Hamile anneler aşıya neden mesafeli?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Gülşahhhh tarafından oluşturulan Hamile anneler aşıya neden mesafeli? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,099 kez görüntülenmiş, 69 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamile anneler aşıya neden mesafeli?
Konbuyu başlatan Gülşahhhh
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ra tu

İmerafera

Kayıtlı Üye
rank
Aynen canım bende kimseye ol veya olma diyemem ama olmamak daha riskli görünüyordu son dönem. Biontech oldum ben, aşıdan hemen hemen iki hafta sonra doğum yaptım çok şükür bebeğim gayet sağlıklı. Ve ben doğum yaparken doğumhane de bir kadın daha vardı seslerini duyuyordum kadın pozitifmiş bebekte pozitif doğdu hemen başka hastaneye sevk edildiler. Büyük insanlar dayanamazken el kadar yeni doğmuş bebek nasıl dayanacak o hastalığa çok kötü bir durum Allah yardımcıları olsun inşallah annede bebekte iyidir. Orada onu da duyunca bir kere daha iyi ki olmuşum dedim
Amin Allah anneye ve bebege acil şifalar versin cok üzüldüm suan. Haklısın canım büyük insanlar dayanamazken o masumun suçu ne. Pozitif anneyle temas bile ettirmezler bebeği off ya çok üzüldüm keşke insanlarımız daha temkinli olsalar, olacak yine olur ama en azından daha minumum olur benim bence

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Amin Allah anneye ve bebege acil şifalar versin cok üzüldüm suan. Haklısın canım büyük insanlar dayanamazken o masumun suçu ne. Pozitif anneyle temas bile ettirmezler bebeği off ya çok üzüldüm keşke insanlarımız daha temkinli olsalar, olacak yine olur ama en azından daha minumum olur benim bence
Bilmiyorum canım bebekte pozitif olduğu için belki emzirmek için falan vermişlerdir inşallah iyidir ikisi de 🙏 Aynen öyle insanlar artık aşı olunuyor diye zaten umursamıyorlardı iyice umursamaz olmaya başladılar. Aşının hasta olmaya engel olmadığını sadece hafif atlatmaya yardımcı olduğunu bir anlasalar, ona göre tedbiri elden bırakmasalar bir nebze de olsa azalır belki vakalar ama bizim insanımıza laf anlatmak zor. Daha geçenlerde sağlık ocağına gittim kadın maskesiz geziyor içeride bir ebe gördü kızdı maskenizi takın diye. Kadın aşımı oldum ben neden takayım diyor. Ebe iyice sinirlendi. Siz aşı olmuş olabilirsiniz aşı hastalığa engel değil yada siz oldunuz hafif geçiyor farkında değilsiniz başka insanlara bulaştırmaya ne hakkınız var dedi. Kadın maskeyi taktı ebe arkasını döndü gitti. Bu sefer söyleniyor aklınca kendi haklı. Bizim insanımız da at gözlüğü var. Kendi bildiği hep doğru laf anlatmak mümkün değil. Böyle olduğu sürece de ne vakalar azalır, ne ölümler biter. Böyle cahil zihniyetli insanlar yüzünden olan çevrelerinde ki kişilere oluyor.

İmerafera

Kayıtlı Üye
rank
Bilmiyorum canım bebekte pozitif olduğu için belki emzirmek için falan vermişlerdir inşallah iyidir ikisi de 🙏 Aynen öyle insanlar artık aşı olunuyor diye zaten umursamıyorlardı iyice umursamaz olmaya başladılar. Aşının hasta olmaya engel olmadığını sadece hafif atlatmaya yardımcı olduğunu bir anlasalar, ona göre tedbiri elden bırakmasalar bir nebze de olsa azalır belki vakalar ama bizim insanımıza laf anlatmak zor. Daha geçenlerde sağlık ocağına gittim kadın maskesiz geziyor içeride bir ebe gördü kızdı maskenizi takın diye. Kadın aşımı oldum ben neden takayım diyor. Ebe iyice sinirlendi. Siz aşı olmuş olabilirsiniz aşı hastalığa engel değil yada siz oldunuz hafif geçiyor farkında değilsiniz başka insanlara bulaştırmaya ne hakkınız var dedi. Kadın maskeyi taktı ebe arkasını döndü gitti. Bu sefer söyleniyor aklınca kendi haklı. Bizim insanımız da at gözlüğü var. Kendi bildiği hep doğru laf anlatmak mümkün değil. Böyle olduğu sürece de ne vakalar azalır, ne ölümler biter. Böyle cahil zihniyetli insanlar yüzünden olan çevrelerinde ki kişilere oluyor.
Malesef evet insanların bu bakış açısı insanı bitiriyor. Ben pozitif olduğu halde misafirliğe geleni, evinde pozitif hastası olduğu halde kendisinin karantinasi olmadigi icin ortalıkta avare avare dolaşan da biliyorum ve bunlar benim cevremdeydi cok sukur bana geçmedi. O zaman ilk üç ay içerisindeyim asım yoktu şimdi 36 haftaligim iki adımıza yapildim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ay bir de bebegede mi geçmiş suan daha fazla üzüldüm annenin bünyesi yine kaldırabilir de bebek bu ya
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ay bir de bebegede mi geçmiş suan daha fazla üzüldüm annenin bünyesi yine kaldırabilir de bebek bu ya

Kevser55

Kayıtlı Üye
rank
Aynen canım benim doktorumda önermedi bebeğe nasıl bir etki yapar bilmiyoruz dedi şimdi olmasa bile belki ilerde olacak o yüzden yaptırmayın dedi bence herkes herkesin düşüncesine saygı duymalı isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz
Bende merak ediyorum hemen bulunan bşr aşıya güvenip nasıl yaptırıyorsunuz tek kendi canım olsa neyse karnımda taşıdığım masum bir can varken ayrıca %100 koruması olmamasına rağmen aşı olan anneler nasıl güvenip yaptırıyorsa güvenmeyip yaptırmayan annelere de saygı duyulmalı her doktor da bilinenin aksine aşıyı desteklemiyor erken doğuma düşüğe sebep olan hamileler görmüşlerdir almak istemiyorum kendi fikrim.

Y

Yağmurlu

Guest
Kuzucum ölen hamileler neden ölüyor peki. Sen aşılı bir hamilenin öldügünü duydun mu hic duyamazsin yok çünkü. Ölenlerin hepsi aşısız tabiki senin kararin saygi duyarim rabbim aşı olan olmayan tüm hamileleri korusun 🙏🏻🌸
Var tabi bir sürü hem de basında yer almıyor. Hastane çalışanları na sorun o kadar çok var ki 3 doz aşılı vefat etmiş. Sence bir çok hemşire kendileri neden olmuyor hamile oldukları halde bu yüzden.

Y

Yağmurlu

Guest
Allah'ını severseniz kovit çıkalı 2 yıl oldu.hamile olamayi mi beklediniz asi olmamak icin Saygı diyorsunuz. Bence kul hakkina giriyorsunuz. Kendinizi dusunmuyorsunuz ama size bulasinca başkalarına bulaştırma durumunuzda var. O zmn cocuklariniza asilarinida yaptırmayın. İlaclarimizoda kullanmayın hiç bi ilaç hiç bir tedabi yüzde yüz korumuyor. Ben ne ilaçlar ne tedaviler gördüm ama erken doğumla kaybettim bebegimi. Eee sonuçları bilemeyiz ama.tedbir almalıyız. Ben şunu cekinmeden syluyorum. Asi nile isteye yaptirmayip benim canım desigim insanlara nulastirisa o insanlar. Hakkım haram olsun. Her iki cihanda da iki elim yakasında olur. Ben sağlıkçı olduğum için öncelikli oldum asisa. Aileme biran önce çıksın diye sabırsızlıkla bekledim. Saygi kelimesi bana.cok.qnlqmsiz geliyor. İns yakalanmazsin ve pişman olmazsin. Buda benim düşüncem. Arkasimda vardı sizin gibi şuan sadece bebeğine emzirmek için dokunyor hapis gibi odada kotu
Aşı olanlar bulastirmiyor mu bu nasıl bir bakış açısı

BİRGÜL gözde

Kayıtlı Üye
rank
Kovite yakalanip ağır atlatıp hastanelwre düşünce keşke diyen bir sürü insan var çok yanlış bir düşünce şuan buna inanmaktan başka çare mi var. Asi olupta hastalığa yakalanan ile aı olmayip yakalanan bir mi atlatiyor.
Hastaneye çok gidiyoruz o dktrla la hemşirelerle biz temas ediyoz normal insana göre hamilelerin bağışıklık sistemi çok düşük esin bile asi olduysa yine yine vuruş olabiliyor ağır geçirmektense asi olur hafif atlatırım

Minik bebek

Kayıtlı Üye
rank
Ayy o kadar zor tuttum ki kendimi birşey dememek için .. arkadaşlar bildiğim kadariyla buradaki insanların çoğu hamile .. yani duygusallık ve hassasiyetlik zirvede .. sanane yani aşı olurum olmam sen hangi aşıyı vurdun niye onu vurdun bunu vurmadın diyoz mu ?? Sen sağlıkçı sin ve ona rağmen nasıl konuşacağını bilmiyorsun ? Bizim doktorlarımız aşının guvenirliligini vermemiş bize .. insan güvenmediği bir ağrı kesiciyi bile kullanmıyor.. ha disardaki insanları riske atmiyoruz merak etme çünkü biz korkup çıkmıyoruz dışarı için rahat olsun hakkını da helal etmiyormus tövbe ...

Ayşenin Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Birincisi covid çıkalı iki sene oldu aşı deil..
İkincisi sağlıkçı olarak demişsin sağlıkçı olarak bu aşıyı üreten firmanın sorumluluk almadığını da bilmen gerekir. Bırak %100 korumayı %8 bile korumadigini bilmen gerekir kul hakkı vs demişsin sanki aşı olupta virüse yakalanan yokmuş gibi şuan sana 10kisi sayarım. Kısacasi herkes kendinden meshul okadar korkuyorsan ekstra koru kendini.
Canim aşının koruma oranini %8 demissin yapma ciddi anlamda insanlik icin aylarini harcamis insanlarin hakkina giriyorsun onca emegi cöpe atmak istiyorsun sana bi tavsiye vereyim arastirma yaparken aşı karşıtı site yada doktorların sayfasinda arastirma yapma bence. Global bir salgini sanki hafif bir nezle gibi goruyorsunuz size inanamiyorum insan kendine neden bunu yapar demeden gecemiyorum. Suan guvenip kışın başında beklediginiz grip aşısından zamaninda insanlarda korkmus sadece kendi fikrimi belirtmek istedim iyi aksamalr..

Tüm sayfalar yüklendi.