Bebegimin kırkını nasıl çıkarırım

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde Sümeyraaa🤍 tarafından oluşturulan Bebegimin kırkını nasıl çıkarırım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,706 kez görüntülenmiş, 51 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı Bebegimin kırkını nasıl çıkarırım
Konbuyu başlatan Sümeyraaa🤍
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ay_ışığım

Ay_ışığım

Kayıtlı Üye
rank
Mesela ibadet niyetiyle yaparsanız, sevap kazanmak için yaparsanız veya kuran okursanız. Bunları yapmadan yalnızca âdet olduğu için uygularsanız sorun olmaz.

Aynen öyle .. farklı nedenlerle kutlama yapmak kim için olursa olsun toplaşmak bunların hiçbirinde bir sorun olmaz niyet burda devreye giriyor.. yani dini karıştırmadan benim canim istedi adettir yaptık .. gibi.. mesela.kina gecesi dinizmle ne alakası var? Yok tabiki de ama yasak mı hayır isteyen istediği gibi eğlenebilir sadece bunu din adı altında yapamaz hepsi bu..

Allah bağışlasın bebişlerinizi kızlar... düğünlerinide göresinizzzz İnshaAllah 🥰🤲🏻
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bu arada
Bebek ile alakalı dini kutlama "akike " dir. Ben doğduktan sonra 7. gün saçları traşlanır çıkan saçın gramına göre altın alınır ve dağıtılır ihtayici olan birine.. Kız bebek için bir misal bir kuzu ise erkek bebek için iki kuzu kesilir.. Sünnet olan bu dur.. Belki kuzu kesmeye 7, gün yeysineye bilirsin ama mutlaka saç ve altın olayı 7, gün yapılır daha sorna müsait bir zamanda kutlama yapılabilir.. 🥰

Aynen öyle .. farklı nedenlerle kutlama yapmak kim için olursa olsun toplaşmak bunların hiçbirinde bir sorun olmaz niyet burda devreye giriyor.. yani dini karıştırmadan benim canim istedi adettir yaptık .. gibi.. mesela.kina gecesi dinizmle ne alakası var? Yok tabiki de ama yasak mı hayır isteyen istediği gibi eğlenebilir sadece bunu din adı altında yapamaz hepsi bu..

Allah bağışlasın bebişlerinizi kızlar... düğünlerinide göresinizzzz İnshaAllah 🥰🤲🏻

Bu arada
Bebek ile alakalı dini kutlama "akike " dir. Ben doğduktan sonra 7. gün saçları traşlanır çıkan
Ben doğduktan sonra değil bebek doğduktan sonra tabi 😂😂😂😂🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar