Kizlar çok önemli bi soru ..

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Minik bebek tarafından oluşturulan Kizlar çok önemli bi soru .. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,364 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kizlar çok önemli bi soru ..
Konbuyu başlatan Minik bebek
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ceylinilda

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Almıyorlar mı canım ne saçma şey hadi diyelim ben yolculuk yapıyorum yoldayken alakasız bir yerde doğumum başladı oradaki en yakın hastaneye gittim senin burada kaydın yok deyip almayacaklar mı öyle saçma şey mi olur 🙄 üniversite hastanelerini bilmiyorum ama ben araştırma da yaptım doğumu poliklinikte hiç muayeneye gitmedim acile gitmiştim birkaç kez o kadar. Az önce de yazdım o sıra kadının biri daha vardı aciline bile ilk defa gelmiş o zamana kadar hep özele gitmiş oda 3. Bebeğiymiş sezaryen için gelmiş 38 haftada hemen yatış yaptılar
Valla devlet acil mecbur almak zorunda bence sonuçta bi kalp hastası başka yerde doktora gitse kalp krizi geçirirken almayacaklarmı aynı şey acil acildir onu bilemiyorum yinede ama belli bi haftadan sonra üniversite hastaneleri randevu bile almıyorlar onu biliyorum sadece doğumada almıyorlar ha anlaşırsın uzmanla parasıyla doğum yaparsın normal başka yerde muayene olsanda doğumuna gelir

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Valla devlet acil mecbur almak zorunda bence sonuçta bi kalp hastası başka yerde doktora gitse kalp krizi geçirirken almayacaklarmı aynı şey acil acildir onu bilemiyorum yinede ama belli bi haftadan sonra üniversite hastaneleri randevu bile almıyorlar onu biliyorum sadece doğumada almıyorlar ha anlaşırsın uzmanla parasıyla doğum yaparsın normal başka yerde muayene olsanda doğumuna gelir
E yani canım çok saçma bilemedim doğum başlamış diyelim ki alamayız deyip geri mi yolluyorlar o riske hiçbir hastane giremez bence hadi onlar gönderdi kadın yolda doğurdu bebeğe veya anneye birşey oldu o hastane ne kadar tazminat ödemek zorunda kalır bunun için bile yapamazlar bence yani

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
E yani canım çok saçma bilemedim doğum başlamış diyelim ki alamayız deyip geri mi yolluyorlar o riske hiçbir hastane giremez bence hadi onlar gönderdi kadın yolda doğurdu bebeğe veya anneye birşey oldu o hastane ne kadar tazminat ödemek zorunda kalır bunun için bile yapamazlar bence yani
Bencede. Ben doğumu eğer devlette yapcaksam zaten özele muayene olmazdım eğer çok mühim bi durum yoksa ki zaten riskli gebelik bakıyor bişey olduğu zaman da doğum muayenelerden daha önemli geliyor banada zaten bi şekilde doktorlar rutin kontrolleri yapıyor doğum zamanı daha önemli

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Bencede. Ben doğumu eğer devlette yapcaksam zaten özele muayene olmazdım eğer çok mühim bi durum yoksa ki zaten riskli gebelik bakıyor bişey olduğu zaman da doğum muayenelerden daha önemli geliyor banada zaten bi şekilde doktorlar rutin kontrolleri yapıyor doğum zamanı daha önemli
Aynen canım öyle tabi yanlış bilgi bence yani yapamaz hiçbir hastane onu

Minik bebek

Kayıtlı Üye
rank
Sıra bulamayınca mecbur özele gitmek zorunda kaliyorsun.. sanırım siz hep randevu bulan kisilersiniz
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Mecbur alirlar almama luksu yok devletin Almasina alirlar cnm ama ozele gidene kadar kontrollere devlette gidip butun tahlilerini en son 8 ayinda toplayip o aylik ozel kontrollere verdigin parayi kenara koysaydin ozelde yapabilirdin bende
Canım haklısın çok doğru ama ben devlette randevu bulamıyordum hiçbir zaman. Zaten ayda bir gidiyordum oda 140 lira yani ayda o kadar para kimseye zor gelmez bence

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Sıra bulamayınca mecbur özele gitmek zorunda kaliyorsun.. sanırım siz hep randevu bulan kisilersiniz
Orası da var evet randevu olayı. evet benim gittiğim hastane ne zaman gelmem gerekiyorsa o zamana kendileri randevu veriyorlar elimde randevu kağıdımla direk gidiyorum o yüzden hiç sıkıntı yaşamadım randevu konusunda

Minik bebek

Kayıtlı Üye
rank
Orası da var evet randevu olayı. evet benim gittiğim hastane ne zaman gelmem gerekiyorsa o zamana kendileri randevu veriyorlar elimde randevu kağıdımla direk gidiyorum o yüzden hiç sıkıntı yaşamadım randevu konusunda
Bide doğumun muayene den daha önemli gelmesi de bana doğru gelmedi . Ben bir düşük yaptım.. ve sebebini kontrollerimde öğrendim mesela .. öyle küçümsemeyin bazen ciddi problem yasayan gebeler kontrollerde öğreniyor . Doğum da elbette önemli .

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Bide doğumun muayene den daha önemli gelmesi de bana doğru gelmedi . Ben bir düşük yaptım.. ve sebebini kontrollerimde öğrendim mesela .. öyle küçümsemeyin bazen ciddi problem yasayan gebeler kontrollerde öğreniyor . Doğum da elbette önemli .
Zaten kontrol ediliyorsunuz ya onu diyorum devlette de kontrol ediliyor riskli mühim bir durum yoksa diye belirttim zaten kontrole hiç gitmeden doğum yapılmasından bahsetmedim. Riskli durumlarda daha iyi bi doktor tercih edilmek istenebilir riskli gebeliklerin doğumlarıda riskli. O yüzden doğumun da riske girmemesi için hiç muayene olmadığım bi yerde doğum yapmak mantıklı gelmedi bana

Seydaysr

Kayıtlı Üye
rank
Benim ilk gebeliğim. Şimdiye kadar mecburen hep özel hastaneye kontrole gittim.. ama burada özel hastanede doğum çok pahalı .. sadece eşim çalışıyor.. devlete gitmek zorundayım. Doğum yapacagim gün devlet hastanesi ne gitsek alırlar dimi aciller falan ? Bilgim yok linclemeyin lütfen 🤲
Devlette kontrol kaydı açtır bende öyle yapcam inşallah muayenelerimi özelde oluyorum ama devlette doğum yapcam Allah izin verirse 35 haftalıkta falan git kayıt açtır

Tüm sayfalar yüklendi.