Polikist Over ne demek

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Dilan tarafından oluşturulan Polikist Over ne demek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,327 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Polikist Over ne demek
Konbuyu başlatan Dilan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Begüm😊

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Hım anladım peki ilerde tekrar cocuk istersem bu engel olur mu
Zannetmiyorum canım engel olacağını benim komşumda da var 1 tane çocuğu vardı korktu çocuğum olmayacak diye tekrar hamile kaldı ikiz doğurdu🤗 onda da var bu rahatsızlık ama bi sıkıntı yaşamadı . Insallah sende yaşamazsın canım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Arkadaşlar 1 yıllık evliyim polikistik over var vee hamile kalamıyorum lütfen banada yardımcı olur musunuz 😥
Canımm içini ferah tut benim komşumda da var 3 tane çocuğu var 2si ikiz 1 yaşındalar simdi korkma insallah kalacaksin kuzum doktor ne dedi peki

Arkadaşlar 1 yıllık evliyim polikistik over var vee hamile kalamıyorum lütfen banada yardımcı olur musunuz 😥
Canımm içini ferah tut benim komşumda da var 3 tane çocuğu var 2si ikiz 1 yaşındalar simdi korkma insallah kalacaksin kuzum doktor ne dedi peki

İmerafera

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadasim yillarsir pcoluyum 33 haftalik hamileyim şükür. Oncelikle sunu belirteyim pco yani polikistik over bir hastalik değil. Dunyanin 3 te 1 inde var pco. Menepozlu olmadigi surrce kadinlarda dogumdan menepoza kadar yumurta vardir. Bu yumurtalardan bir ay sag folikulden bir ayda soldan bir tane yumurta catlar ve dollenmemisse regl yoluyla vucuttan atilir. Yumurtalar her ay belli bir boyuta gelir ve iclerinden bir tanesi cikar gelisimine devam eder oteki yumurtalar geriler, fakat bizde tum yumurtalar ayni anda olgunlasmaya calisir ve fazla olduklari icinde yarida kalirlar( kapali bir ortamda sıkıştepiş bizde olsak nefes alamaz bayiliriz) bu yuzden ya hic catlamaz ya da yilda sadece bir iki kez catlar. Bu yuzden hamile kalmamiz imkansiz degildir cunku bizler hasta değiliz ( bilmeyenler hep boyle itham etmisti beni yillarca ne celtirdiler be )

Polikostik over hamile kalmaya engel degilen fazla 2 yilin bitimine hamile kalabiliyorsun yasin gencse doktor bekle diyo (tecrubeyle sabit )

Vvvv

Kayıtlı Üye
rank
Polikist over ne demek
Canim bendede var. Aslinda normal insandan daha fazla yumurta uretiyor vücut. Ve bu coklukta hangisi buyuyecegini sasiriyor hepsi buyumek isterken hic biri buyuyemeyip yeterli olgunluga gelemeden o sekilde kaliyorlar. Kist gorunumunde. Aslinda pcos lularin bebek sahibi olmasindaki zorlukta bundan kaynakli oluyor. Pcos u etkileyen ve pcosu n etkiledigi bir cok faktor var. Bunlar kisir dongu gibi yani. İnsulin direnci ornegin. Yumurtaliklarin buyumesini engelliyor. Ama pcoslu bireylerde insulin direnci olabiliyor. Erkeklik hormonun fazla olmasi vs vs. Bende insin direnci cikmisti. Bunun icinde saglikli beslenme bol spor su ve ilac destegide aldim. Metformin. Bu insulin direncini kiramak icin bir ilac. Kirildikca direnc yumurtaliklar daha saglikli ve yeterli olgunluga erisiyor. Ama doktorum hemen ialc vermek istemedi. Beslenme ve sporla yenebilirisn bunu dedi. Kilo vermek zaten pcos icin en onemli sey. Kilo verdikce etkileri azaliyor. Ben 38 gunlerde adet olurken kilo verince bu 30-31 e dustu. Ama tekrar kilo alinca ayni sekilde dongum uzadi. Ama 50 kg olup pcos lu olup ilacsiz aasla adet olamayanlarida tanidim.

İmerafera

Kayıtlı Üye
rank
Canim bendede var. Aslinda normal insandan daha fazla yumurta uretiyor vücut. Ve bu coklukta hangisi buyuyecegini sasiriyor hepsi buyumek isterken hic biri buyuyemeyip yeterli olgunluga gelemeden o sekilde kaliyorlar. Kist gorunumunde. Aslinda pcos lularin bebek sahibi olmasindaki zorlukta bundan kaynakli oluyor. Pcos u etkileyen ve pcosu n etkiledigi bir cok faktor var. Bunlar kisir dongu gibi yani. İnsulin direnci ornegin. Yumurtaliklarin buyumesini engelliyor. Ama pcoslu bireylerde insulin direnci olabiliyor. Erkeklik hormonun fazla olmasi vs vs. Bende insin direnci cikmisti. Bunun icinde saglikli beslenme bol spor su ve ilac destegide aldim. Metformin. Bu insulin direncini kiramak icin bir ilac. Kirildikca direnc yumurtaliklar daha saglikli ve yeterli olgunluga erisiyor. Ama doktorum hemen ialc vermek istemedi. Beslenme ve sporla yenebilirisn bunu dedi. Kilo vermek zaten pcos icin en onemli sey. Kilo verdikce etkileri azaliyor. Ben 38 gunlerde adet olurken kilo verince bu 30-31 e dustu. Ama tekrar kilo alinca ayni sekilde dongum uzadi. Ama 50 kg olup pcos lu olup ilacsiz aasla adet olamayanlarida tanidim.
O bendim. Hormonlarim normaldi,insulin direncim yoktu, pcos degil pcoydum yani sadece yumurtalar inci gibi dizilmis bir haldeydi buna ragmen ilacsiz regl olamazdim senin regl durumun tamamen psikolojik diyorlardı ama progestonum cok dusuktu fazlasiyla galiba buydu benim sorunum

Vvvv

Kayıtlı Üye
rank
O bendim. Hormonlarim normaldi,insulin direncim yoktu, pcos degil pcoydum yani sadece yumurtalar inci gibi dizilmis bir haldeydi buna ragmen ilacsiz regl olamazdim senin regl durumun tamamen psikolojik diyorlardı ama progestonum cok dusuktu fazlasiyla galiba buydu benim sorunum
Ahh birde herseye psikolojik demezler mi😁 aslinda su bir gercek sitres asiri derecede etkiliyor . Cunku stres erkeklik hormonunu arttiriyor oda duzenimizi alt ust ediyor. Ama dedigin gibi ortada bir pco /pcos gercegi var. Progestronda cok onemli bildigim kadariyla .

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Polikist over ne demek
Hormonal bozukluktur yumurtalıkların fazla androjen hormonu salgılamasıyla ortaya çıkar bazı insanlarda tüylenme insülin direnci meydana getirir. Uzın regl dönemleri yada regl olamamak gibi sorunşsr meydana gelir yumurtlama süredi 50 60 güne kadar çıkabilir. Gebeliğe engel değildir ama zorlaştırabilir yumurtlama yakalandığı takdirde gebe kalınabilir. Hormon testi yapıldı mı yapıldıysa fsh kaç çıktı

İmerafera

Kayıtlı Üye
rank
Ahh birde herseye psikolojik demezler mi😁 aslinda su bir gercek sitres asiri derecede etkiliyor . Cunku stres erkeklik hormonunu arttiriyor oda duzenimizi alt ust ediyor. Ama dedigin gibi ortada bir pco /pcos gercegi var. Progestronda cok onemli bildigim kadariyla .
Aynen oyle vallahi. Progesteron haricinde tek problem cikmadi , tuylenme falan regl olamamak ve yumurta fazlaligi disinda herhangibir sey bulamayinca psikolojik deniyordu ve ben sinirleniyordum ben kendimi bildim bileli ilacsiz regl olamazdim nasil bir psikolojiyse artik. Hic duzelmedi demek ki.Hamile kalinca yani digum yapina düzelir dediler bir ay sonra insallah dogum yapacam bakalim sonra ne olacak

Alparslan💙

Kayıtlı Üye
rank
Canım 4 5 yıl öncesine kadar bendede vardı ilk gittiğim Dr asla çocuk sahibi olamazsın dedi hatta ben bundan o kadar çok etkilendim ki nişanlandığımda eşime belki çocuğum olmayabilir bile dedim şimdi 6 aylık bebeğim var regl düzensizdi 5 6 ay olmuyordum tüylenme oldu yüzümde ve gögsümde ilaçlarla eridi doğum kontrol hapı kullandım onlarda hormonlarımla oynadı sonra dr değişikliği yaptım ve ilaçları iyi gelmişti ayrıca hergün soğan kaynayıp suyunu içiyordum

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar