Gebelikte sigara kullanımı😔

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Sarıcivciv41 tarafından oluşturulan Gebelikte sigara kullanımı😔 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,694 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte sigara kullanımı😔
Konbuyu başlatan Sarıcivciv41
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Helin in annesi

Sarıcivciv41

Kayıtlı Üye
rank
6+6yım sigarayı eskisi kadar içmesemde henüz tamamen bırakabilmiş değilim tat almıyorum sdce kokusunu duyduğumda canım çekiyor biliyorum çok zararlı bana kızabilirsiniz😔 ama bırakmak için çabalıyorum çok uzun yıllardır içtiğim için kolay bırakamıyorum. Tavsiyeleriniz varmıdır bu konuda ve böyle devam edenler son aylarda yada doğumda ne tarz sıkıntılar yaşadılar yardımcı olurmusunuz?

Gökçem💕

"minik kızım"
rank
Canım daha bugün bu konuyu dinledim bi yakınım gebe ve hemşireye sormuş bugün aynı soruyu. Sigaradan hasta doğan bebek görmedim ama sigara sebepli düşük çok gördüm demiş. Bırakamıyorsanız mutlaka azaltın demiş. İnşallah canım her şey yolunda ve gönlünce olsun.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bi de hemşire şöyle demiş kadın doğumcunuza söyleyin nikotin tiksindirici bant yapıştırıyolar hamilelere onlardan isteyin diye söylemiş.

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
6+6yım sigarayı eskisi kadar içmesemde henüz tamamen bırakabilmiş değilim tat almıyorum sdce kokusunu duyduğumda canım çekiyor biliyorum çok zararlı bana kızabilirsiniz😔 ama bırakmak için çabalıyorum çok uzun yıllardır içtiğim için kolay bırakamıyorum. Tavsiyeleriniz varmıdır bu konuda ve böyle devam edenler son aylarda yada doğumda ne tarz sıkıntılar yaşadılar yardımcı olurmusunuz?
İnşallah tez zaman da birakirabilirsin canım
Benim teyzem gebelikte kullanıyordu bırakamadı sigarayı doğduktan sonra bebek 1.5 ay akciğerlerden tedavi gördü kuvezde kaldı. Şükür şuan iyi ama tabi o zamanlar baya sıkıntılıydı

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 35. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık büyük kavun büyüklüğünde.
Böbrekler tamamen gelişti. karaciğer bazı atık maddeleri yok edecek duruma geldi. birçok temel fiziksel gelişim tamamlandı.karnınız iyice büyüdü. özellikle sağ tarafta kaburgalar baskı artar. bu haftadan itibaren doğum şeklini planlamak gerekir.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 44 cm ağırlıgı 2490 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Hamilelikleri cok sagliksiz gecti, bebek dogdu dogali saglik ne bilmedi hastaliktan hastaliga, dogumlari normal gerceklesmedi cok zor oldu en sonunda sezaryana almak zorunda kaldilar o kadar buyuk bir kotuluk yapiyorsun ki anlatamam.. ve malesef bir tek sen degilsin..cevremdeki toplu olcumlerle yazdim bu sonuclari bir kisiye bagintili degil :( kendini bir kenara koy savunmasiz icinde buyumeye calisan dunyaya tutunmaya calisan bir canliya bahanesi ne olursa olsun neden yapiyorsun bunu ona

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
İlk gebeligimde hamile olduğumu öğrenir öğrenmez bırakamadım tabiki ama günde 3 tane içiyordum ilk gebeligimde 4 ayında doktor korkuttu beni rahimda bebeği besleyen damarların biri tıkanık ti sen sgarami içiyorsun dedi bende günde üç bazen 1 dedim hiç icme içenin yanında bile durma gebeliğin sıkıntılı bebeğini kaybedersin dedi kan sulandırıcı başladı o gün bıraktım sigarayı ikincisinde öğrendikten sonra dayanamadiginda bir duman çekip attım 8 haftada tamamen bıraktım rüyamda ölmüş dayımı gördüm sigarayı bırak karnindakine yazık deilmi onun ne günahı var dedi o günden sonra elime almadım çok şükür inşallah birdahada başlamayı düşünmüyorum

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
İlk gebeligimde hamile olduğumu öğrenir öğrenmez bırakamadım tabiki ama günde 3 tane içiyordum ilk gebeligimde 4 ayında doktor korkuttu beni rahimda bebeği besleyen damarların biri tıkanık ti sen sgarami içiyorsun dedi bende günde üç bazen 1 dedim hiç icme içenin yanında bile durma gebeliğin sıkıntılı bebeğini kaybedersin dedi kan sulandırıcı başladı o gün bıraktım sigarayı ikincisinde öğrendikten sonra dayanamadiginda bir duman çekip attım 8 haftada tamamen bıraktım rüyamda ölmüş dayımı gördüm sigarayı bırak karnindakine yazık deilmi onun ne günahı var dedi o günden sonra elime almadım çok şükür inşallah birdahada başlamayı düşünmüyorum
İnşallah başlamazsın kuzum tekrardan Allah'ım dayanma gücü versin doğumdan sonrada ağzına alma bir daha 🤗

Böbrekler tamamen gelişti. karaciğer bazı atık maddeleri yok edecek duruma geldi. birçok temel fiziksel gelişim tamamlandı.karnınız iyice büyüdü. özellikle sağ tarafta kaburgalar baskı artar. bu haftadan itibaren doğum şeklini planlamak gerekir.

Muhammed'in Annesi

Oğullarım 👬
Mod
rank
İnşaallah birakirsin canım

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
İnşallah başlamazsın kuzum tekrardan Allah'ım dayanma gücü versin doğumdan sonrada ağzına alma bir daha 🤗
Aminn inşallah oğlumda iki yıl içmedim emzirmedigim halde eşimle inatlaşma yüzünden başladım 🤣 sen içsen ben anlarım benden habersiz içemez asla ona sigara almam diye geziyordu ortalıkta bende sinirden başladım ne demek yapmaz sin hepsini yaparsın diye öylede oldu 6 ay ondan gizli içtim sonra ona söyledim ilk başlarda paket almıyor su günde 3 tane 5 tane sigara birakiyordu en son paket almaya başladı hay ben dilime ya diye söyleniyordu sonrada 🤣🤣 bunda da inatlaşma olmaz heralde biliyor artık aklıma koyarsam yaparım

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Aminn inşallah oğlumda iki yıl içmedim emzirmedigim halde eşimle inatlaşma yüzünden başladım 🤣 sen içsen ben anlarım benden habersiz içemez asla ona sigara almam diye geziyordu ortalıkta bende sinirden başladım ne demek yapmaz sin hepsini yaparsın diye öylede oldu 6 ay ondan gizli içtim sonra ona söyledim ilk başlarda paket almıyor su günde 3 tane 5 tane sigara birakiyordu en son paket almaya başladı hay ben dilime ya diye söyleniyordu sonrada 🤣🤣 bunda da inatlaşma olmaz heralde biliyor artık aklıma koyarsam yaparım
HaHaHaH işte hiç anlamiyorlar kadınlarla inatlasmayacaksin 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar