Merhaba deneyimli anneler yardımızına ihtiyacım var 😔

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Cemre tarafından oluşturulan Merhaba deneyimli anneler yardımızına ihtiyacım var 😔 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,534 kez görüntülenmiş, 41 yorum ve 7 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Merhaba deneyimli anneler yardımızına ihtiyacım var 😔
Konbuyu başlatan Cemre
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Alykyk

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba deneyimli anneler yardımızına ihtiyacım var 6 gün önce doğum yaptım ama sütüm çok az geliyo sürekli emmek istiyo göğüsüm yara oldu sütün dolmasına fırsat vermiyo. İlk bebeğim deneyimsizim ne yapacağımı bilmiyorum. Emzik versem emmeyi unutur diye çok korkuyorum yardım edermisiniz bana 🙏
Sütün emzirdikçe çoğalır, ben gümüş göğüs kalkanı kullanıyorum hiç yara olmadı tavsiye ederim ilkinde benimde çok yara olmuştu bilirim o acıyı. Emzik versen emmeyi unutmaz alıyorsa ver emsin. Benim kızım şuan emzik almıyor sürekli emziriyorum emmek istiyor ama sıkıntı olmuyor. Süt dolar sen onu takma kafana yeter ki emsin sağlıklı olsun inşallah

Esmanurun annesi♥️

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba deneyimli anneler yardımızına ihtiyacım var 6 gün önce doğum yaptım ama sütüm çok az geliyo sürekli emmek istiyo göğüsüm yara oldu sütün dolmasına fırsat vermiyo. İlk bebeğim deneyimsizim ne yapacağımı bilmiyorum. Emzik versem emmeyi unutur diye çok korkuyorum yardım edermisiniz bana 🙏
Canim benim bebisim dede oyleydim sezeryan oldum sutum cok az geldi sarilik olmustu kizim ama sen surekli memene koy yeni dogan bebisler hic doymaz canm😂 malesef bikac ay öle sora duzelecektir ben hem meme hem mama verdim karisik verdim yani ama pisman oldum surekli emzir ve surekli sütlac dere otu hoşaf su bunlari tuket❣️
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ha bide e bebekte humalaya çayı var süt yapiyor cok iyi ben kullanmistim

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
Canım sütün az değil bebeğe yetecek kadar bebek ilk dogdunda kiraz 🍒 büyüklüğünde.3 gün ceviz büyüklüğünde 1 hafta sonra kayısı büyüklüğünde bir aylık olduğunda da yumurta büyüklüğünde olur. Stres yapma normal yani sık sık emzir göğüs ucunada emdikten sonra krem sur hep yarası iyileşir. Birde bebeği emzirince göğüs ucuna hava temas etmesin oda çatlak yapıyor. Ne kadar sık emzirirsen o kadar süt olur. Birde ağladıkça yani emmek istedikçe emzir sarılığı da kolay geçer sık sık emzirirsen

Ayshe❣️

Kayıtlı Üye
rank
Göğsün ucunu tutuyor demek ki yara olmasına sebep olur. Siyah yada kahverengi bölgeyi ağzına vermelisin ve az geliyorsa sütün bol karpuz ye tahin helvası yada tahin ye bulgur pilavı mesela ve en en en önemlisi aşırı su iç ve psikolojik olarak yetmiyor sütüm gelmiyor diye düşünme pozitif düşün sürekli besmele çek ve bebeğin ağzına memeyi güzelce sok yani sadece ucunu tutarsa ne karnı doyar ne emebilir ve hemde memen yara olur. Bu yüzden ememediği için de uyarılma sağlanmaz sütün gelişi azalır. Ve en son sağma cihazı el cihazı bile olur pompa yani onunla ara sıra göğsünü pompala agirir ama sütün gelişini uyarır 🤗🤗 tekrar diyorum pozitif düşün benim moralim ne zaman bozulsa ne zaman acaba yetiyor mu hissine girsem sütüm azalıyor gibi hissediyorum sende pozitif düşün 😍😍 inşallah sütün bolca gelir hepimizin bolca gelir bebeklerimiz tıka basa doyar hep 😅 bu arada gözün aydın Allah'ım analı babalı büyütsün inşallah 🥰🥰

Cemre

Kayıtlı Üye
rank
Göğsün ucunu tutuyor demek ki yara olmasına sebep olur. Siyah yada kahverengi bölgeyi ağzına vermelisin ve az geliyorsa sütün bol karpuz ye tahin helvası yada tahin ye bulgur pilavı mesela ve en en en önemlisi aşırı su iç ve psikolojik olarak yetmiyor sütüm gelmiyor diye düşünme pozitif düşün sürekli besmele çek ve bebeğin ağzına memeyi güzelce sok yani sadece ucunu tutarsa ne karnı doyar ne emebilir ve hemde memen yara olur. Bu yüzden ememediği için de uyarılma sağlanmaz sütün gelişi azalır. Ve en son sağma cihazı el cihazı bile olur pompa yani onunla ara sıra göğsünü pompala agirir ama sütün gelişini uyarır 🤗🤗 tekrar diyorum pozitif düşün benim moralim ne zaman bozulsa ne zaman acaba yetiyor mu hissine girsem sütüm azalıyor gibi hissediyorum sende pozitif düşün 😍😍 inşallah sütün bolca gelir hepimizin bolca gelir bebeklerimiz tıka basa doyar hep 😅 bu arada gözün aydın Allah'ım analı babalı büyütsün inşallah 🥰🥰
Saolun Allah razı olsun valla hepinizden 😍 hepsini deniyorumm 🙏

❤ 3 çocuklu 1 Anne ⚘

Kayıtlı Üye
rank
Daha çok minik az bile emse doyar süt birinsin bekleyemez devamlı emmek ister ilk günlerde emzik doyurduktan sonra verebilirsin unutmaz seni ama enzimle duruyor diye emzirmeyi ertelersen ac kalıp sarılık riski oluşur meme yarasına gelince o çok zor bir durum çok çektim krem sürende ilk günler devamlı ve sık emdiği için meme ucu bu duruma alışına kadar böyle devam edebiliyor sabir diliyorum o yaralar dayanılır gibi degil

Cemre

Kayıtlı Üye
rank
Daha çok minik az bile emse doyar süt birinsin bekleyemez devamlı emmek ister ilk günlerde emzik doyurduktan sonra verebilirsin unutmaz seni ama enzimle duruyor diye emzirmeyi ertelersen ac kalıp sarılık riski oluşur meme yarasına gelince o çok zor bir durum çok çektim krem sürende ilk günler devamlı ve sık emdiği için meme ucu bu duruma alışına kadar böyle devam edebiliyor sabir diliyorum o yaralar dayanılır gibi degil
Çok teşekkür ederim alışıcam inşallah daha çok yeniyiz birbirimize yeni yeni alışıyoruz sanırım 😇

Tüm sayfalar yüklendi.