normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce 😕

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Almila tarafından oluşturulan normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce 😕 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,025 kez görüntülenmiş, 70 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce 😕
Konbuyu başlatan Almila
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nesliesen

Esma nur ktbs

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba,
Ben normal doğumu destekleyen biri olarak çok istedim. 35. Haftaya kadar tek doktora gittim ve normal doğum istediğimi soyledim. Ancak doktorum iri bebek olduğunu kafa çapının geniş olduğunu her muayenede soyledi. Hamilelik psikoloji ile 3 doktora daha gittim hepsi aynı şeyi soyledi. 38. Hafta hem doktoru hemde hastaneyi değiştirdim. İyiki degistirmisim. Çevremdeki herkes normal yap daha sağlıklı diye fikirler vermeye başladı. Ama ben artık doktor ne derse onu yaptım. Ve 40+0 a kadar bekledik (bebek gelişimi için bu çok önemli) sezaryanla doguma girdim 4050 Gr ve kafa çapı 12 ydi sanırım doktorum iyi beklememissin sen bu çocuğu doguramazdin dedi. Hiç pişman olmadım hiç yorulmadim. Çok çabuk toparlandım. Çevremde normal yapipda zor doğum yapanda var. Bu konuda önerim Dr un ne diyorsa onu yapman en faydalisi olacaktır.
Ben iki doğum yaptım normal şimdi 3 cü geliyor bi aksilik olmazsa yine normal olsun isterim tabiki gerekli görülürse acil birşey olursa ameliyata da karşı değilim ama ilk tercihim normal doğum zor doğum yapmış olanlar olabilir lafım yok herkesin doğumu farklıdır illaki ama ben normal doğumdan yanayım

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
En sağlıklısı normal ama sende yada bebekte bi sorun olmaksızın sağlıkcakla al bebeşini kucağına inşallah canım
Amin canım inşallah
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Benim de ilk gebeliğim, hiç düşünmüyorum 😄 Ne endişe ne bisey, kendime ve bebegin sağlığına dikkat etmeye çalışıyorum, okuyorum öğreniyorum hamilelige alışıyorum. Şaka bir yana da cidden endiselenecek bisey yok, birakin dogalinda aksın gitsin surec. Elbette en sağlıklı olanı normal dogum, yani doğal doğum. Bunun aksine kafami yormuyorum. Ama gerekir de sezeryan olursam da onu da o zaman göreceğim. Şimdiden bunun telaşına düşmenin manası cidden yok. Herkes doğal olanindan korkuyor, ben şahsen sezeryan olmaktan daha cok korkarim. Ne gerek var ameliyata, normal doğurup ertesi gun bebegimle çıkıp geleyim eve, daha başka ne istenir ki!

Geçmiş olsun cidden, inşallah ilerleyen zamanda bunlari unutur gidersiniz, saglikla insallah!
Diyorlar ya her dogum kendine ozel, cidden öyle. Herkesin deneyimi kendine. Birbirimizle paylasmamiz cok kiymetli ama bunlar bizi urkutmesin, ya bende yaşarsam korkusu olmasin. Her doğum kendine özel, bizim nasil olacak bilmiyoruz amaa iyi diyelim iyi olsun 😊
Bende rahatım doğal istiyorum ama sezeryan olursam son anlarda bişey çıkarda diyede korkuyorum 😅

Benim de ilk gebeliğim, hiç düşünmüyorum 😄 Ne endişe ne bisey, kendime ve bebegin sağlığına dikkat etmeye çalışıyorum, okuyorum öğreniyorum hamilelige alışıyorum. Şaka bir yana da cidden endiselenecek bisey yok, birakin dogalinda aksın gitsin surec. Elbette en sağlıklı olanı normal dogum, yani doğal doğum. Bunun aksine kafami yormuyorum. Ama gerekir de sezeryan olursam da onu da o zaman göreceğim. Şimdiden bunun telaşına düşmenin manası cidden yok. Herkes doğal olanindan korkuyor, ben şahsen sezeryan olmaktan daha cok korkarim. Ne gerek var ameliyata, normal doğurup ertesi gun bebegimle çıkıp geleyim eve, daha başka ne istenir ki!

Geçmiş olsun cidden, inşallah ilerleyen zamanda bunlari unutur gidersiniz, saglikla insallah!
Diyorlar ya her dogum kendine ozel, cidden öyle. Herkesin deneyimi kendine. Birbirimizle paylasmamiz cok kiymetli ama bunlar bizi urkutmesin, ya bende yaşarsam korkusu olmasin. Her doğum kendine özel, bizim nasil olacak bilmiyoruz amaa iyi diyelim iyi olsun 😊
Bende rahatım doğal istiyorum ama sezeryan olursam son anlarda bişey çıkarda diyede korkuyorum 😅

Serbet

Kayıtlı Üye
rank
Korkmayin sezeryan de olsan önemli olan bebegin ve annenin sağlığı. Ya biz kadinlar ne agrilar çekiyoruz bosverin 😁
Kuzenim normal dogum yaptiginda adet sancisindan hafif geldigini söylemişti (cok sancili olurdu onun) 😁

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Selamünaleyküm Kizlar normal doğum mu daha iyi sezaryen mi sizce. 10 haftalık hamileyim birazda endişeliyim 😕
Aleykümselam canım, ben zorunlu sezeryan oldum bel fıtığımdan dolayı ama uyuşmam geçtikten sonra tek başıma kalkıp yürüdüm evde de her işimi kendim gördüm yanımda kimse kalmadı. Sanırım bünyeden bünyeye fark ediyor. Duyduğuma göre bazılarının çok ağrısı oluyormuş. Şuan ikinci hamileliğim inşallah bunu da aynı şekilde ağrısız atlatırım 🥰

Egebaby

Kayıtlı Üye
rank
Bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim 🥰 bana iyi geliyor böyle pozitif mesajları görünce

Teşekkürler 🥰

Amin insallah 🤲🥰teşekkürler

Gecmis olsun inşallah kolay atlatirsiniz ❣
@Almila rica ederim canim . Nezaman aklin takilsa yaz buraya senden buyuk yada kucuguz ama herzaman destek oluruz 😘😘😘🤍

Almila

Kayıtlı Üye
rank
Ben iki doğum yaptım normal şimdi 3 cü geliyor bi aksilik olmazsa yine normal olsun isterim tabiki gerekli görülürse acil birşey olursa ameliyata da karşı değilim ama ilk tercihim normal doğum zor doğum yapmış olanlar olabilir lafım yok herkesin doğumu farklıdır illaki ama ben normal doğumdan yanayım
Teşekkürler 😊

Sağlıcakla gelsin bebeğin inşallah🙂 ben iki sezeryan doğum yaptım ikiside iri bebekti mecbur sezeryan oldum yoksa normal doğurmak isterdim ama normal diye de diretmemek lazım doktora uymalı
Teşekkür ediyorum 😊Amin insallah

Sağlıcakla gelsin bebeğin inşallah🙂 ben iki sezeryan doğum yaptım ikiside iri bebekti mecbur sezeryan oldum yoksa normal doğurmak isterdim ama normal diye de diretmemek lazım doktora uymalı
Aleykümselam canım, ben zorunlu sezeryan oldum bel fıtığımdan dolayı ama uyuşmam geçtikten sonra tek başıma kalkıp yürüdüm evde de her işimi kendim gördüm yanımda kimse kalmadı. Sanırım bünyeden bünyeye fark ediyor. Duyduğuma göre bazılarının çok ağrısı oluyormuş. Şuan ikinci hamileliğim inşallah bunu da aynı şekilde ağrısız atlatırım 🥰
İnsallah 😊 Rabbım yardimcimiz olsun

İnsallah 😊 Rabbım yardimcimiz olsun
Çocuğun sağlıkla geldiği sürece hangisi olsa önemli iyi canım endişeye gerek yok
Haklısınız teşekkür ediyorum 😊

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar