Hamile anneler aşıya neden mesafeli?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Gülşahhhh tarafından oluşturulan Hamile anneler aşıya neden mesafeli? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,078 kez görüntülenmiş, 69 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamile anneler aşıya neden mesafeli?
Konbuyu başlatan Gülşahhhh
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ra tu

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Malesef evet insanların bu bakış açısı insanı bitiriyor. Ben pozitif olduğu halde misafirliğe geleni, evinde pozitif hastası olduğu halde kendisinin karantinasi olmadigi icin ortalıkta avare avare dolaşan da biliyorum ve bunlar benim cevremdeydi cok sukur bana geçmedi. O zaman ilk üç ay içerisindeyim asım yoktu şimdi 36 haftaligim iki adımıza yapildim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ay bir de bebegede mi geçmiş suan daha fazla üzüldüm annenin bünyesi yine kaldırabilir de bebek bu ya

Ay bir de bebegede mi geçmiş suan daha fazla üzüldüm annenin bünyesi yine kaldırabilir de bebek bu ya
Aynen canım sorumsuz galesiz insan çok Allah akıl fikir versin. İyi yapmışsın canım inşallah sorunsuz atlatırsın hamileliğini çevrede o kadar çok ki öyle dengesiz insanlar. Ne kadar dikkat etsekte kâr etmiyor bazen. Evet canım bebekte pozitif doğduğu için hemen daha donanımlı bir hastaneye sevk edildiler zaten

Samsel

Kayıtlı Üye
rank
Birincisi covid çıkalı iki sene oldu aşı deil..
İkincisi sağlıkçı olarak demişsin sağlıkçı olarak bu aşıyı üreten firmanın sorumluluk almadığını da bilmen gerekir. Bırak %100 korumayı %8 bile korumadigini bilmen gerekir kul hakkı vs demişsin sanki aşı olupta virüse yakalanan yokmuş gibi şuan sana 10kisi sayarım. Kısacasi herkes kendinden meshul okadar korkuyorsan ekstra koru kendini.
Birde sağlıkçı arkadaş demiş ya hakkımı helal etmiyorum. Etme allah aşkı çok üzüldüm etmedin diye. Aşı olanların da bulaştırabildiğin haberi yok sanırım konuşuyor. Bırakın herkes düşüncesinde özgür hakka hukuka girecek bir durum yok rahat ol sağlıkçı 😉

İmerafera

Kayıtlı Üye
rank
Aynen canım sorumsuz galesiz insan çok Allah akıl fikir versin. İyi yapmışsın canım inşallah sorunsuz atlatırsın hamileliğini çevrede o kadar çok ki öyle dengesiz insanlar. Ne kadar dikkat etsekte kâr etmiyor bazen. Evet canım bebekte pozitif doğduğu için hemen daha donanımlı bir hastaneye sevk edildiler zaten
Amin tüm anneler sorunsuz atlatır insallah

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Bilmiyorum canım bebekte pozitif olduğu için belki emzirmek için falan vermişlerdir inşallah iyidir ikisi de 🙏 Aynen öyle insanlar artık aşı olunuyor diye zaten umursamıyorlardı iyice umursamaz olmaya başladılar. Aşının hasta olmaya engel olmadığını sadece hafif atlatmaya yardımcı olduğunu bir anlasalar, ona göre tedbiri elden bırakmasalar bir nebze de olsa azalır belki vakalar ama bizim insanımıza laf anlatmak zor. Daha geçenlerde sağlık ocağına gittim kadın maskesiz geziyor içeride bir ebe gördü kızdı maskenizi takın diye. Kadın aşımı oldum ben neden takayım diyor. Ebe iyice sinirlendi. Siz aşı olmuş olabilirsiniz aşı hastalığa engel değil yada siz oldunuz hafif geçiyor farkında değilsiniz başka insanlara bulaştırmaya ne hakkınız var dedi. Kadın maskeyi taktı ebe arkasını döndü gitti. Bu sefer söyleniyor aklınca kendi haklı. Bizim insanımız da at gözlüğü var. Kendi bildiği hep doğru laf anlatmak mümkün değil. Böyle olduğu sürece de ne vakalar azalır, ne ölümler biter. Böyle cahil zihniyetli insanlar yüzünden olan çevrelerinde ki kişilere oluyor.
O kadar haklısın ki geçen bir süpermarkette şahit oldum yaşlı bi kadın kasadan domatesi aldı ısırdı oraya attı af edersin kendimi yırttım bi tane çalışan bişey demedi hadi çalışanda ekmek kaygısı var işinden olurum diye korkuyo o kadar insan bunu gördü ses etmedi ya döndüm geldim mahalle bakkalından ekmek alcaz eşimle ben poşeti elimle çeviririm kendi elim bile değmez ekmeğe bi tane teyze abartısız 70 yaşında eliyle tüm ekmekleri elledi ne yapıyon sen ya dedim hastalık var bu ne rahatlık demez mi ben elimi yeni yıkadım sanki ben onun elinin değdiğini alcam bağırdım çağırdım diyo sen bana kızıyorsun ama belki benden önce de ellediler çıktım geldim eve bu sadece bi gün gördüğümüz örnekler dışarda bunlar gibi kaç tane var bizim ülkemiz bu hale gelmiş tek dert sağlıkta aşı ekonomi de poşetin 25 kuruş olması cahilliğe devam

Toprak Su

Kayıtlı Üye
rank
10 haftalık hamileyim. Hamile kalmadan önce 2 doz biontech oldum. Ama hamileliğim sırasında olmam gerekseydi de hiç çekinmeden olurdum aşı. Basın mensubu olduğum için hergun aşı olmadığı için hayatını kaybeden anneler ve annesiz kalan çocukların haberi düşüyor ajanslara. O kadar üzülüyorum ki. Hassas dönemde olduğum için kötü haberler yapmaktan psikolojik olarak çok etkileniyorum. Ama asıl hamile annelerin aşı olmama sebebini merak ediyorum. Nasıl bir bilgi ile risk alıyorsunuz

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Amin tüm anneler sorunsuz atlatır insallah
İnşallah canım

O kadar haklısın ki geçen bir süpermarkette şahit oldum yaşlı bi kadın kasadan domatesi aldı ısırdı oraya attı af edersin kendimi yırttım bi tane çalışan bişey demedi hadi çalışanda ekmek kaygısı var işinden olurum diye korkuyo o kadar insan bunu gördü ses etmedi ya döndüm geldim mahalle bakkalından ekmek alcaz eşimle ben poşeti elimle çeviririm kendi elim bile değmez ekmeğe bi tane teyze abartısız 70 yaşında eliyle tüm ekmekleri elledi ne yapıyon sen ya dedim hastalık var bu ne rahatlık demez mi ben elimi yeni yıkadım sanki ben onun elinin değdiğini alcam bağırdım çağırdım diyo sen bana kızıyorsun ama belki benden önce de ellediler çıktım geldim eve bu sadece bi gün gördüğümüz örnekler dışarda bunlar gibi kaç tane var bizim ülkemiz bu hale gelmiş tek dert sağlıkta aşı ekonomi de poşetin 25 kuruş olması cahilliğe devam
Aynen canım bu zihniyet devam ettikçe zor geçer bu ülkede bu virüs. Dinlemezler, laf anlamazlar. Bu zihniyetsizler yüzünden alakası olmayan, o kadar dikkat eden birçok insana da bulaşıyor işte. Aynen canım ülke ne halde çoğunun derdi ne güler misin ağlar mısın.. Boşuna koyun demiyorlar bu millete. Dikkat dağıtacak 3 şey atıyorlar önlerine aylarca hatta yıllarca yetiyor zaten onlara o.

Son düzenleme:

İmerafera

Kayıtlı Üye
rank
Var tabi bir sürü hem de basında yer almıyor. Hastane çalışanları na sorun o kadar çok var ki 3 doz aşılı vefat etmiş. Sence bir çok hemşire kendileri neden olmuyor hamile oldukları halde bu yüzden.
Şu bir yanılgı aşı ölüme %100 engel değil. Verem aşısı olduğu halde veremden öleni duymadınız mı hiç? Benim dedem veremden vefat etti. Eğer Allah'ın verdiği nefes sayısı dolmuşsa ruhun göçmesine ne engel olabilir ki? Şu bir gerçek ki aşı (Allah korusun tüm annelerimizin ve halkımızı) başa geliyorsa bu virüs daha hafif atlatılmasına sebep oluyor. Bu konuda bir sürü makale var ilk yazılan makalelerle yeni yazılanları okuduğunuzda verilerin artması içinizi rahatlatabilir. İçeriğini bilmediğimiz için korkuyorsunuz ve minik bir can taşıdığınız için olumsuz sonuçlarıda göz ardı edemiyorsunuz. Size hak verebilirim, bu konuda kimse sizi yargılanamaz ama yukarıdaki net konuşmanız cok yanlış. İnsanlar diken üstünde aşı yapılmakta yapılmamak arasında gitgelde. Siz net konuşup aşı yapılmak isteyeni engellemiş oluyorsunuz ya onlardan birisi aşı olmaktan vazgeçip ağır hasta olsa? Lütfen lütfen kimse net olarak konuşmasın ( Bu arada lafım sadece size değil genetik mühendisi gibi net konuşanlara sadece bu yazı denk geldiği için burada yazdım)

Heyecanlı anne

Kayıtlı Üye
rank
Kuzucum ölen hamileler neden ölüyor peki. Sen aşılı bir hamilenin öldügünü duydun mu hic duyamazsin yok çünkü. Ölenlerin hepsi aşısız tabiki senin kararin saygi duyarim rabbim aşı olan olmayan tüm hamileleri korusun 🙏🏻🌸
Bende yarın olacam inşallah ilk dozu 34+2 yiz geç olsun güç olmasın napim zaten geçirdim ilk aylarda Allah bi daha yaşatmasın

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar