Kızlar yardımm 😩😩

• Konbuyu başlatan Merver
  • Toplam 58 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Merver tarafından oluşturulan Kızlar yardımm 😩😩 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,187 kez görüntülenmiş, 58 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızlar yardımm 😩😩
Konbuyu başlatan Merver
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bir can üç kalp 💙💙💙

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 34 haftalık hamileyim basur çıktı şişti ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum acıyor sızlıyor tuvalete gitmeye korkar oldum başına gelen varmı nasıl geçer bu iyi gelen bişey varmı mahvoldum resmen 😭😭
Canım banyoya sıcak su hazirlasin eşin leğen varsa yada fiskiyeyi tutsanda olur kendine tut o çok iyi geliyor sıcak bende de. Parol iç bir tane banyodan çıkınca da sıkı sıkı git ayağını sakın üşütme sogukl yerlere oturma betona felan. Birde iscak su torbası yap kendine koltuğa uzan torbayı popona koy ustunude ört o seni rahatlatır. Ha birde baharatlı ve acı yememeye çalış en büyük düşmanı. Kabız ve ishal olmamaya çalış ishalde çok yakıyor. Sıcak su rahatlatır. Doktorum sana en iyi onerebilecegim sıcak su demişti.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ancak doğumdan sonra gecer Allah yardimcin olsun 2. Gebeliğim ilkinde bende de oldu ayni bunda da oldu tekrar.
Basur geçmiyor sadece sisi iniyor o da senin dikkat etmene bağlı. Geçmesi için ameleyat olman lazım. Doğumu kafanda bitirip yoksa tekrar tekrarlıyor yirtilmalar.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ancak doğumdan sonra gecer Allah yardimcin olsun 2. Gebeliğim ilkinde bende de oldu ayni bunda da oldu tekrar.
Basur geçmiyor sadece sisi iniyor o da senin dikkat etmene bağlı. Geçmesi için ameleyat olman lazım. Doğumu kafanda bitirip yoksa tekrar tekrarlıyor yirtilmalar.
Doğru canım valla oturdukça daha çok kötü oldu bende kalktım bi ev süpürdüm toparladım falan biraz dolanınca hafiflemişti hareket iyi geliyo gerçekten ama bi nebze keşke hemen geçse 😐
Üstüne oturma zonklar duramazsin yan yat yada yan otur ama sıcak su torbasini eksik etme faydasını görürsün.

Aselcik

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 34 haftalık hamileyim basur çıktı şişti ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum acıyor sızlıyor tuvalete gitmeye korkar oldum başına gelen varmı nasıl geçer bu iyi gelen bişey varmı mahvoldum resmen 😭😭
Geçmiş olsun canım bendede çıkmıştı hamileyken merhem vermişti kullandım geçti benimki kaniyordu sürekli bi doktora git belki ilac verir cnm acı eksi gelmiyor şişiyor

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Bitkisel melhemler var gunde 3 kez suruyorsun inanilmaz iyi geliyor.. eczanelerden temin edebilirsin.. hemoroid icin bitkisel melhem almak istiyorum falan dersen yardimci olucaklardir.. bagirsaklarini rahatlatici seyler ye findik susam musli eger iciyorsan bir fincan kahve pirasa yemegi cok iyi geliyor tedavi edici yonude var.. pamuga zeytinyagi dokup o bolgede bekletmek ve sık sık zeytinyagi dokulmus pamuklarla degistirmek.. ayaklarina veya popo bolgene sicak su torbasi uygulamak ve cok onemli bir ayrintiyi soylemek istiyorum.. dogum aninda bebegin dogmasina yakin ebeden bir pamuk yardimiyla hemoroid bolgesine baski yapmasini istersen senin icin cok faydali olacaktir.. hem dogum aninda hem daha sonrasinda hemoroid problemin kalmaz..daha gebelikte bu sorunu yasayan kadinlarda dogum aninda o bolge aşiri hasar alabiliyor.. ama dogum aninda ebenin yapacagi bir iki mudehale o anda ve sonrasinda cok rahatlatici oluyor , buyuk bir soruna yol acmiyor.. mutlaka tavsiye ederim..

M

Merver

Guest
Kuzum ben 6 yıldır çekiyorum ilk oğlumda oldu aynı devam ediyo en büyük sıkıntısı kabızlık en iyi rahatlatma yönteminde baskı olmamasi ve ılık suya oturmak tabi surda 6 haftan kalmis oturma bence doğumu tetikleyebilir,ağrı kesici kremleri falan varmış onları bı sor eczaneye ,doğumda sancidan onun farkına varmiyorsun ama doğumdan sonra yine ağrıdı benimki inşallah seninki ağrımaz çok geçmiş olsun ciğerim
Benimde bu ikinci gebeliğim canım ilkinde hiç bi sorun olmamıştı ama bunda oldu doğumdan sonra daha kötü olmaz inşlh korktum valla ama başa gelen çekilir napalım olcak artık bi şekilde 🤔

M

Merver

Guest
Ben 1 haftadır çekiyorum canım 35+4 günlük olduk. Doktor krem ve fitil verdi bana ama cok kötü canım yanıyordu sıcak su torbasına oturdum. Benimkiler cok fena şişmişti ve patladı cok kanama oldu basurumda ilk hamileliğim de çıkmıştı ve şu an 3.bebişim olucak, rabbim yardımcımız olsun inşallah, sizede cok gecmiş olsun
Yaa canım patladımı bide çok acımıştır 😕 peki fitil ve kremin faydasını gördün mü canım

M

Merver

Guest
Bitkisel melhemler var gunde 3 kez suruyorsun inanilmaz iyi geliyor.. eczanelerden temin edebilirsin.. hemoroid icin bitkisel melhem almak istiyorum falan dersen yardimci olucaklardir.. bagirsaklarini rahatlatici seyler ye findik susam musli eger iciyorsan bir fincan kahve pirasa yemegi cok iyi geliyor tedavi edici yonude var.. pamuga zeytinyagi dokup o bolgede bekletmek ve sık sık zeytinyagi dokulmus pamuklarla degistirmek.. ayaklarina veya popo bolgene sicak su torbasi uygulamak ve cok onemli bir ayrintiyi soylemek istiyorum.. dogum aninda bebegin dogmasina yakin ebeden bir pamuk yardimiyla hemoroid bolgesine baski yapmasini istersen senin icin cok faydali olacaktir.. hem dogum aninda hem daha sonrasinda hemoroid problemin kalmaz..daha gebelikte bu sorunu yasayan kadinlarda dogum aninda o bolge aşiri hasar alabiliyor.. ama dogum aninda ebenin yapacagi bir iki mudehale o anda ve sonrasinda cok rahatlatici oluyor , buyuk bir soruna yol acmiyor.. mutlaka tavsiye ederim..
Doğuma kadar geçmezse bi danışıyım canım yada doktor kontrolüne gittiğimde bi soruyum . Ilık suyu yaptım yatmadan önce rahatlattı birax faydası oldu kremde sürüyorum yediklerimede dikkat ediyrm inşlh faydası olur geçer gider 😊

Nedamet

Kayıtlı Üye
rank
Ben ilk gebeliğimle nerdeyse ameliyatlık olmuştum.Mutlaka krem yazdırın eczaneden ve her WC ciktiginizda ,küçük bile olsa popoya sürün,yumusuyon sürekli sürünce.ilik suya leğene otur demişti bana doktor ama ben yapamadım gobekle,yapabilirsen dene.Bir de kabız olmaman lazım,kefir,ev yoğurdu,ev turşusu,bol çiğ sebze meyve ye.ekmegi ve şekeri azalt.kabizlik çözülmezse tedavi cevap vermez.eczaneden enterogermina al duzelene kadar günde bir saşe iç.
Allah sifanizi versin

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar