KIZLAR YENIYIM YARDIM EDIN

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Aleynanur tarafından oluşturulan KIZLAR YENIYIM YARDIM EDIN başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,567 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı KIZLAR YENIYIM YARDIM EDIN
Konbuyu başlatan Aleynanur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Evlat aşığı

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Film şeridi gibi böyle gözümün önünden geçmişti ilk öğrendiğimde nasıl doğuracağım ben ya demiştim eşime 🤦‍♀️😂😂ama sonrasında dediğin gibi cinsiyeti öğrenene kadar cinsiyeti düşündüm sonra kime benzeyecek ismi ne olacak mide bulantısı yanmalar hoopppp doğurdum 🤦‍♀️😂😂😂😂
Yani önce cinsiyet sonra bu çocuk zayıf mı sonra hareket etti etmedi ağrılar doğuma yakın ben nasıl doğurcam en son istediğin kadar plan yap ben kontrolde geleceğim diyen oğlum 😅😅😅😅

N

Nagihaneng

Guest
Kızlar ben daha yeniyim yani ilk defa Anne olucam ilk defa hamile kaldim normal doğum yapan anneler bana yardımcı olabilir mi ben çok korkuyorum normal doğumdan özelde olucak doğumum ama ne yapacağımı bilmiyorum korkulacak gibi mi gerçekten nolur yardım edin☹☹☹☹
Hiç düşünme doğumu normal doğum harika bir duygu o bebegin çıkış anı her insan yasamali :) tabiki agrisi sancisi var ama bebek çıktığı an hepsi geciyo bir an önce doğurup kucağina almaya odaklan korkuyu ve endişeyo düşünmeden saglikli bir sekilde kucagina almayi düşün hamileliğin tadini düşün sancı falan en kolayı asıl mesele bebek dünyaya geldikten sonra başlıyo 😅

Özlem tam

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar ben daha yeniyim yani ilk defa Anne olucam ilk defa hamile kaldim normal doğum yapan anneler bana yardımcı olabilir mi ben çok korkuyorum normal doğumdan özelde olucak doğumum ama ne yapacağımı bilmiyorum korkulacak gibi mi gerçekten nolur yardım edin☹☹☹☹
Korkma canim aksine inanki ilk doğum cook güzel nereye deseler oraya gidiyon hic başına birşey geleceğinden haberin olmuyor 😂😂😂ikincisinde daha düşünceli artik ne halt gelecek biliyon basina😂😂😂

Aysem

Kayıtlı Üye
rank
Bence Korkun varsa hiç kimsenin doğum hikâyesini dinleyip doğum videolarına bakma rabbim sabrını da verir yardımda eder içini ferah tut Allah'ın izniyle atlatacaksin kendini korkutup bebeğimde etkileme hamileliğin tadını çıkar

Ra tu

Kayıtlı Üye
rank
Bu benim pozitif dogum hikayem:)Doktora gittim , açılman var dedi , sancı artmaya başladı , adet sancısı gibi başladı , ardından arttı tabi . .. sonra kabız olmuşsun hissi oldu , tuvalet yapmak gibi . Doktor ıkınma zamanında haydi ıkın gelecek dedi .. bebeğimı doktor çekip aldıgı anda oğlumu gördüm ve bu harika bir duyguydu , vucut aniden sancıyı kesti . Sanki o sancı çeken ben değildim , bebeği elimize alınca elimize eşimle işte şimdi tam bir aile olduk diye düşündük . .. normal dogum mükemmel bir olay bir mucize gibi , , iyi ki normal doğum yaptım , zafer kazanmış gibi hissettim , kendimle gurur duydum 🌺

GüzelAnne🤰🏻🥰

Kayıtlı Üye
rank
Yaa yerim ben seni aynı bende senin gibiydim çok korkuyordum anlattıkları hikayelerden filan kızım i nasıl doğurdum bilmiyorum çok rahatti ve inanki Allah yardım ediyor hiç kafana takma bunları şöyle düşün bebeğini alacaksın sonunda kucağına onu hayal ederek bir doğuma hiç sıkıntı kalmaz
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bu benim pozitif dogum hikayem:)Doktora gittim , açılman var dedi , sancı artmaya başladı , adet sancısı gibi başladı , ardından arttı tabi . .. sonra kabız olmuşsun hissi oldu , tuvalet yapmak gibi . Doktor ıkınma zamanında haydi ıkın gelecek dedi .. bebeğimı doktor çekip aldıgı anda oğlumu gördüm ve bu harika bir duyguydu , vucut aniden sancıyı kesti . Sanki o sancı çeken ben değildim , bebeği elimize alınca elimize eşimle işte şimdi tam bir aile olduk diye düşündük . .. normal dogum mükemmel bir olay bir mucize gibi , , iyi ki normal doğum yaptım , zafer kazanmış gibi hissettim , kendimle gurur duydum 🌺
Aynen bende öyle oldum eminim.butun anneler öyledir o bebeği gördüğün an herşey hafızadan siliniyor 🥰🥰🥰🤰🏻

Genç anne

Kayıtlı Üye
rank
Korkma canim dunyaya bi can getiriyorsun tabi biraz acin olacak ama emin ol o anliktir bebegini kucagin alinca unutu verirsin hemen acini

Seçilllllll

Kayıtlı Üye
rank
Dogumun özelde olacaksa eger normal dogum olursa sancıların basladıgı anda epudural alabilirsin canım 10 dk icinde sancıyı kesiyo ama acılma olmaya devam ediyor saatlerce sancı cekmene gerek yok doguma daha enerjik bir şekilde gırersn. Dogum anında epuduralı cıkarıyorlar sancıyı hissetmen lazım cunku sancı geldıkce ıkınacaksın. Ben 2. Ye hamileyim 35 haftalık olduk bende özele gidiyorm sancım başlayıp da acılmam hemen olmazsa epudural ısteyecegım. İlk dogumum da normal olmustu 10 saate yakın acılmam olsun diye bekledim ama epudural oldgu İcin sancıyı hissetmedim. 9 cm oldgunda doguma aldılar 15 dk icinde oglum dogdu. Ve dedim ki epudural olmasaydı bu kadar saat bu sancıya nasıl katlanırdm diye

Ra tu

Kayıtlı Üye
rank
Dogumun özelde olacaksa eger normal dogum olursa sancıların basladıgı anda epudural alabilirsin canım 10 dk icinde sancıyı kesiyo ama acılma olmaya devam ediyor saatlerce sancı cekmene gerek yok doguma daha enerjik bir şekilde gırersn. Dogum anında epuduralı cıkarıyorlar sancıyı hissetmen lazım cunku sancı geldıkce ıkınacaksın. Ben 2. Ye hamileyim 35 haftalık olduk bende özele gidiyorm sancım başlayıp da acılmam hemen olmazsa epudural ısteyecegım. İlk dogumum da normal olmustu 10 saate yakın acılmam olsun diye bekledim ama epudural oldgu İcin sancıyı hissetmedim. 9 cm oldgunda doguma aldılar 15 dk icinde oglum dogdu. Ve dedim ki epudural olmasaydı bu kadar saat bu sancıya nasıl katlanırdm diye
Sancı aralıksız olmuyor mesela 5 dk da bir 30 saniye kadar gelip geçiyor , sonra diger 5 dakikada yine 30 saniye gibi .dogum iyice yaklasınca aralıksız oluyor zaten o da ıkınma gerektiriyor ve dogum gercekleşiyor. Yani aslında olmayacak bir sey değil , suni sancı dahi almadım , tamamen doğal yolla dogum yaptım .. aslında büyüklerimiz bu denli korkutmasa daha cesur olunabilir 🙄 ha çok mu kolay , dünyaya insan geetirmek elbette çok çok basit değil , ama korkutulan gibi de değil bence 🤗

Tüm sayfalar yüklendi.