5 aylık ek gıdaya geçiş ne yapicam blmyrmm

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Asel'in annesi ❤️ tarafından oluşturulan 5 aylık ek gıdaya geçiş ne yapicam blmyrmm başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,806 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 5 aylık ek gıdaya geçiş ne yapicam blmyrmm
Konbuyu başlatan Asel'in annesi ❤️
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Asel'in annesi ❤️

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
Kırmızı elmanın içini kaşıkla kazı ver canım yeni başliycağı için pek düzenli olmaz hemen kopamaz senden ben bebeğim doğduğunda minik minik reçel suyu fln veriyordum şimdi çok Şükür alışkın tombişim 1.5 yaşında nazar değmesin sorun yaşamadım
Bugün yine 3 gün kuralına gör
İnşallah canım 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum almah nasip ederse ama benim oğlan artık sabredemiyor yemeklere atlıyır ne yersek istiyor
Yine tadımlık verrsn kuzm simdikiler öyle kaskla yemeyi sevdi görsen yemk yemk istedi vermedim fazlası Zarar diye korktum

Ftmalamasnzkzç

Kayıtlı Üye
rank
Canlarım benm bebeğim 5 aylık ve artık yavaş yavaş ek gıdaya geçiş yapicaksin dedi doktorumuz ama bn korkuyorum ilk neyle baslicam ve nasıl yedircem hangi öğün arasında ne kdar vericem ya bu konuda çok acemi ve korkan biriyim lütfen annelerim yardım eder misiniz bu arada kızım sadce mamayla besleniyor şimdiden teşekkür ederim 🥰
Önce yogurtla başlamalısın 1 yemek kaşığı ile başla 2 3 günde arttır yoğurdu kendin mayala içine pekmez falan diyorlar ama kesinlikle önermiyorum ikisi birbirine karışınca etkisi kalmıyormuş
Daha sonra keçi sütü cici bebe koy ver katı olmasın kabızlık yapmasın
Mevsim sebzelerini dene ama çok karışık şeyler deneme alerji yapabilir en azından yaparsada neyin yaptığını bilesin her hafta bi sebze dene etkisini gör ben öyle yapıyordum
Patlıcan domates gibi şeyler verme
Kabak patates havuç haşla tavuk suyunda
Bulyon falan kullanma ama tavuk haşla püre yap yedir

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
Önce yogurtla başlamalısın 1 yemek kaşığı ile başla 2 3 günde arttır yoğurdu kendin mayala içine pekmez falan diyorlar ama kesinlikle önermiyorum ikisi birbirine karışınca etkisi kalmıyormuş
Daha sonra keçi sütü cici bebe koy ver katı olmasın kabızlık yapmasın
Mevsim sebzelerini dene ama çok karışık şeyler deneme alerji yapabilir en azından yaparsada neyin yaptığını bilesin her hafta bi sebze dene etkisini gör ben öyle yapıyordum
Patlıcan domates gibi şeyler verme
Kabak patates havuç haşla tavuk suyunda
Bulyon falan kullanma ama tavuk haşla püre yap yedir
Bugün de havuç vericem biraz dediğiniz gbi kurala Uygun gidiyorum alerjisi var mı diye anlamk için öyle kaşık kaşık vermiyorum o istiyor da bn vermiyorum cnm

Egebaby

Kayıtlı Üye
rank
Canlarım benm bebeğim 5 aylık ve artık yavaş yavaş ek gıdaya geçiş yapicaksin dedi doktorumuz ama bn korkuyorum ilk neyle baslicam ve nasıl yedircem hangi öğün arasında ne kdar vericem ya bu konuda çok acemi ve korkan biriyim lütfen annelerim yardım eder misiniz bu arada kızım sadce mamayla besleniyor şimdiden teşekkür ederim 🥰
Bende senin gbi korkuyodum canim 😂 ilk olarak bebeginin allerjisi var mi yok mu diye 3gun kuralinuygulayacaksin . 3 gun boyunca patates hasla yedir .3 gun Kabak haşla yedir .3 gun balkabagi 3 gun havus hasla yedir . Bebeginin cildinde poposunda kizarliklik olursa doktorunla tekrr gorus allerji olursa test yapilmasi gerekebilir . Bunlari yedirdikten sonra kahvalti olarak bir tatli kasigi tuzsuz peynir yarim yumurtanin SARİsi ve bir cay kasigi dogal pekmez karistirip bebegine kahvaltilik verebilirsin . Acele etme sen nekadar istekli olursan bebeginde okadar istahli olur . Tuz baharat şeker süt bal çilek asla kullanmiyoruz. Gunde 2 yemek kasigi yogurt verebilirsin . 10 gun sonra tam yumurta sarisi vericeksin kahvaltida . Bebek irmigi alip meyveli pureler yapip yumurtasini icine koyup kahvaltilik verebilirsin . Ben boyle basladim canim suan corbalardayiz . Bebek tarhanasi brokoli corbasi vs bebegim icin ayri yapiyorum . İnstagramin varsa eger soyliyim hesabimi canim doktorun verdigi listeyi atayim sana ordan oku daha iyi anlarsin

Aynurka

Kayıtlı Üye
rank
Şimdi çorba yapsam kızıma ne kdar yedircem fazla yediririm ne bilim oda yemek isterse birşey olur diye korkuyorum ve hangi öğün arası yedirsem ayy ne zor iş bu korku varken valla zor yedirim ben bu kıza birşey ya 😔
Yemekten ne gibi bir zarar gelebilir ki bebeğin baya büyümüş artık yavas yavaş herşeyin tadina baktır sana önerim ilikli kemik suyu al kaynat yemeklere çorbalarda katabilirsin ekmeğin içiyle minik minik bandır bandır ver korkma bişey olmaz

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Bizde ilk ev yogurduyla başlamıştık kuşum 🤗

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
Bende senin gbi korkuyodum canim 😂 ilk olarak bebeginin allerjisi var mi yok mu diye 3gun kuralinuygulayacaksin . 3 gun boyunca patates hasla yedir .3 gun Kabak haşla yedir .3 gun balkabagi 3 gun havus hasla yedir . Bebeginin cildinde poposunda kizarliklik olursa doktorunla tekrr gorus allerji olursa test yapilmasi gerekebilir . Bunlari yedirdikten sonra kahvalti olarak bir tatli kasigi tuzsuz peynir yarim yumurtanin SARİsi ve bir cay kasigi dogal pekmez karistirip bebegine kahvaltilik verebilirsin . Acele etme sen nekadar istekli olursan bebeginde okadar istahli olur . Tuz baharat şeker süt bal çilek asla kullanmiyoruz. Gunde 2 yemek kasigi yogurt verebilirsin . 10 gun sonra tam yumurta sarisi vericeksin kahvaltida . Bebek irmigi alip meyveli pureler yapip yumurtasini icine koyup kahvaltilik verebilirsin . Ben boyle basladim canim suan corbalardayiz . Bebek tarhanasi brokoli corbasi vs bebegim icin ayri yapiyorum . İnstagramin varsa eger soyliyim hesabimi canim doktorun verdigi listeyi atayim sana ordan oku daha iyi anlarsin
Instagram hesabim yok cnm malesef bir tek facebook var oda eşimin bnde açık sosyal hayat sıfır eşim izin vermiyor malesef kuzum dediğin gbi yaparım biran önce buyuse de rahat yemek versem hiç korkmadan ya ne zormuş bu tür yemek yedirmek cnm ya
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yemekten ne gibi bir zarar gelebilir ki bebeğin baya büyümüş artık yavas yavaş herşeyin tadina baktır sana önerim ilikli kemik suyu al kaynat yemeklere çorbalarda katabilirsin ekmeğin içiyle minik minik bandır bandır ver korkma bişey olmaz
Bir zararı yoktur belkide midesinde reflü var ya 5 aya yeni girdik ister istemez birşey olur mu diye korkuyorum kuzum yutmayı bilmiyor verriklerimi bile emmeye çalışiyor görsen 😀
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bizde ilk ev yogurduyla başlamıştık kuşum 🤗
Bende şu patates havuç günleri bitsin keçi sütü soyledim gelicek onun yogurdunu vericem cnm

R

Rahile

Guest

Tüm sayfalar yüklendi.