Gaz icin herseyi denedim deniyorum dahada kotu oluyo sanki git gide bi sorum var.

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynebb tarafından oluşturulan Gaz icin herseyi denedim deniyorum dahada kotu oluyo sanki git gide bi sorum var. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,370 kez görüntülenmiş, 32 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gaz icin herseyi denedim deniyorum dahada kotu oluyo sanki git gide bi sorum var.
Konbuyu başlatan Zeynebb
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bla bla bla

AnneEbru

Kayıtlı Üye
rank
Ortam ısisindan giydiği kıyafetten de rahatsiz olursa gaz birikir canim.sadece beslenmesinden dolayi dusunme, ilik dus aldir ve karnini sıcak tut bebisin daha rahat uyur. Gazlı bebekte günlük yap bunu ve ortamın rahatlığına da dikkat et gazlı bebekler anca öyle.uyuyorlar

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum sadece anne sütü mü alıyor bebek yoksa mama alıyor mu ?
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Mama veriyorsan hipp gazli bebekler için maması varmis kuzum doktoruna sor belki önerir hangi mamayı kullanıyorsun
Bize de Hipp iyi gelmedi gaz yaptı

Zeynebb

Kayıtlı Üye
rank
Ortam ısisindan giydiği kıyafetten de rahatsiz olursa gaz birikir canim.sadece beslenmesinden dolayi dusunme, ilik dus aldir ve karnini sıcak tut bebisin daha rahat uyur. Gazlı bebekte günlük yap bunu ve ortamın rahatlığına da dikkat et gazlı bebekler anca öyle.uyuyorlar
Evet soba olduğu için bi ortasini bulamıyorum sıcaklığın terliyo hep

R

Rosida

Guest
Bende kızıma zinco damla vermistim gaz icin. Gaz yapan gidalari tuketmemeye ozen goster. Sadece kendi sutunu veriyorsan bir kac gun hic sut urunu gidalari tuketme. Yogurt, sut, ayran, peynir vb. Eger duzelme hafifleme olursa sut urunlerine alerjisi olabilir. Doktoruna belirtirsen gerekli tetkiklerle alerjisiolup olmadigini ogrenebilirsin. İnsallah hicbir sorunu da cikmaz. Yine de denemekte fayda var. Allah sifa versin

Evlat aşığı

Kayıtlı Üye
rank
bi kac arkadaşım bebeklerinin karnına lahana sarmış gaz için banada yap diyolar ama ben cekiniyorum bisi olur diye bu konuyla ilgili bilgisi deneyimi olan var mi paylasabilir mi. İnanın çok zor insan minnacik yavrusunu katılacak kadar aglarken görünce care ariyo. 1 aylık henüz dayanamiyorum yamadigim masaj kalmadi surekli arastiriyorum kafayi yicem üstelik yapayalnizim uykusuz yorgun bitkinim
Ben rezene cayı iciyorum. Günde 1 kupa yı geçmiyor ben icerken ılık bi şekilde ogluma da bi cay kasıgı veriyordum .. Doktorunuza danısın cocuk icin onay verirse .. Ben cok memnun kaldım hatta oglumda ne gaz sancısı cektik ne bişey masallah büyük insan gibi rahat salıyordu 🙈 ayrıca rezene süt de yapıyo

Güll1907

Kayıtlı Üye
rank
bi kac arkadaşım bebeklerinin karnına lahana sarmış gaz için banada yap diyolar ama ben cekiniyorum bisi olur diye bu konuyla ilgili bilgisi deneyimi olan var mi paylasabilir mi. İnanın çok zor insan minnacik yavrusunu katılacak kadar aglarken görünce care ariyo. 1 aylık henüz dayanamiyorum yamadigim masaj kalmadi surekli arastiriyorum kafayi yicem üstelik yapayalnizim uykusuz yorgun bitkinim
Nacizane ven kendi uyguladıgım yöntemi söyleyeyim canm bende kızımda inanılmaz şifa bulmuştum gazını hemen kesiyordu çay kaşıgının ucuyla temiz bir beze kimyon koy üstüne kendi sütünü sag onu süz 3 4 damla kadar olsa yeter onuda kuzucugu içir inanılmaz etkili ben hep yaptım 1 aydan sonra bizde dediğin gibiydik çünkü

Esinecrin

Kayıtlı Üye
rank
1.YouTube da bebeklere gaz masaj videoları var. Onları yap. Çok iyi geliyor ama kibar ol.
2.Kucağına al yürü,sırtını ovala.. yürürken daha kolay gazları çıkıyor.
3.emziriyorsan gaz yapmayan şeyler ye ve rezene iç ama sen iç bebeğe sakın verme.
4. Biberonla mama veriyorsan gaz yapmayan biberon, gaz yapmayan mama seç bu çok önemli.
5. Mama yaparken biberonu asla aslaaaaa çalkalama kaşıkla karistir.
6. Bebeğin odasının nem oranını iyi ayarlakuru Olursa burnu sümük yapar, sümük ilerde kurur rahat nefes alamaz ağlar gaz sanırsın. Fizyolojik ile yıka ve cek. Dikkatli ol.
6. Sık ama az az besle. Sev okşarken anneyi hissetsin.

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Eltim kızına elma yağı ile karnına ayak altına masaj yapıyordu gaz cikaramiyordu bebek öyle biraz rahatliyordu bende oğluma masaj yapıyordum her gün egzersiz hareketleri yaptırıyorum oğlumda çok gazliydi elma yağı fayda etmedi bize karnına isittigim havlulardan koyuyordum öyle rahatliyordu biraz bide gaz damlası kullanıyordum

Tutuya Hasan

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaş sakın çiğ soğan yeme ozaman bebek gazını çıkaramaz çıkarsa da rahatlayamaz

Tüm sayfalar yüklendi.