Sorum var Bebekler ne zaman konusmaya başlar?

• Konbuyu başlatan Elifgunes
  • Toplam 102 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Elifgunes tarafından oluşturulan Bebekler ne zaman konusmaya başlar? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,123 kez görüntülenmiş, 102 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebekler ne zaman konusmaya başlar?
Konbuyu başlatan Elifgunes
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Bager duha 👼🤍

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğim 17 aylık baba ve dede kelimesinden başka sözcük söylemiyor konuşmasıni sağlamam için ne yapmam gerekiyor kaçıncı ayında konuşmaya başlarlar bebekler?
Kimi bebek 9 aylık iken başlıyor kelimee soylemeye dede baba gibi 1.5yaşına kadar gel git ver bırak gibi şeyleri söylemiş oluyorlar amma kimi Bebek konuşmuyor konuşsa bile ne dediği anlaşılmıyor bı tanidigimin bebeği 15 aydan büyüktü tek tek biseyleri söylüyordu anca

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Bebeğim 17 aylık baba ve dede kelimesinden başka sözcük söylemiyor konuşmasıni sağlamam için ne yapmam gerekiyor kaçıncı ayında konuşmaya başlarlar bebekler?
Her bebekten bebeğe değişir bu benim oğlum 18. Ayından sonra nerdeyse her şeyi söylemeye başladı ama tam olarak 20. Ayından sonra kelime haznesi genişledi şuan 22 aylık mesela 3 haftadır annemgildeyim nerdeyse buraya geldiğimizden beri daha fazla konuşmaya başladı . Evde o kadar çok konuşan insan var ki ister istemez kapıyor her şeyi bir şeyler anlatmaya çalışıyor ama buraya geldiğimizden beri kelime haznesi genişledi her şeyin adını söylüyor . Tamamen konuşmak ve bebeğin yapısı ile alakalı bir durum benim oğlum 18ayllıkkwm anne dedi düşün 😂😂. 18 ayına kadar baba dede gel git ver al miyav hav hav diye sesler çıakrıyordu hep . Ama şuan mesela acıktın mı diyorum acıktı diyor uafa doydun mu deyince doydu diyor bir yeri acıyınca acıdı diyor 😂😂öpünce kendi kendine geçti diyor . Üstümüzü giyince gidiyoruz diyor düşün bir anda konuşmaya başlıyorlar daha atamadığım bir çok kelime yani . Çok sıkıntı etme bol bol konuş konuşurken anlayabileceği kısa ve öz cümleler kur.

Gökçe ❤️ Gökperi ❤️ Barış

Gökçem❣️ Gökperim❣️ Barış Hamzam❣️
rank
Benim kızım 2 yaşına yeni girdi ablası gibi konuşuyor yani taklit ede ede öğrendi sana tek çözümünü soyliyim canım onu konuşmasını beklememek lazım senin onunla sürekli konuşman lazım herşeyi konuş karşında büyük bir insan varmış gibi konuş anlamaz deme anlıyorlar ben 6 aylık oğlumla bile konuşuyorum oda ağzıma bakıp tekrar etmeye çalışıyor bebeklikten başlaman lazım

Bager duha 👼🤍

Kayıtlı Üye
rank
Benim kızım 2 yaşına yeni girdi ablası gibi konuşuyor yani taklit ede ede öğrendi sana tek çözümünü soyliyim canım onu konuşmasını beklememek lazım senin onunla sürekli konuşman lazım herşeyi konuş karşında büyük bir insan varmış gibi konuş anlamaz deme anlıyorlar ben 6 aylık oğlumla bile konuşuyorum oda ağzıma bakıp tekrar etmeye çalışıyor bebeklikten başlaman lazım
Biz daha 40 i çıkmadan konuşmaya başladık 😅😅

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Bence çok normal canım daha küçük benimki de on beş aylık sadece baba dede mama diyo onunla ne kadar konuşursan o kadar erken konuşur ama bazı bebekler geç konuşuyor

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
rank
Seninle oğlunla iletişim kurma gerekiyor ben oğlumla konusurum sürekli ailemle kaliyorum annem babam ben sürekli ilgileniyoruz 7 aylık baba dede mam diyor prematüre bebek herşeyi anlıyor alkış öğretim ona onu yapiyor

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Seninle oğlunla iletişim kurma gerekiyor ben oğlumla konusurum sürekli ailemle kaliyorum annem babam ben sürekli ilgileniyoruz 7 aylık baba dede mam diyor prematüre bebek herşeyi anlıyor alkış öğretim ona onu yapiyor
Maşallah paşama ya😍😍

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar