk önce havuç ile başlayın, bir kaç gün boyunca sadece havuç verin ki havuça karşı alerjisi var mı yok mu anlaşılsın.
Sonra patates deneyebilirsiniz, havuç ve patatesi bir arada verebilirsiniz.
Daha sonra brokoli, vs.
Bu şekilde her sebzeyi deneyin. Ama yeni bir gıda tattırmadan önce internette kısa bir araştırma yapın, bebeklere uygun olup olmadığını öğrenmek için.
Daha sonra bakliyat ve çorbalara geçebilirsiniz. Biraz daha büyüdüğünde siz ne yiyorsanız, o da aynı yemeği baharıtsız bir şekilde yiyebilir.
Meyveyi en sona bırakın, yoksa sebze yemeyebilir bir daha, meyve daha tatlı olduğu için.

İlk aylar günde bir öğün ile başlayın, sonra ara öğün olarak meyveye geçersiniz. Zaten yeterli olup olmadığını, doyup doymadığını anlayacaksınız. Doymazsa akşamları muhallebi verebilirsiniz.

En önemlisi 1 yaşından önce verilmemesi gereken gıdaları araştırmak. İnek sütü, bal gibi.
Çok güzel yazmışsın cnm yüreğine sağlık dediğiniz gbi yapıcam Allah'ın izniyle bu korkuyu atlarım çok zormuş gbi geliyor kuzum ne bilim çok küçük geliyor kızım gözüme 🙈

Canım ilk önce havuç püresi, kabak, bal kabağı, patates bunlarla başla tek tek deneyerek alerji yapar mı yapmaz mı bak ondan sonra bunları karıştırarak vermeye başlarsın

Bana sağlık ocağı küçük bir kitapçık vermişti bu pürelerin yazılı olduğu ona uyarak yaptım
Ben hepsini karistircaktim o zaman hepsini tek tek veriyim dediğiniz gbi bugün akşam havuç haslarim yedirim 1 çay kaşığı yarın da havuç öbürgunde havuç ondan sonra dediğiniz gbi patatese geçerim onuda ,3 gün o şekilde o şekilde devam eder en son hepsini karistirim ozamnada kdsr da miktarı artırırim.dimi

İlk başlangıçta 3 gün kuralı ile başlanıyor
Genelde nört tatlarla başlanması tavsiye ediliyor tatlı ile başlanırsa sonrasında bebek tadı olmayan yiyecekleri kabul etmez çünkü. Çoğunluk süt & süt ürünlerine alerjisi olup olmadığını anlamak için yoğurtla başlanıyor 3 gün sade e aynı ürünü vereceksin olası Bir alerji siz konusu değilse 4. Gün başka ürün ekleyebilirsin yanına. eklenen üründe aynı şekilde 3gün kuralı ile verilecek.miktarı aşağıdaki gibi.
1. Gün: 1 çay kaşığı
2. Gün: 1 tatlı kaşığı
3. Gün: 1 yemek kaşığı
Şuan elimde yoğurt olmadığı için keçi sütü henüz bulamadım o yüzden dediğiniz gbi havuç pates gbi balasrim bunlar bitince yogurtuda bulurum sonra onu yediririm ne zamandan sonra normal kase ufak kaselerle yicek

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Kuzum sebze püreleri meyve püreleri yoğurt bebe bisküvisi çeşit çeşit çorbalar özellikle sebze ve tarhana verebilirsin

]

Şuan elimde yoğurt olmadığı için keçi sütü henüz bulamadım o yüzden dediğiniz gbi havuç pates gbi balasrim bunlar bitince yogurtuda bulurum sonra onu yediririm ne zamandan sonra normal kase ufak kaselerle yicek
Bebeğin iştahını bağlı zaten belli eder kendini ama öncelik alerjisi varmı varsa nelere karşı var onu belirlemek. İlerleyen zamanlarda birkaç çeşidi birbirine karıştıracağınnivin önemli bu.

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğin iştahını bağlı zaten belli eder kendini ama öncelik alerjisi varmı varsa nelere karşı var onu belirlemek. İlerleyen zamanlarda birkaç çeşidi birbirine karıştıracağınnivin önemli bu.
Verdim kuzum 1 çay kaşığı önce yarım kaşık verdim aldı yedi ikinci yarım kaşık verince ağzını kapattı bende zorlamdm cnm

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar