Hamile anneler aşıya neden mesafeli?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Gülşahhhh tarafından oluşturulan Hamile anneler aşıya neden mesafeli? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,103 kez görüntülenmiş, 69 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamile anneler aşıya neden mesafeli?
Konbuyu başlatan Gülşahhhh
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ra tu

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Nasıl bir uslup anlamadım ama neyse hakka girecek bir durumda yok çok güvendiğiniz aşıyı olduysanız aşı olmayandan korkmayın koruyor ya sizi aşı olmayan düşünsün bu dayatma neden anlam veremiyorum. O kadar zaman okumuş doktorlar hamileler yaptırmasın diyor hemen tepki topluyor söylediği şey yalan gibi ama başka bir doktor gidin yapın diyor hemen aa ne kadar haklı gidip olalım diyorsunuz ikiside doktor ama diğerinin söyledikleri hiç düşündürmüyor sizleri acaba demiyorsunuz. inşallah hiç kimse yakalanmaz hiç bir anne böyle bir süreçten geçmez kendi fikrim kendi iradem yapanlar rahat bir şekilde normal hayatına devam etsin aşı olmayan anneye laf söylemek yerine 🙂🙏
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Şunu da söylemeden geçemiycem bilen bilir buarada aşı oldum diye atılan her konuya geçmiş olsun dileklerimi ilettim bir kez niye yaptırdın veya kendi görüşümü savunarak yorum yapmadım şifa diledim ve aşı olan annelerin olmayan annelere verdiği tepkileri görünce şaşırdım ilginç yani neden oldun deseler ben güvendim oldum deyip kendi kararınızı sonuna kadar savunurken aşı olmayan annelere neden olmadın diye tartışma konusuna getirmek asıl hoş olmayan bu 😏🙂
Bende hiç bulaşmıyorum bu polemiklere size kesinlikle katılıyorum. İnsanlara nasıl korku salındıysa deney aşamasından geçmemiş bir aşıyı hamilelere dahi dayatmaktan çekinmiyorlar.

Kesinlikle yaptırana niye yaptirdin yaptirmayana niye yaptirmadin diye tepki göstermem herkesin sahsi fikri saygi duyarim arkadasin biri demis ya asi olupta ölen hamile yok diye yanlis anlamayin ama medyaya hersey yansitilmiyo yapi bünyeyle alakali asi koruyucu yada hafif atlatmayi sagliyodu degil mi benjm çevremdeasi yaptirdigi halde kovit olan yada asi olup hicbir rahatsizligi olmadigi halde virusten ölenler oldu böyle olup medyaya yansitilmayan durumlar da var asi karsiti degilim bunlarida dusunmek gerek bence sahsi düşüncem

ALLAH im sifa bekleyen tüm hastalara sifa versin inşaAllah bi an önce imtihanimizi hafifletsin inşaAllah rabbim ümmeti muhammedle birlikte hamile anneleri bebeklerini korusun rabbim

ALLAH im sifa bekleyen tüm hastalara sifa versin inşaAllah bi an önce imtihanimizi hafifletsin inşaAllah rabbim ümmeti muhammedle birlikte hamile anneleri bebeklerini korusun rabbim

Malesef aşı hakkında gerçek bilgi veren profeaörleri ekrana çıkarmıyorlar ve muhattabada almıyorlarmış kim bu guruh amacı ne?

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Bende hiç bulaşmıyorum bu polemiklere size kesinlikle katılıyorum. İnsanlara nasıl korku salındıysa deney aşamasından geçmemiş bir aşıyı hamilelere dahi dayatmaktan çekinmiyorlar.
Normalde de ne siyaset nede bu aşı muhabbetine gerçekten dahil olmam çünkü bir laf vardır ya herkesin doğrusu kendine diye ama hoş olmayan şeyler yazılınca dayanamadım kim olursa olsun karşındaki insanın fikri ne olursa olsun eleştirme yargılamaya kötülemeye hakları yok önce bunu bir anlamaları gerekir

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Normalde de ne siyaset nede bu aşı muhabbetine gerçekten dahil olmam çünkü bir laf vardır ya herkesin doğrusu kendine diye ama hoş olmayan şeyler yazılınca dayanamadım kim olursa olsun karşındaki insanın fikri ne olursa olsun eleştirme yargılamaya kötülemeye hakları yok önce bunu bir anlamaları gerekir
Kesinlikle çevremde çok bilen hamile kalmadan aşı ol diyen yada hamileyken ölenleri duyup korkan insanlar var hep Allah zihin aydınlığı versin ecel gelsiyse ölürüz Ben kimseye aşı olmada demem. Medyada zaten istenilenler yansıtılıyor başarılıda oluyor ne yazıkki

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Kesinlikle çevremde çok bilen hamile kalmadan aşı ol diyen yada hamileyken ölenleri duyup korkan insanlar var hep Allah zihin aydınlığı versin ecel gelsiyse ölürüz Ben kimseye aşı olmada demem. Medyada zaten istenilenler yansıtılıyor başarılıda oluyor ne yazıkki
Maalesef öyle herkes içi nasıl rahat ediyorsa onu yapmalı Hepimiz sağlıkla kavuşalım bir an önce de bu virüs belası biter de rahat ederiz inşallah 🙏

Havvanur

Kayıtlı Üye
rank

Malesef aşı hakkında gerçek bilgi veren profeaörleri ekrana çıkarmıyorlar ve muhattabada almıyorlarmış kim bu guruh amacı ne?
Öyle kuzum bi ara internette dolasti bi tane prof aciklama yapiyo saglik ocaklarinda kizamik vs asi yerine 1 aylik 6 aylik bebeklere yanlislikla kovit asisi yapildugi acikladi

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Bende aynı sizin gibiydim ilk başlarda evet elde yeterli veri olmadığı için doktorlar da kendi içerisinde ikiye bolunmustu ama veriler artınca olma diyenler ol demeye başladı.cok doktora sordum kac makale okudum ve sonra inaktif olanı oldum ve cok şükür hiçbir şey olmadı bebegime de bana da ama korkup olmak istemeyenlere de saygım var bulamadığımız bir suru şey yaşayabiliyor korkuları belki bu yuzdendir
Aynen canım bende kimseye ol veya olma diyemem ama olmamak daha riskli görünüyordu son dönem. Biontech oldum ben, aşıdan hemen hemen iki hafta sonra doğum yaptım çok şükür bebeğim gayet sağlıklı. Ve ben doğum yaparken doğumhane de bir kadın daha vardı seslerini duyuyordum kadın pozitifmiş bebekte pozitif doğdu hemen başka hastaneye sevk edildiler. Büyük insanlar dayanamazken el kadar yeni doğmuş bebek nasıl dayanacak o hastalığa çok kötü bir durum Allah yardımcıları olsun inşallah annede bebekte iyidir. Orada onu da duyunca bir kere daha iyi ki olmuşum dedim

Havvanur

Kayıtlı Üye
rank
Duydum ve inanamadım bilinçli yapılmış asla yanlışlık olduğuna inanmıyorum
Tabi canim nabza göre şerbet tepki gösterenler az olsaydı belki gündeme bile gelmeyecekti hic mi asi yaptırıp ölen yok istatisleri söyleseler daha iyi olur çünkü yurt disinda akrabalarim var adamlar acikca su kadar kisi öldü iste su kadar asili su kadar asisiz diye aciklama yapiyo bizde ise sadece asisizlar söyleniyor ve büyük bir kesimde asili kimsenin ölmediğini zannediyo

Tüm sayfalar yüklendi.