Gebelikte sigara kullanımı😔

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Sarıcivciv41 tarafından oluşturulan Gebelikte sigara kullanımı😔 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,724 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte sigara kullanımı😔
Konbuyu başlatan Sarıcivciv41
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Helin in annesi

Ipekdilan123

Kayıtlı Üye
rank
6+6yım sigarayı eskisi kadar içmesemde henüz tamamen bırakabilmiş değilim tat almıyorum sdce kokusunu duyduğumda canım çekiyor biliyorum çok zararlı bana kızabilirsiniz😔 ama bırakmak için çabalıyorum çok uzun yıllardır içtiğim için kolay bırakamıyorum. Tavsiyeleriniz varmıdır bu konuda ve böyle devam edenler son aylarda yada doğumda ne tarz sıkıntılar yaşadılar yardımcı olurmusunuz?
Malesef bırakamamıştım ama 2 ye düşürmüştüm 3 u geçirmiyordum

E

Elimden geldikce

Guest
6+6yım sigarayı eskisi kadar içmesemde henüz tamamen bırakabilmiş değilim tat almıyorum sdce kokusunu duyduğumda canım çekiyor biliyorum çok zararlı bana kızabilirsiniz😔 ama bırakmak için çabalıyorum çok uzun yıllardır içtiğim için kolay bırakamıyorum. Tavsiyeleriniz varmıdır bu konuda ve böyle devam edenler son aylarda yada doğumda ne tarz sıkıntılar yaşadılar yardımcı olurmusunuz?
Sikma canini. Benim kendi doktorum alkole izin vermem ama sigarayı bırakmak için kendini strese sokma 5 e kadar içebilirsin plesentan bebegi korur merak etme demisti. Düsük dogum kilosuyla doğuyor genelde bebisler ama tabi bırakabilsen en güzelini yaparsın. Allah yardimcin olsun

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Oğlum da doğurana kadar içtim bişey olmadı, bunda da içiyorum doktor sordu içiyor musun diye evet dedim günde 4-5 tamam 5i geçme dedi 🤭 bıraksak iyi olur tabi ama işte 🥰
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sikma canini. Benim kendi doktorum alkole izin vermem ama sigarayı bırakmak için kendini strese sokma 5 e kadar içebilirsin plesentan bebegi korur merak etme demisti. Düsük dogum kilosuyla doğuyor genelde bebisler ama tabi bırakabilsen en güzelini yaparsın. Allah yardimcin olsun
Yok canım kiloyu etkilemiyor ki, benim oğlum 3850 doğdu sigara içtiğim halde
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yok canım kiloyu etkilemiyor ki, benim oğlum 3850 doğdu sigara içtiğim halde

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Gebelikte sigara kullanımı, bebeğin karbon monoksite maruz kalmasına sebep olur ve bu da, bebeğin oksijen ve besin teminini kısıtlar. Nikotine maruz kalma, bebeğin kalp atış hızının artmasına ve fetüs solunum hareketlerinin azalmasına sebep olur.
1642039536156.png

https://www.acibademmobil.com.tr › ...

Gebelikte Sigara İçenlerin Muhakkak Bilmesi Gereken Riskler

Tüm sayfalar yüklendi.