normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce 😕

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Almila tarafından oluşturulan normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce 😕 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,030 kez görüntülenmiş, 70 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce 😕
Konbuyu başlatan Almila
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nesliesen

Arzu Asel

Kayıtlı Üye
rank
Neden her normal doğumda kesi oluyormuki oluyorsada o doktora bağlı uğralmamak için kesiyorlar doğumu erken başlatıyorlar falan
Ama kesilmiycenin garantisi yok ben korktuğum için sezaryen istedim çokta güzel geçti ilk gün ayağa kalktım eve gelince çok ağır olmamak şartıyla işlerimide yaptım sancı ağrı hiç bişey çekmedim çok şükür yine olsa yine sezaryen olurum belkide doktorum çok iyiydi bilmiyorum

Ayfer ayfer

Kayıtlı Üye
rank
Selamünaleyküm Kizlar normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce. 10 haftalık hamileyim birazda endişeliyim 😕
Aleyküm selam ben normal yaptım biraz zorlandım bebek biraz kiloluydu doktorum sezaryan demişti ben bi sakınca yoksa normal istiyorum demiştim normal doğurdum zor olmasına rağmen yine normal isterim tabi bir sakınca olmazsa en iyisi normal doğum ağrısı zor oluyor ama doğum bittimi sancı mancı kalmıyor
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Neden her normal doğumda kesi oluyormuki oluyorsada o doktora bağlı uğralmamak için kesiyorlar doğumu erken başlatıyorlar falan
Bebek iriyse mecbur bazen kesi atmaları gerekiyo kendi yırtılınca daha da kötü oluyor iğleşmesi daha uzun sürüyor deniyor benim oğlum biraz iri sayılır dı sezaryanda ilk listedeydim ben normal doğurmak istediğim için normal doğurdum bayada bi kesim vardı bakalım bu nasıl olacak bilmiyorım 26 haftam daha doktorum normal gibi konuşuyor şimdilik ama sonrası nasıl olur bilmem bakalım hayırlısı

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Ama kesilmiycenin garantisi yok ben korktuğum için sezaryen istedim çokta güzel geçti ilk gün ayağa kalktım eve gelince çok ağır olmamak şartıyla işlerimide yaptım sancı ağrı hiç bişey çekmedim çok şükür yine olsa yine sezaryen olurum belkide doktorum çok iyiydi bilmiyorum
Belkide ama en doğalı ve sağlıklısı doğal doğum sezeryan olan bir kadın en fazla 3 çocuk doğurabiliyor bu bile doğalı bozmak tabi herkesin tercihi ve şartları ayrıdır ben nasip olursa kesisizde doğal doğum olabilecehine inanıyorum doktorda bunu sağlar umarım

Aleyküm selam ben normal yaptım biraz zorlandım bebek biraz kiloluydu doktorum sezaryan demişti ben bi sakınca yoksa normal istiyorum demiştim normal doğurdum zor olmasına rağmen yine normal isterim tabi bir sakınca olmazsa en iyisi normal doğum ağrısı zor oluyor ama doğum bittimi sancı mancı kalmıyor

Bebek iriyse mecbur bazen kesi atmaları gerekiyo kendi yırtılınca daha da kötü oluyor iğleşmesi daha uzun sürüyor deniyor benim oğlum biraz iri sayılır dı sezaryanda ilk listedeydim ben normal doğurmak istediğim için normal doğurdum bayada bi kesim vardı bakalım bu nasıl olacak bilmiyorım 26 haftam daha doktorum normal gibi konuşuyor şimdilik ama sonrası nasıl olur bilmem bakalım hayırlısı
Zeytinyağı sürülünce genişletiliyorumuş kolayına geldiği için kesi atanlar çok ama inşallah olmaz bu sefer benimde ilk bakalım nasıl olacak

Esra Çınarrrr

Kayıtlı Üye
rank
Başlığı görünce resmen uçarak geldim yorum yapmaya kendinizi lütfen başkasıyla kıyaslamayın herkes normal iyi normal yap vs. Diyor ama o kişiyle alakalı doktorunuzla karar verin lütfen ben normal diye tutturdum kimseyi dinlemedim 4 kilo doğdu bebeğim çok yirtilmam oldu hala sıkıntısını çekiyorum ve doktorum hep sen ikisini aynı anda yaşadın dikişin ikisi kadar dedi şimdi 26 haftalık hamileyim doktorum bu sefer diretmek yok bebeğin gelişimine göre karar vereceğiz bebek gene iri olursa sezaryan olucksin dedi

3Oğul1Anne

Kayıtlı Üye
rank
Selamünaleyküm Kizlar normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce. 10 haftalık hamileyim birazda endişeliyim 😕
Aleykümselam canım hiç bunları kafana takma daha çok zamanın var strese sokma kendini 🤗 ben üç oğlumu da normal doğum ile dünyaya getirdim. Normal doğum daha sağlıklı diye biliyorum doktorlar da çok mecbur kalmadıkça sezeryanı önermiyor ama mecbur kalırsan da sezeryan olursun onda da bir problem olmuyor sanırım normal doğuma göre iyileşme süresi birazcık daha uzundur. Ama ilk doğumun bence bir sıkıntı olmadığı sürece normal doğumdan vazgeçme ve kimseyi de dinleme zor derler öyle derler böyle derler herkesin ağrı eşiği farklı herkesin kemik yapısı farklı ondan birilerinin lafıyla kendini asla strese sokma ben o hatayı yaptım sen sakın yapma tamam mı? İlk doğumda milletin lafı yüzünden doğum şokuna girmişim çok kolay olacak doğumu daha zor hale getirmişim sen bunu yapma tamam milleti takma. Herkes yapmış bunu yıllardır sende yapabilirsin Allah o gücü veriyor emin ol 🤗🤗

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Başlığı görünce resmen uçarak geldim yorum yapmaya kendinizi lütfen başkasıyla kıyaslamayın herkes normal iyi normal yap vs. Diyor ama o kişiyle alakalı doktorunuzla karar verin lütfen ben normal diye tutturdum kimseyi dinlemedim 4 kilo doğdu bebeğim çok yirtilmam oldu hala sıkıntısını çekiyorum ve doktorum hep sen ikisini aynı anda yaşadın dikişin ikisi kadar dedi şimdi 26 haftalık hamileyim doktorum bu sefer diretmek yok bebeğin gelişimine göre karar vereceğiz bebek gene iri olursa sezaryan olucksin dedi
Sezeryanla karnını normal doğumda rahmin kenarını kesmiyorlarmı ki arada fark vardır tabi kesisez normal doğum en iyisi imkan olursa

Esra Çınarrrr

Kayıtlı Üye
rank
Sezeryanla karnını normal doğumda rahmin kenarını kesmiyorlarmı ki arada fark vardır tabi kesisez normal doğum en iyisi imkan olursa
Malesef makata kadar kesim vardı iç duvarlar gitmiş dedi doktor doğumdan sonra beni ameliyathanede narkoz veripde diktiler dikiş sayısını sorduğumda aldığım cevap oydu yani keşke diretmeyip hayırlısını isteseydim diyorum o yüzden bence kimseye sormayın herkesin öyküsu farklı gebeliğin tadını çıkarıp doktorunuzla yol çizin vücut tipiniz çatal muayenesi çok önemli

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar