Rota virüs zehirli ishal 😔

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Asel'in annesi ❤️ tarafından oluşturulan Rota virüs zehirli ishal 😔 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,436 kez görüntülenmiş, 102 yorum ve 8 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Rota virüs zehirli ishal 😔
Konbuyu başlatan Asel'in annesi ❤️
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Asel'in annesi ❤️

❤ 3 çocuklu 1 Anne ⚘

Kayıtlı Üye
rank
1 yaşına girdi yeni malesef o zaman yaptırmamistim yaptira bilseydim belkide hafif atlatırdi
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Tekrar geçmiş olsun diğer iki oğluma yaprirmamustim bende kusmalı ishal geçirmişlerdi zorluğunu gördüm onlara virus denmemişti abiler buyudu bir kizim var buna yaptirdim bende cabuk bulasan bir virus oldugunu duydum dediğin gibi de aşı olan hafif geciriyormus gorumcemin oglu oldu cocuk ishalden mahvoldu hastane yatirmadi ama 2 kez seeum taktilar ne yedi ne icti burdanda yazayim yaptirmayi dusunen arkadaslar yaptirsin biraz maliyetli ama hasta oluncada seruma o ucretler yine odeniyor

Oya nızam

Kayıtlı Üye
rank
Geçmiş olsun Allah'ım biran önce sağlığına kavuştursun. Rotavirüs aşısı aslında gerekli bir aşı ama maalesef birçok şey gibi onunda fiyatı çok yüksek malum bugünün şartlarında menenjit ve rotavirüs aşısı asgari ücretin 3/1 ine den geliyor ve ne yazık ki çoğu kişinin de yaptırmaya maddi durumu el vermiyor aslında bebek ilaçlarini ve aşılarını devleetin karşılaması gerektiğini düşünüyorum. 18 yaş altı sağlık sigortası neyi kapsıyor onuda anlamış değilim. SGK nın karsilayamadigi iğneleri açlık sınırının altında yaşam savaşı veren aileler nasıl karşıladım. Hele ki 2 3 çocuğu olanlara Allah hepten yardım etsin
Şimdi belki birileri devlet neyi ödesin hangi birine yetişsin diyebilir ama arkadaşlar çocuklarımız aslında bizim olduğu kadar devletinde çocukları. Yurtdışında 18 yaşına gelene kadar sigorta şartı aranmaksızın her ay sistematik bir şekilde ailelere maddi yardım yapılıyor. Bizim ülkemizde böyle bir sistem zaten yok onun dışında 300tl bir süt parası almak için bile kaç yere başvuru yapılması gerekiyor. Halbuki bebeğin kimliği çıktığı andan itibaren SGKnın sistemine otomatik giriş yapılıyor zaten 2022 yılındayız artık Bizdede bazı şeyleri sistemsel olarak ilerlese hiç fena olmaz.

(Bu arada karşıt görüş değilim bunuda belirtmek isterim sadece artık hak ettiğimiz gibi yaşamamız gerektiğini düşünüyor ve bunu savunuyorumbuz belki istediğimiz hayatı yasayamıyoryz ama çocuklarımız yaşasın doğumdan itibaren sınıf ayrimiyla karsilaşmasınlar eşit doğsunlar
)
Bu konuda cok haklısın benım oglum 1hafta sonra 3ayına gırcek bızde yaptırcaz asıyı 1doz bıntl dusune bılıyormusunuz esim calısmıyı ilk bebegim rotavirüs aşısını yapmak zorundadayız ve bu ay kıra vermeyip asıyı alıcam keske herkesın imkanı olsada bır sekılde alıp yapılsa aşı yada devlet karsılıyor olsa madem bu kadar önemli aşı

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
rank
Kuzum nasil oldu aselim

Bu konuda cok haklısın benım oglum 1hafta sonra 3ayına gırcek bızde yaptırcaz asıyı 1doz bıntl dusune bılıyormusunuz esim calısmıyı ilk bebegim rotavirüs aşısını yapmak zorundadayız ve bu ay kıra vermeyip asıyı alıcam keske herkesın imkanı olsada bır sekılde alıp yapılsa aşı yada devlet karsılıyor olsa madem bu kadar önemli aşı
Ya bak yazık günah birşeyi alacak olsak bir diğerini almıyoruz yada herşey borçla harçla alınıyor devletin bakanlığın SSK nin bebeklerin sağlığı konusunda bir araya gelip artık birşeyler yapması gerekiyor özel - devlet farketmeksizin en azından acilden giriş yapıldığında çocukların muayene ücretleri de ücretsiz olmalı bence. Çünkü çocuk bu bianda hastalanıyor zaten alınan maaşın %80i kiraya gidince geriye pek birşey kalmıyor

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
Birazdaha iyi kuzum yavaş yavaş yemek yemeye başladı ishali günde 4 falan düştü onu düzelttim eşim hastalandı valla bu salgın mafetti beni ya
Kuzum nasil oldu aselim

Canim prenses nasil 🌸
Prenses biradaha iyi kuzum yava yavaş yemeye başladı ishal sayısı 4 de düşmeye başladı onu düzeltirken eşim hastalndi oda aynı aselden beter bu aralar herşey üst üste mafoldum valla

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
rank
Birazdaha iyi kuzum yavaş yavaş yemek yemeye başladı ishali günde 4 falan düştü onu düzelttim eşim hastalandı valla bu salgın mafetti beni ya

Prenses biradaha iyi kuzum yava yavaş yemeye başladı ishal sayısı 4 de düşmeye başladı onu düzeltirken eşim hastalndi oda aynı aselden beter bu aralar herşey üst üste mafoldum valla
Çok şükür kuzum rabbim bidaha yaşatmasın sizede çok geçmiş olsun Allah'ım safi ismi ile şifa versin inşallah 🤲

Tüm sayfalar yüklendi.