Gaz icin herseyi denedim deniyorum dahada kotu oluyo sanki git gide bi sorum var.

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynebb tarafından oluşturulan Gaz icin herseyi denedim deniyorum dahada kotu oluyo sanki git gide bi sorum var. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,370 kez görüntülenmiş, 32 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gaz icin herseyi denedim deniyorum dahada kotu oluyo sanki git gide bi sorum var.
Konbuyu başlatan Zeynebb
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bla bla bla
Anne sütü artik sutumden şüphe ediyorum sutumde ni bisi var diye
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Humana mama gaz yapmiyo diyolar ben kullanmak zorunda kalirsam onu denicem siz hangi mamayi veriyosunuz
Bende mama ilk sma kullandım canım günlerce bebeğim gazdan ağladı ben ağladım bide kabız oldu sonra aptamile geçtim çok şükür şimdi iyiyiz . Görümcem hep sma kullandı onun çocuğuna da Aptamil gaz yapmis tabi her mama her bebekte aynı eykiyi yaratmıyor

Bende mama ilk sma kullandım canım günlerce bebeğim gazdan ağladı ben ağladım bide kabız oldu sonra aptamile geçtim çok şükür şimdi iyiyiz . Görümcem hep sma kullandı onun çocuğuna da Aptamil gaz yapmis tabi her mama her bebekte aynı eykiyi yaratmıyor
Bide kuzenim gaz için bı damla kullanmış eczacı kullan dedi bişi olmaz dedi bende korktum doktor vermeyince kullanmaya hemen geçiyor gaz sorunu dedi yarın asimiz var inşallah sorcam doktora ismi Zinco diye bişey canım sende bı araştır istersen bı sor eczaneye felan

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
bi kac arkadaşım bebeklerinin karnına lahana sarmış gaz için banada yap diyolar ama ben cekiniyorum bisi olur diye bu konuyla ilgili bilgisi deneyimi olan var mi paylasabilir mi. İnanın çok zor insan minnacik yavrusunu katılacak kadar aglarken görünce care ariyo. 1 aylık henüz dayanamiyorum yamadigim masaj kalmadi surekli arastiriyorum kafayi yicem üstelik yapayalnizim uykusuz yorgun bitkinim
Canım çoğu bebekte var maalesef o sıkıntı biz 2 aylık olduk hâlâ aynı ilk günden beri de aynıydı. Ayaklarını sıcak tut çorabını pratiğini eksik etme bebeğin, havlu ısıtıp sarabilirsin karnını belini komple, sıcak değil tabi ılık olacak şekilde yanmasın birde çocuk. Lahanayı hiç duymadım canım bilemedim. Biogaina diye bir damla kullanıyorum faydası var mı yok mu bilemedim de işe yarıyor herhalde onun öncesinde ağlamaları daha çoktu yine var ama önceye nazaran azaldı gibi. Druna danış kullan derse kullan. Birde kansuk suppozituar diye bir fitil var bunda daha hiç kullanmadım ama önceki iki oğlumda dayanamayacak hâle geldiğimiz zamanlar kullanıyordum o fitili. Olduğu boyutta değil tabi baya incelterek. Hem acayip gaz çıkartıyor hemde kakasını çok daha rahat yapıyor onunla. Onuda druna danış istersen

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
bi kac arkadaşım bebeklerinin karnına lahana sarmış gaz için banada yap diyolar ama ben cekiniyorum bisi olur diye bu konuyla ilgili bilgisi deneyimi olan var mi paylasabilir mi. İnanın çok zor insan minnacik yavrusunu katılacak kadar aglarken görünce care ariyo. 1 aylık henüz dayanamiyorum yamadigim masaj kalmadi surekli arastiriyorum kafayi yicem üstelik yapayalnizim uykusuz yorgun bitkinim
Kuşum belki mantıksız qelecek ama bizzat denedim. Cocuquna canı kaynayan birinin istemediqi halde nazarı deqiyo olabilir. Benim kızım 32 qun oldu doqali masaAllah uykusu çok quzel qaz problemim yoktu taki kendi topladı diyene kadar ablam war iki oqlu war oda kızı olsun istiyo. Ariyo ariyo seda bi bakiyim qöster nolur diyo basindan beri qosteriyorum kızımı ama ilk doqduyla şimdiki bir deqil toparlandqii için. 3 qündur qece yatmayan qazi olmadan kendini qazi warmiscasna sıkıp aqliyan bi bebek oldu. Dün aradı ablam seda bakiyim dedi abla walla qostermem sanırım senin nazarin deqiyo canın çok kayniyoya dedim saolsun üstelemedi ânlayisla karşıladı. Kızım buqun bi uyku cekti masaAllah. Oysa ablam hep masaAllah diye diye bakar. Ama canı kaynayinca birinin masaAllahn önemi kalmıyor. Biraz uzun oldu kuşum kusra bakma canı kaynayan biri warsa yada anne baba olrak siznde deqiyo olabilir belki nas Felak ayet-el kürsi oku

Nazende

Kayıtlı Üye
rank
Valla doğru düzgün bisi yedigim de yok ac geziorum resmen eşim eve gelcek bi lokma getircek yicem diye bakiom 1 dakika bilr durmuyo çocuk hep ayagimda zorla sallayip uyutur hatta bayiltircasina tutuyom kafayi yicem hicmi bi caresi yok bunun ya
Benimde kızım şu an 50 günlük aynı sorun bende de var , ağlama krizine giriyor ne yapacağımı şaşırdım , rezene içiyorum ama nafile ağlayıp artık yorulup uyuyo çaresizim

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Dr a götürdün mü cnm. Belki sadece gaz değildir kolik bebekdir

Kuşum belki mantıksız qelecek ama bizzat denedim. Cocuquna canı kaynayan birinin istemediqi halde nazarı deqiyo olabilir. Benim kızım 32 qun oldu doqali masaAllah uykusu çok quzel qaz problemim yoktu taki kendi topladı diyene kadar ablam war iki oqlu war oda kızı olsun istiyo. Ariyo ariyo seda bi bakiyim qöster nolur diyo basindan beri qosteriyorum kızımı ama ilk doqduyla şimdiki bir deqil toparlandqii için. 3 qündur qece yatmayan qazi olmadan kendini qazi warmiscasna sıkıp aqliyan bi bebek oldu. Dün aradı ablam seda bakiyim dedi abla walla qostermem sanırım senin nazarin deqiyo canın çok kayniyoya dedim saolsun üstelemedi ânlayisla karşıladı. Kızım buqun bi uyku cekti masaAllah. Oysa ablam hep masaAllah diye diye bakar. Ama canı kaynayinca birinin masaAllahn önemi kalmıyor. Biraz uzun oldu kuşum kusra bakma canı kaynayan biri warsa yada anne baba olrak siznde deqiyo olabilir belki nas Felak ayet-el kürsi oku
Kıx bu teyzeler de bi degişik benm ablam da öle cok sever benm kileri ama cok da sözü gözü deger. Abla sevme ya cocukları derim git surdan be deli oluyom ben bunlara der yine durduramam 🤦‍♀️gece gündüz yatan kızımı şimdi uyutamıyorum

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
Dr a götürdün mü cnm. Belki sadece gaz değildir kolik bebekdir

Kıx bu teyzeler de bi degişik benm ablam da öle cok sever benm kileri ama cok da sözü gözü deger. Abla sevme ya cocukları derim git surdan be deli oluyom ben bunlara der yine durduramam 🤦‍♀️gece gündüz yatan kızımı şimdi uyutamıyorum
Nazar çok etkiliyor malesef kuşum. Ay tek sewsinler de şu nazar olmasa sizde okuyun üfleyin bi 😏

Zeynebb

Kayıtlı Üye
rank
Benimde kızım şu an 50 günlük aynı sorun bende de var , ağlama krizine giriyor ne yapacağımı şaşırdım , rezene içiyorum ama nafile ağlayıp artık yorulup uyuyo çaresizim
Ben dün yine doktora götürdüm gaz damlalarini degistirdi doktor o caresizligi cok iyi biliyorum o yüzden herseyi deniyorum Allahım tez vakitte sifa versin bebislerimize sağlıkla buyusunler inşallah

Mama

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğinde kolik veya bağırsak huzursuzluğu varsa sende yediklerine dikkat et, bazı gaz yapıcı besinler süt ile bebeğe geçiyor. Mercimek corbasi, bulgur, nohut, fasulye bunlardan az miktarda ye süt arttıcı olmakla birlikte gaz yapiyorlar malesef ne yiyorsan icine kimyon baharati ekle. Corbami iciceksin ufaktan kimyon serpistir oyle ic, faydasi var. Bebegine gunde 1-2 çay kasigi rezene cayi icir(rezeneyi aktarda bulabilirsin) keske yardim edebilecek biri olsa da dinlensen. Bebegine kisa sureli ilik dus aldir ardindan masaj yap bunlari rutin olarak yap. Her beslenme sonrasi bebegin gazini cikar, emzirdikten 5 dakika sonra gazini cikarmaya basla hemen yaparsan kusabilir. Omzuna al veya sirtina asagidan yukari dogru sivazla ki gazi agizdan çıksin. Yukaridan asagi yaparsan gaz bagirsaklara iner.

N

Nur Lisa

Guest
Canım bir çay kasiginin ucuyla kimyonu al bir çay bardağı sıcak suya dökün ılıyınca tortusu dibe dökünce bebeğe az az icirin her gün tazesini yap gazı çok güzel çıkartiyor

Tüm sayfalar yüklendi.