normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce 😕

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Almila tarafından oluşturulan normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce 😕 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,046 kez görüntülenmiş, 70 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce 😕
Konbuyu başlatan Almila
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nesliesen
N

Nemo

Guest
Selamünaleyküm Kizlar normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce. 10 haftalık hamileyim birazda endişeliyim 😕
Merhaba,
Ben normal doğumu destekleyen biri olarak çok istedim. 35. Haftaya kadar tek doktora gittim ve normal doğum istediğimi soyledim. Ancak doktorum iri bebek olduğunu kafa çapının geniş olduğunu her muayenede soyledi. Hamilelik psikoloji ile 3 doktora daha gittim hepsi aynı şeyi soyledi. 38. Hafta hem doktoru hemde hastaneyi değiştirdim. İyiki degistirmisim. Çevremdeki herkes normal yap daha sağlıklı diye fikirler vermeye başladı. Ama ben artık doktor ne derse onu yaptım. Ve 40+0 a kadar bekledik (bebek gelişimi için bu çok önemli) sezaryanla doguma girdim 4050 Gr ve kafa çapı 12 ydi sanırım doktorum iyi beklememissin sen bu çocuğu doguramazdin dedi. Hiç pişman olmadım hiç yorulmadim. Çok çabuk toparlandım. Çevremde normal yapipda zor doğum yapanda var. Bu konuda önerim Dr un ne diyorsa onu yapman en faydalisi olacaktır.

Almila

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba,
Ben normal doğumu destekleyen biri olarak çok istedim. 35. Haftaya kadar tek doktora gittim ve normal doğum istediğimi soyledim. Ancak doktorum iri bebek olduğunu kafa çapının geniş olduğunu her muayenede soyledi. Hamilelik psikoloji ile 3 doktora daha gittim hepsi aynı şeyi soyledi. 38. Hafta hem doktoru hemde hastaneyi değiştirdim. İyiki degistirmisim. Çevremdeki herkes normal yap daha sağlıklı diye fikirler vermeye başladı. Ama ben artık doktor ne derse onu yaptım. Ve 40+0 a kadar bekledik (bebek gelişimi için bu çok önemli) sezaryanla doguma girdim 4050 Gr ve kafa çapı 12 ydi sanırım doktorum iyi beklememissin sen bu çocuğu doguramazdin dedi. Hiç pişman olmadım hiç yorulmadim. Çok çabuk toparlandım. Çevremde normal yapipda zor doğum yapanda var. Bu konuda önerim Dr un ne diyorsa onu yapman en faydalisi olacaktır.
Teşekkür ediyorum 😊paylaştığınız için
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Cnm normal doğum en iyisi mecbur kalmadıkça sezeryan olma toparlanması uzun zamn aliyr normal doğum gbisi yok sancini cekersn biraz dayanılmaz oluyr ama bebek doğduktan sonra hiç doğum yapmamış gbi oluyr insn ama sezeryanla öyle değil bnm tercihim normal doğum kısacası🥰🤗
Teşekkür ediyorum 🥰 bende normal düşünüyorum

Almila

Kayıtlı Üye
rank
Bence bunları hiç düşünme bile zamanı gelince herşey
Haklısınız 😊Teşekkür ediyorum yorumunuz için
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Şimdiden böyle şeyleri düşünme canım.Hamileliğinin tadını çıkar.Akışına bırak.Doğumun türü normal veya sezaryen nasip işi.Hakkında hangisi hayırlıysa o olsun kuzum.🤗
Nasip bakalim teşekkür ediyorum güzel yorumunuz için 🥰

Gökçe Gökçek 🤰

Kayıtlı Üye
rank
Yok hayir suan bi sorun yok. Sadece ben korkuyorum. Nasıl olur dayanabilirmiyim diye teşekkürler yorumunuz için
Canım benim tabiki normal doğum öyle korkacak bir şey yok her kadın korkar ama sonra o korku geçer ağrı geçer bebeğini gördüğün anda herkes doğuruyor senmi doguraamiyacaksin 14 yaşındaki kizlar bile doğum yapıyor Allah o gücü kuvveti sana veriyor sakın öyle düşünme bence normal doğum yap hem bebek için hem senin için sağlıklı normal doğumda bir tek doğum yapana kadar sancilari cekiyorsun oda normal yani bir can senden çıkıyor 😂ama sezeryan dikişleri ağrıları 4 5 haftaya anca iyileşiyor bebeğinle rahat rahat ilgilenemiyorsun ağrıdan normal doğumda ben eve gelir gelmez balkonları yıkadım düşün ne ağrı ne sızı unuttum hepsini bebeğimi görünce senin kararın ama internette bir araştır bak normal doğum bebeğe yararlarini normal doğumla doğan bebek doğarken bağışıklığı güçlu doğuyor düşün anne rahmindeki mikropu yutarak sezeryanla doğan çocukların bağışıklığı ondan zayıf bende nedense sezeryandan korkuyorum normal doğum o anlık cekiyorsun sonra bitiyor unutuyosun sezeryan ağrıları filan ablamda gördüm çok korktum 😒 hakkımızda hayırlısı olsun canım benim 🥰❤️😘

Duruu

Kayıtlı Üye
rank
Selamünaleyküm Kizlar normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce. 10 haftalık hamileyim birazda endişeliyim 😕
Bende senin gibi okadar kararsızdim ki ama eşim hep normal doğum yapmamı istiyordu bende ilk günden sezeryan istiyordum çünkü normalden okadar gözüm korkmuştu ki kile sorsam nasıl kolaymi diye gözümü çok korkuttular t39+6 olana kadar esim normalde normal tutturdu geri sonra kontrole gittik tamam sen ne istersen o şekilde dogur dedi sezeryan doğum yaptim kimsenin etkisinde kalma önemli olan senin kendine guvenmen tqbiki normal tavsiye ederim yapamadığım halde inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alirsine💓

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar