Sarılık 9

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde missmadame tarafından oluşturulan Sarılık 9 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,195 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı Sarılık 9
Konbuyu başlatan missmadame
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Rukiye27

missmadame

Kayıtlı Üye
rank
Evet belki hurafe ama sarı giydirdim sarı batraniye örttüm yatağının altına sarı bileklik koydum. Emzirme sürem sadece yarım saat eksildi 2 saatte emziriyordum 1.5 saate düşürdüm. Birde sabahları d vitamini veriyorum 3 damla ardından biraz su içiriyorum. Bence bunların faydası oldu

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Evet belki hurafe ama sarı giydirdim sarı batraniye örttüm yatağının altına sarı bileklik koydum. Emzirme sürem sadece yarım saat eksildi 2 saatte emziriyordum 1.5 saate düşürdüm. Birde sabahları d vitamini veriyorum 3 damla ardından biraz su içiriyorum. Bence bunların faydası oldu
Hepsine katılıyorum canım aynilarini bende çocuklarima uyguladım hurafe olduğunu düşünmüyorum

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
1.5 saatte bir emziriyorum ve geceleri de alarm kuruyorum dün kontrolümüz vardı sarılık değeri düşmüş 15. Gün için tekrar randevu verdi doktorumuz. Ne yapıyorsan yapmaya devam et iyi gelmiş dedi. Sadece emziriyorum kızlar
Çok şükür canım inşallah daha da düşecek

Prens anneleri

Kayıtlı Üye
rank
Benim bebeğimin doğduğunda 5 gün küvezde kaldı çıkardık ertesi gün tahlil için gittiğimizde 13 çıktı sarıldığı ve acil yatışımız yapıldı 2 gün mavi ışın aldık sarılık 6 ya düştü çıkışımız yapıldı ve hergün kontrollü şekilde kan alındı doktor bize kilo alımı çok iyi sütün yeterli uzamış sarılık var dedi 4 bucuk ay çektim hastaneye git gel yaptık sütümü vermeyi bırakmadım ama şimdiki aklım olsaydı hem şırınga ile mama verirdim hemde anne sütü bir haftada mamaya alışmıyor bebek inşallah sizinkide bir an önce iyi olur

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Benim bebeğimin doğduğunda 5 gün küvezde kaldı çıkardık ertesi gün tahlil için gittiğimizde 13 çıktı sarıldığı ve acil yatışımız yapıldı 2 gün mavi ışın aldık sarılık 6 ya düştü çıkışımız yapıldı ve hergün kontrollü şekilde kan alındı doktor bize kilo alımı çok iyi sütün yeterli uzamış sarılık var dedi 4 bucuk ay çektim hastaneye git gel yaptık sütümü vermeyi bırakmadım ama şimdiki aklım olsaydı hem şırınga ile mama verirdim hemde anne sütü bir haftada mamaya alışmıyor bebek inşallah sizinkide bir an önce iyi olur
Uzamış sarılık nedeni neydi peki ? Bizde anti cmv enfeksitonu ve kansızşık anemesi yüzünden bu konuda çocuğa mama versen bile o sarılık gitmeyecek bence anne sütü sarılığı hariç ki onda bile doktorlar sütün kilo aldırıyor ise mamaya başlamayın diyor . Bence faydalı bir süt varsa srıf sarılık gitsin diye ilk altı ay alması gereken anne sütününün yanında ek ürün vermek mantıksız mama ne ki tamamen çocukları şişiriyor.

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Uzamış sarılık nedeni neydi peki ? Bizde anti cmv enfeksitonu ve kansızşık anemesi yüzünden bu konuda çocuğa mama versen bile o sarılık gitmeyecek bence anne sütü sarılığı hariç ki onda bile doktorlar sütün kilo aldırıyor ise mamaya başlamayın diyor . Bence faydalı bir süt varsa srıf sarılık gitsin diye ilk altı ay alması gereken anne sütününün yanında ek ürün vermek mantıksız mama ne ki tamamen çocukları şişiriyor.
Mama vermelerinin nedeni çiş yapmasını çoğaltmak toklukla alakası yok.Çişle attığı için mama veriliyor

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Mama vermelerinin nedeni çiş yapmasını çoğaltmak toklukla alakası yok.Çişle attığı için mama veriliyor
Uzamış sarılıkta bebek sarılığı çişle atamaz canım ilk başta sarılık olma nedeni bulunyr ona göre ikaç tedavisi alır bizde aynı böyle oldu 7 gün antibiyotik kullandık hastanede antibiyotik bititğinde sarılık yatı yarıya düşmüştü hastalık tamamen gidince sarılık komple bitti. Ki sarılıkta bebeğe mama verme nedenleri”uzamış sarılıkta” bebeğe sarılık yapan şey anne sütü sarılığı ise ondan veriyorlar biz onun testini yaptıracak mesela doktoe öyle olsa bile mama başlama demişyi bana
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Uzamış sarılıkta bebek sarılığı çişle atamaz canım ilk başta sarılık olma nedeni bulunyr ona göre ikaç tedavisi alır bizde aynı böyle oldu 7 gün antibiyotik kullandık hastanede antibiyotik bititğinde sarılık yatı yarıya düşmüştü hastalık tamamen gidince sarılık komple bitti
Ben 3 ay çektim kayranın o üç ayda kullandığı bezim haddi hesabı yok

Son düzenleme:

missmadame

Kayıtlı Üye
rank
O durumu ben araştırdım canım. Yeni makalelerde, yenidoğan bebeğin anne sütünün karaciğerde enzimlenemediği ama mamaların emzinlemebildiğini yazıyor. Sarılık hormonuda karaciğerden salındığı için mama daha kolay parçalandığı için mama verilmesini tavsiye ediyorlar. Ben mama vermedim su verdim her emzirme sonrasında o da faydalı oldu.

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Uzamış sarılıkta bebek sarılığı çişle atamaz canım ilk başta sarılık olma nedeni bulunyr ona göre ikaç tedavisi alır bizde aynı böyle oldu 7 gün antibiyotik kullandık hastanede antibiyotik bititğinde sarılık yatı yarıya düşmüştü hastalık tamamen gidince sarılık komple bitti. Ki sarılıkta bebeğe mama verme nedenleri”uzamış sarılıkta” bebeğe sarılık yapan şey anne sütü sarılığı ise ondan veriyorlar biz onun testini yaptıracak mesela doktoe öyle olsa bile mama başlama demişyi bana
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben 3 ay çektim kayranın o üç ayda kullandığı bezim haddi hesabı yok
Ben uzamışı demedim zaten bizimki kan uyuşmazlığından oldu sarılık 2 hafta mama kullandık çişle attı hemen geçti

Prens anneleri

Kayıtlı Üye
rank
Dediğiniz gibi olmuyor maalesef 13 gün boyunca her gün kan alındı kilo alımı iyiydi ama benim sütüme bağlı bir sarılık tı her gün hastaneye giderken bu günde acaba yatacakmıyız diyerek evden hazırlık yaparak gittim sonradan öğrendim ki oradaki hemşireleren bebeğime küvezdeyken mama verdikleri için sarılık çıkmamış ben emzirmeye başladığımda sarılık cıktı ve ben 1 saatte bir emziriyordum hergün bebeğimden kan alınıyordu akciğerleri gelişmediği için 5 gün küvezde kaldı demem şu ki bebek 1haftada o sarıldığı mama sayesinde atabiliyor şimdi tekrar hamileyim ve hastaneye doğum için giderken yanımda mama götüreceğim bu benim 4 gebeliğim herkesin düşüncesi kendine doğrudur yaşamadan bilinmiyor

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar