KIZLAR YENIYIM YARDIM EDIN

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Aleynanur tarafından oluşturulan KIZLAR YENIYIM YARDIM EDIN başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,564 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı KIZLAR YENIYIM YARDIM EDIN
Konbuyu başlatan Aleynanur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Evlat aşığı

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar ben daha yeniyim yani ilk defa Anne olucam ilk defa hamile kaldim normal doğum yapan anneler bana yardımcı olabilir mi ben çok korkuyorum normal doğumdan özelde olucak doğumum ama ne yapacağımı bilmiyorum korkulacak gibi mi gerçekten nolur yardım edin☹☹☹☹
Canım korkma allah yrdm esiyo. Bende korkuyordum çok. Nasıl acı cekecem sancılara nasıl dayanacam diodum. Sancılar basladı 2dk bi sancı oldu gittim nstye bagladıkar. Sancı cıkmıyo ama ben duvarları tırmalıyorum. Dedi dr um agrı eşiğin düşük catala cık baktı bebek gelmiş dedi ama acıklık yok sunş verecez dedi ben daha da korktum dedim kuduracam ölecem ben. O anda dr um dedi sen suniye dayanamazsın bu durumda epidural olacaksın anlattı anestezi uzmanı geldi katateri yerleştirdi belden. Anesteziyi verdiler uyustum belden asagımı hissetmedim hiç. Bastılar suni sancıyı nstye baglıyım bi taraftan bakıyorum 150 160lara cıkmıs ama ben hiç hissetmiorum. Dedim allahım sana cok sükür sen yanımdasın ya ben bugün ölmem. Sonra catala cıkardı ıkın dedi tabi tecrübesizlik ve de hissiyatını olmayısından dolayı ıkınamadım karnıma ebeler bastırdı etti yok cocuk cıkmıyo. Sonra vakumla cektiler. Ve tabi ben sadece dokunma hissediyorum bi de bastırdıkları için midem cok agrıdı. Sancı agrı bişi yok. Dogdu dikerken dedim hocam hissetmeye basladım bi iğne yaptı yine agrı yok. Dikti odaya gittim uyusukkuk gecince oturamıyorsun bi süre vs vs bi gün yattık cıktık. Bu da benm ilk dogumumdu. İkinci kolaydı üçüncü nasıl oldu zaten hiç anlamadım. Yanş anşayacagın korkma canm allah yrdö ediyor. Cok da telaslanıyırsan epidural normal dogum ol. Zaten özelde normal dogumla epidural normalin arasında fazla oynamıyor. Ben 3 ay önce 3.yü dogurdum 3000 verdim epiduralde 3500 dü. O kadarı veren 500 daha verir. Tabi her yörede de değişiyor.

E

Evlat aşığı

Guest
Kızlar ben daha yeniyim yani ilk defa Anne olucam ilk defa hamile kaldim normal doğum yapan anneler bana yardımcı olabilir mi ben çok korkuyorum normal doğumdan özelde olucak doğumum ama ne yapacağımı bilmiyorum korkulacak gibi mi gerçekten nolur yardım edin☹☹☹☹
Bende ilk gebeliğimde normal cok istedim. Ama rahim uygun değilmiş kontrollerden geçtim asla normal dogum yapmayacaksın dedi acı eşiğimde yüksek sanırım dogum sancısı var dıyorlar ben hissetmiyorum bu sancıda millet doğuruyor dediler bana . bende doktorum dan suni sancı istedim hic sorun degil sabaha kadar sancı verin normal dogum yapmak istiyorum o ilk anı hissetmek istiyorum diye ama malesef tabi saglık olsun rahim uygun değil cok kanaman olur ölürsünüz diyince vazgeçtim daha ilk bebişim diye bende sezaryenden korkardım ama cok kolaydı doktorum da cok iyidir hic bi aksilik yasamamıştım süt sorunu da yaşamadım şimdi ikinciye hamileyim hic normali karıştırmıyorum çünkü ilk oglumda 10 dogursan 10 uda sezaryen olacak dedi. Maşallah oglumda kocaman kafası gövdesi vardı büyük bebekti.arkadaslarımın dogumuna gidince bi bakıyordm cocuklar minicikti. Annemle aynı yapıdayım mesela o cok anlatır dogumlarmızı cok kolay dogurmus hastaneye zor yetişirmiş o yüzden hayırlı de normal de olsa sezaryen de olsa sen artık annesin hayırlısı olsun cnm sagsalim kucagına almk nasp olsun inş

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar