Hamile anneler aşıya neden mesafeli?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Gülşahhhh tarafından oluşturulan Hamile anneler aşıya neden mesafeli? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,093 kez görüntülenmiş, 69 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamile anneler aşıya neden mesafeli?
Konbuyu başlatan Gülşahhhh
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ra tu

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
10 haftalık hamileyim. Hamile kalmadan önce 2 doz biontech oldum. Ama hamileliğim sırasında olmam gerekseydi de hiç çekinmeden olurdum aşı. Basın mensubu olduğum için hergun aşı olmadığı için hayatını kaybeden anneler ve annesiz kalan çocukların haberi düşüyor ajanslara. O kadar üzülüyorum ki. Hassas dönemde olduğum için kötü haberler yapmaktan psikolojik olarak çok etkileniyorum. Ama asıl hamile annelerin aşı olmama sebebini merak ediyorum. Nasıl bir bilgi ile risk alıyorsunuz
Aşı karşıtı yada mesafelisi deqilm. Guwen duyqum yok aşıya, wuhamda çıktı yaşlılara müdahale yok diye haber ettiler. Yaşlıları öldü aa biz aşıyı bulduk. Milletini öldürene kadar aklın neredeydi. Kadın doqumcu doktr olsunlar denildiqi için olun diyoruz diye kendi aqzyla söyledi. Keza aile hekimim izin wermiyo. Şuan olumsuz etkisi yok belki yıllar snra ne olacaqi bellimi. Saçma qelecek belki ama belki nesil kısırlasacak daha farklı hastalıklara yol açacak. Bi ara Fahreddin kocanın wideosu ortalikta dolaniyordu aşı kesin çözüm deqil ilerleyen zamanlarda ne doquracaqni bilmiyrz diye kendi aqzyla söylüyordu. Kendi kendyle çelişiyor. Bilmedqm daha neler war bunları toplayınca amerikan filmleri canlaniyor insanın zihninde. Olursam Allah kerim eceli yetene baş aqrisi bahane ileryen zamanda olurum belki insaAllah 😑

İmerafera

Kayıtlı Üye
rank
Canım başta bende gebelik döneminde olmam diyordum vakalar artınca ve gebelerde daha kötü geçtiğini can kaybının arttığını görünce ve artık drlar da kesinlikle olmalısınız demeye başlayınca ilk dozumu 39 haftalıkken oldum ikinci dozumu da bugün oldum daha. Ama başlarda karşı olmamız normaldi kimi Dr ol diyordu kimi kesinlikle olma diyordu kimi ben ol veya olma deyip o sorumluluğu alamam olmak istersen olabilirsin diyordu. Drlar bile bu denli karışıkken bizim kafamızın karışması çok çok normaldi bence. Ben en son olmadan önce 3 4 kadın doğumcuya sordum hepsi ol dedi en son aşı olmadan önce sağlık ocağında ki 2 dra daha sordum hepsi artık kesinlikle ol demeye başlayınca oldum. Çokta gönül rahatlığıyla oldum diyemem gebe olduğum için ama o şekilde oldum
Bende aynı sizin gibiydim ilk başlarda evet elde yeterli veri olmadığı için doktorlar da kendi içerisinde ikiye bolunmustu ama veriler artınca olma diyenler ol demeye başladı.cok doktora sordum kac makale okudum ve sonra inaktif olanı oldum ve cok şükür hiçbir şey olmadı bebegime de bana da ama korkup olmak istemeyenlere de saygım var bulamadığımız bir suru şey yaşayabiliyor korkuları belki bu yuzdendir

Sıbelmamı

Kayıtlı Üye
rank
L89
Bir benim yazdıklarımı birde sizinkileri okuyun o zaman bende sağlık sektöründe çalışıyorum sizden öğrenecek değilim böyle saçma bir muhabbete cevap vermeyeceğim kendi kararıma bile saygı duymayan biri ile asla tartışmanın da bir uslubu vardır iyi akşamlar.
Nurum herkese saygımız sonsuz kuzum kim seni kızdırdı

Havvanur

Kayıtlı Üye
rank
Kesinlikle yaptırana niye yaptirdin yaptirmayana niye yaptirmadin diye tepki göstermem herkesin sahsi fikri saygi duyarim arkadasin biri demis ya asi olupta ölen hamile yok diye yanlis anlamayin ama medyaya hersey yansitilmiyo yapi bünyeyle alakali asi koruyucu yada hafif atlatmayi sagliyodu degil mi benjm çevremdeasi yaptirdigi halde kovit olan yada asi olup hicbir rahatsizligi olmadigi halde virusten ölenler oldu böyle olup medyaya yansitilmayan durumlar da var asi karsiti degilim bunlarida dusunmek gerek bence sahsi düşüncem
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

ALLAH im sifa bekleyen tüm hastalara sifa versin inşaAllah bi an önce imtihanimizi hafifletsin inşaAllah rabbim ümmeti muhammedle birlikte hamile anneleri bebeklerini korusun rabbim

ALLAH im sifa bekleyen tüm hastalara sifa versin inşaAllah bi an önce imtihanimizi hafifletsin inşaAllah rabbim ümmeti muhammedle birlikte hamile anneleri bebeklerini korusun rabbim

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Nurum herkese saygımız sonsuz kuzum kim seni kızdırdı
Biliyorum canım size değildi lafım sende biliyorsun aşı olan hiçkimseye kötü yorum yapmadım yapmam kendi iraden kendi kararın ama bana ve aşı yaptırmayan annelere sert uslupla konuşmalarına tahammül edemiyorum sen olduysan oldun iyi güzel beni ilgilendirmez benim aşı olmamamda başkalarını ilgilendirmez herşeyden önce saygı

Sıbelmamı

Kayıtlı Üye
rank
Biliyorum canım size değildi lafım sende biliyorsun aşı olan hiçkimseye kötü yorum yapmadım yapmam kendi iraden kendi kararın ama bana ve aşı yaptırmayan annelere sert uslupla konuşmalarına tahammül edemiyorum sen olduysan oldun iyi güzel beni ilgilendirmez benim aşı olmamamda başkalarını ilgilendirmez herşeyden önce saygı
Olurmu hiç herkes kendine hür iradesi var cnm ysptıranada yaptırmayanada saygı duymalıyız Allahım hepimizi korusun kuzum

Arzu Asel

Kayıtlı Üye
rank
Saygı duyuyorum. Tabiki tercih hakkı var her bireyin. Sebebini sordum. Ben aşının en doğru seçenek olduğunu düşünüyorum. Aksini ispatlayacak bilgi birikimim yok. Her gün yerli ve yabancı makaleler okuyorum. Benim düşüncem olmak en doğru sonuç. Aşı olmak risk olabilir ama bence olmamak daha büyük bir risk. Aşı olanlar yan etkiyi aşıdan görecekse olmayanlar direk virüs ile yan etkiyi görecek. İki seçenekte aynı kapıya çıkıyorsa aşı olmak daha az riskli.

Saygı duyuyorum. Tabiki tercih hakkı var her bireyin. Sebebini sordum. Ben aşının en doğru seçenek olduğunu düşünüyorum. Aksini ispatlayacak bilgi birikimim yok. Her gün yerli ve yabancı makaleler okuyorum. Benim düşüncem olmak en doğru sonuç. En kötü senaryoda aşı insanları yok etmek içinse Milyarlarca insan ölecek demektir. Herkesin başına gelen benimde başıma gelecek. Aşı olmak risk olabilir ama bence olmamak daha büyük bir risk
Ben bebeğimi böyle Bi riske atamam onun yerine kendimi korurum bu aşının bebeğime ne yapacağını bilmiyorum bile ayrıca isteyen olur istemeyen olmaz aşı korkuyorsa aşı olmayanlardan korkmayın.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar