Sarılık 9

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde missmadame tarafından oluşturulan Sarılık 9 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,175 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı Sarılık 9
Konbuyu başlatan missmadame
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Rukiye27

missmadame

Kayıtlı Üye
rank
Yarım saatte bir emzir .uyandır emzir .iki saat yeni doğan bir bebek için uzun bir süre .hiç tedirgin olma hiçte üzme kendini yapacgain tek şey bol bol emzirmek 40 gin boyunca nasıl emzirirsen ondan sonra goguslerin ona göre süt üretirler.ona alisiyorlar.bu yüzden bol bol emzir çok olursa sağ buzluğa at ilerde yine laizm olabilir.

Oğlumda da sağmayı hiç beceremedim kızımda da beceremedim. Uykısunda da emziriyorum habire ama çok yüksek deyince panik oldum

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bebeğimin 5. Gün kontrolune gittik biliyorsunuz geçrn hafta acil sezeryanla doğurdum. Sütüm gayet geliyor sap sarı bebeğimi 2 saatte bi emziriyorum ama bugun kontrolde sarılık değeri 9 çıktı doktor panik yaptı bizi. Yok mamayı hemen başlamıyormuşuz değeri çok yüksekmiş bebeğini memende tut hep emsin carşamba gel ona göre mamaya başlayalım dedi. Ya benim sütüm cok gelio zaten çok mu yüksek ben mama falan vermek istemiyorum kızıma
Benim oğlum 2 haftalıkken 12 çıkmıştı değeri ama benim sütüm yoktu yetmiyordu mama veriyordum senin sütun varsa canim emzir bol bol atlatır insaALLAH 💜

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Benim bebegimde de sarilik(ustelik uzamis sarilik) vardi, hemen mamaya baslatmak yerine butun tahlillerine bakti doktor. B12 yi bebekler ilk 3 ay anneden aliyormus, benden yeterli sütü icip(10 gun yogun bakimdaydi) alamadigi icin olmus, b12 baslatti 40 i ciktiginda sariligi bitmisti cok sukur. Bence degerlerine bakmali ilk once. Sen de 1.5 saat uykudan sonra uyandigi gobi ve uyuturken emzirirken sorun kalmaz diye dusunuyorum bacim. Dokyorlar boyle, en kotu senaryoyu yaziyorlar hemen. Gecmis olsun bacim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ayrica 9 degeri cok yuksek degil.
Kesinlikle katılıyorum bizimde sarilik vardi ışın da kaldi 3 gun boyunca orda mama icirdiler acikcasi yanima getirdiler emsim diye ama sütun hemen gelmedi 2 hafta sonra tamamen geçirmişti bol bol emzir kuzum

Kaçak 🤩

Kayıtlı Üye
rank
Oğlumda da sağmayı hiç beceremedim kızımda da beceremedim. Uykısunda da emziriyorum habire ama çok yüksek deyince panik oldum
Sarilik degeri 18 olunca mavi ışık veriyorlar. Benim cocugum 15 iken doktor evde kontrol et, devamli emzir ve b12 sini ver duzenli demisti. Kilo alimi iyiyse sutunle alakali problem yok demektir. Doktorun 15 gun takip eder, eger degerin dusmek yerine devamli artiyorsa o zaman uzamis sarilik degerine bakip ona gore adim atmasi gerekir. İlk adim olarak mama baslamak bana mantikli gelmiyor, hatta biz mama baslayalim kilo da veriyor dedik, daha yeni birbirinize alışıyorsunuz, birbirinize biraz sans verin demisti doktor. Bir de yarim saatte bir emzirmek de mantikli degil, cocuk uykusunu almadan kalkarsa hem emmez hem uykusuz kalir. Ben 1.5 saat uyutup kaldiriyordum, hemen emzirip altini degistiriyordum, sonra uyutmadan once yine emziriyordum. Cok şükür zor zamanlardi ama atlattik. Size de Allah kolaylık versin bacim 🤲, ilk kontrolde doktorun zaten gerekeni yapacaktir emin ol, ilk adimda mamaya baslatmaz diye düşünüyorum.

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Çok yüksek değil hele ki 9 yani benim oğlumun zamanında doktor 9 a düştü diye sevinmişti artık gerisini sen düşün 10 ve üstü yüksek ki bu bebeğe kalıtsal bir hastalık bırakmıyor allah gösteremesin 40 50 de hastalık olanya başlıyor henüz doktorun neye dayanarak yüksek dediğini merak ediyorum çok yüksekse ona göre o zama yatırıp ışın tedavisi verseymiş . Birde bebeklerin sarılık deperi hesaplanır mesela oğlumun üst sınırı 21 di ki doktorun dediğine göre bu sınır 15 altına düşmez hiç bir bebekte neye dayanarak yüksek dedi cidden düşünüyorum hala

missmadame

Kayıtlı Üye
rank
Çok teşekkür ederim içim rahatladı kızlar. Bi de kesinlikle d vitamini başlama dedi. Sağlık ocağı hayır başlaman lazım dio. Vercem d vitaminini doktor bugun başlamadı mamaya ama çarşamba kontrole çağırdı. Çarşamba günü başlayabilirmiç ben mama vermek istemiyorum 9 değeri bencede düşük oğlumda 13tü sadece emzirdim. Acaba yanlış mı hatırlıyorum diye panik oldum ay durup durup ağlıyorum kocam lohusasın ondan böyle takıyorsun diyor

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Çok teşekkür ederim içim rahatladı kızlar. Bi de kesinlikle d vitamini başlama dedi. Sağlık ocağı hayır başlaman lazım dio. Vercem d vitaminini doktor bugun başlamadı mamaya ama çarşamba kontrole çağırdı. Çarşamba günü başlayabilirmiç ben mama vermek istemiyorum 9 değeri bencede düşük oğlumda 13tü sadece emzirdim. Acaba yanlış mı hatırlıyorum diye panik oldum ay durup durup ağlıyorum kocam lohusasın ondan böyle takıyorsun diyor
D vitamini normalde 7 günlük olunca başlanıyor diye biliyorum kuzum ama sen yinede ebeyi dinle ve cidden sütün bebeğe yarıyor ise ki bunu sağlık ocağında kilo ölçümü yaptırınca anlarsın asla mamaya başlama

Rabia00

Kayıtlı Üye
rank
Bence de başla oğlum 4 yada 5 günlüktü sarılığı yüksekti doktorumuz d vitaminine başladığınız mi dedi hayır dedim hemen başla dedi o gün aldım başladım

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Mama verme canım doktorunu da dinleme sütün geliyor ise sadece emzi . İlk 9 normal aslında 10. Altında çünkü ama cidden emzirmew rağmen çarşamaba günü yine yüksek çıkarsa doktorlardan uzamıi sarılık testlerini yapmalarını şste bak kayra 3 ay onunla savaştı ona rağmen doktorum sütüm çok geliyor ve bebeğe kilo aldırıyor diye mamaya başlatmadı. İlk önxe sakin ol direk mamaya başla diyen doktor mu olur ya ne saçma
Aynen katılıyorum

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar