Gebelikte Cola içmek aşermek

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde ecmelll tarafından oluşturulan Gebelikte Cola içmek aşermek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,374 kez görüntülenmiş, 53 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte Cola içmek aşermek
Konbuyu başlatan ecmelll
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ecmelll

Sinem&masal

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar gebelikte kola iceniniz var mı benim şuan aşırı icesim var ya
Yine gereksiz yorumlar yapılmış neyse icebilirsin tabiki canın çekiyor sonuçta canım sen fazla fazla icilmemesini gerektiğini zaten bilirsin
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Koladaki şeker veya tatlandırıcı muthis zararli, hele ki hamileyken ve kola kafein iceriyorken. Icmeyin icmeyin icmeyin.Bence normalde de icmeyin.
Caniniz çekiyor diye bisey olmaz mantığı cok yanlis, bal gibi olur. Kafeinin erken dogum riski, sekerin bebekteki astım vb hastaliklara sebebiyet verdiği, bunlar bilimsel.
Ha bir de gebelikte şeker yuklemesi yaptirmayacam zararliymus anacim deyip de kola icenlere de selam olsun.
Canı çekiyor diye birşey olmaz mantığı çok yanlış demişsiniz ay çok güldüm hamile ya hanı canı çekiyor ya hani istiyor ya hani aşırıya kaçılmazsa birşey olmaz o an canı çekmiş oturup mantık düşünecek hali yok

Serbet

Kayıtlı Üye
rank
Bilememki😀 vallahi bitince kocamda hemen aliyo doktorum ice bilirsin dedi hamileliyin basinan beri iciyorum bi zarari olmadi insallah bunan sonrada olmaz
Zarari olmadığını nereden bilebilirsiniz?
Gidalarin zarari uzun vadede ortaya cikar. Cocugunuz 3 yasina geldiğinde nefes darlığı baslar, astim olursa bunun sizin gebelikte yediğiniz ictiginizle ilgisi olmadığını söyleyebilir misiniz?
Kafeinin gelişim geriliği yaptığı bilimsel. Günde 200mg gecmesin deniyor gebelere. Kolanin yanında gun icinde kahve de iciyorsan geçmiş olsun.
Icerigindeki şeker ve yapay tatlandiricilar gebelikte gizli şeker, preklampsiye ve erken doguma sebep olabilir, bebeginizin gelişimini olumsuz yönde etkiler.
Benim okuyup öğrendiklerim bunlar. Doktor önemsemiyor olabilir ama bebek sizin. Geçmişte ayni doktorlarin gebelikte kabızlığa iyi geldiği için hamilelere sigara önerdiğini de biliyoruz.

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
Benim bugün yasak delme gunum galiba öğlen yarim bardak kola içtim şimdi de canim cips cekti biraz yiyeceğim valla. Normalde de canımın çektiği şeyleri aşırıya kaçmadan yedim arada. Doktora da söyledim sıkıntı olmaz dedi .
Evet doktorda bana söyledi az ve uzun ara ile içsen sıkıntı olmaz dedi

Gidalarin zarari uzun vadede ortaya cikar. Cocugunuz 3 yasina geldiğinde nefes darlığı baslar, astim olursa bunun sizin gebelikte yediğiniz ictiginizle ilgisi olmadığını söyleyebilir misiniz?
Kafeinin gelişim geriliği yaptığı bilimsel. Günde 200mg gecmesin deniyor gebelere. Kolanin yanında gun icinde kahve de iciyorsan geçmiş olsun.
Icerigindeki şeker ve yapay tatlandiricilar gebelikte gizli şeker, preklampsiye ve erken doguma sebep olabilir, bebeginizin gelişimini olumsuz yönde etkiler.
Benim okuyup öğrendiklerim bunlar. Doktor önemsemiyor olabilir ama bebek sizin. Geçmişte ayni doktorlarin gebelikte kabızlığa iyi geldiği için hamilelere sigara önerdiğini de biliyoruz.
Öyle bende okuidm aşırı zararlı diye yani az olsa bence pek zarar olmaz .. gebelik boyunca 2 ya da 3 kez bir bardaktan birnsey olmaz bence .. sürekli ve çok içmek zararlı olur

Öyle bende okuidm aşırı zararlı diye yani az olsa bence pek zarar olmaz .. gebelik boyunca 2 ya da 3 kez bir bardaktan birnsey olmaz bence .. sürekli ve çok içmek zararlı olur
Çok fazla canın çekerse aşırıya kaçmamak kaydıyla içebilirsin kuzum nefsini körlemek için
Aynen cnm

Bilememki😀 vallahi bitince kocamda hemen aliyo doktorum ice bilirsin dedi hamileliyin basinan beri iciyorum bi zarari olmadi insallah bunan sonrada olmaz
Çok içme ama.cnm

Tüm sayfalar yüklendi.