Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Anneadayadayı tarafından oluşturulan Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,063 kez görüntülenmiş, 62 yorum ve 9 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba?
Konbuyu başlatan Anneadayadayı
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Muhammed'in Annesi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mnengizek

Kayıtlı Üye
rank
Ya herhalde şu an hormonlarımdan dolayı böyle bir anda sinirlerim gerildi kusura bakmayın eğer birinizi kırıcak bir söz yazarsam annelerim. Ama çok fazla şeker yüklemesi ile alakalı post görüyorum ve çoğu anne bu teste karşı. Hayır yani nie? Ben hamileliğimde bol bol tatlı tüketen biriyim mesela canım çekiyor. Onların o teste bana yükledikleri şeker oranının her halde 2/3 katını tüketiğim olmuştur tatlı krizim tutunca. Ama şeker yükleme TESTİ denilince vay annam zararlı die çok insan hemen tepki gösteriyor. E kanını mesela demir oranını test etsinler dir veriyorsun ama şeker oranını test etsinler die verince sorun mu oluyor? Sonra bağzı annelerle karşılaştım yok ben kiloluyum zaten o yüzden kesin o sebeble şeker çıktı yoksa ben gayet iyiyim diyorlar. E ben de kiloluyum ama çok şükür şeker çıkmadı. Yani nie bundan bu kadar gerilip korkuyorlar? Hele ki hamile hamile corona aşısı filan olmayı kabul edip şeker yükleme testini yapmayanları çok cahil buluyorum kusura bakmayın. Neyse ben boş yere alevlendim. İyi geceler anneler ❤️
Çok haklisiniz tebrik ediyorum 2 dilim baklavaya eşdeğer şeker yüklemesi yapiliyo bende yüklemeden sonra seker oldugu ortaya cikti şuanda insülin kullaniyorum takip ediliyo her hafta iki defa yukleme yapildi bana diyete basladim diyetlede olmadi insuline baslamak zorunda kaldim endokronoloji doktoru takip ediyo malesef bazi insanlar buna karsi ama cok önemli ayrica bende kilolu degilim zayif ama ona rağmen seker cikti kiloyla alakasi yok bence herkes yaptirmali ve tedbirini ona göre almalı hamdolsun bebekte bende çok iyiyiz rabbim kimseye vermesin zor tabi ama idare ediyorum 🙏

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
İlk yazdığım mesajı okusaydin genelleme yapmadigimi anlardin ben kötü birşey demedim işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz galiba bu durumda hiç tartisma gerekiginde bulunamicam

Çok haklisiniz tebrik ediyorum 2 dilim baklavaya eşdeğer şeker yüklemesi yapiliyo bende yüklemeden sonra seker oldugu ortaya cikti şuanda insülin kullaniyorum takip ediliyo her hafta iki defa yukleme yapildi bana diyete basladim diyetlede olmadi insuline baslamak zorunda kaldim endokronoloji doktoru takip ediyo malesef bazi insanlar buna karsi ama cok önemli ayrica bende kilolu degilim zayif ama ona rağmen seker cikti kiloyla alakasi yok bence herkes yaptirmali ve tedbirini ona göre almalı hamdolsun bebekte bende çok iyiyiz rabbim kimseye vermesin zor tabi ama idare ediyorum 🙏
Geçmiş olsun canım ❤️
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Geçmiş olsun canım ❤️

Geçmiş olsun canım ❤️

Geçmiş olsun canım ❤️

Hayall

Kayıtlı Üye
rank
Örnek ben yaptırdım ama o gün teyzenin biei tutmasa bayılıyordum son anda tuttu mesela sonra aşırı istifra ettim kendime gelememiştir şahsen ikinci gebelikte düşünmüyorum bünyem kaldırmadı çünkü şekeri 😂😂 ki nromalde de şekerli şeyler yiyen biri değilim. Bir kişiye bakarak şeker yuklmesi iyi demesi yaptırmayanlara cahil demesi saçma zaten. Yaptırıp pişman olanlarda var 'Ben gibi'.
Tatlım benim kız kardeşim ikinciye hamile ilk hamileleginde yapmıştı fenalasmisti tabi başka örneklerde var ama ben en yakinimdan örnek verim dedim bazılarına senin vesilenle şimdi 13 haftalık hamile ve diyor yapmicam kesinlikle tabiki saygı duyuyoruz ilkin zaten zorlanmış bende yaptırmadım için sağlık ocağı hekimimle görüştüm kan tahlilimde ki sener ölçümüm normal olduğu için iyi yapmışsın yapmayarak dedi gayet şekerin iyi zaten anormallik yok dedi ama bisiyin yokken o topa girmek bence saçmalık biz zaten ufak bı şeyde bebeklerimiz için endişeleniyoruz bide bizi olumsuz etkilicek şeylerde neden yapılıyor die yapalım ki bazı insanlar konuşmak ve yazmak için yazıyor bu net sözüm sana değil kuzum başına gelenler içinde Rabbim bidaha hiç bı sorun yaşatmasın kuzum sağlıkla kavuşursun inşallah 🥰🥰

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Tatlım benim kız kardeşim ikinciye hamile ilk hamileleginde yapmıştı fenalasmisti tabi başka örneklerde var ama ben en yakinimdan örnek verim dedim bazılarına senin vesilenle şimdi 13 haftalık hamile ve diyor yapmicam kesinlikle tabiki saygı duyuyoruz ilkin zaten zorlanmış bende yaptırmadım için sağlık ocağı hekimimle görüştüm kan tahlilimde ki sener ölçümüm normal olduğu için iyi yapmışsın yapmayarak dedi gayet şekerin iyi zaten anormallik yok dedi ama bisiyin yokken o topa girmek bence saçmalık biz zaten ufak bı şeyde bebeklerimiz için endişeleniyoruz bide bizi olumsuz etkilicek şeylerde neden yapılıyor die yapalım ki bazı insanlar konuşmak ve yazmak için yazıyor bu net sözüm sana değil kuzum başına gelenler içinde Rabbim bidaha hiç bı sorun yaşatmasın kuzum sağlıkla kavuşursun inşallah 🥰🥰
Bana olmadığını biliyorum kuzum sözünün 🤭🤭 ben de ailede şeker hastası olan kişiler var diye yaptırmak istemiştim ama şeker olmadığından emindim sadece emin oldum bu kadar kötü olacağımı bilseydim yaptirmazdim belki de normal de 2 tane baklava yesem bile baş ağrısından geberen biriyim ve cidden tatlıdan nefret ederim şuan oğlum sayesinde yiyorum oda 1 2 kaşık . Herkes kendi bebeğinin iyiliğini ister yaptırmak istemeyen anne yine evladı için istemiyor yaptıran da yine aynı şekil kimse kimsenin evladını annesinden daha fazla düşünemez insanları yargılamak kimsenin haddi değil toplum olarak( sözüm meclisten dışarı ) insanların özgür iradelerinin ve düşüncelerinin olduğunu unutuyoruz"UNUTUYORLAR"

Hayall

Kayıtlı Üye
rank
Bana olmadığını biliyorum kuzum sözünün 🤭🤭 ben de ailede şeker hastası olan kişiler var diye yaptırmak istemiştim ama şeker olmadığından emindim sadece emin oldum bu kadar kötü olacağımı bilseydim yaptirmazdim belki de normal de 2 tane baklava yesem bile baş ağrısından geberen biriyim ve cidden tatlıdan nefret ederim şuan oğlum sayesinde yiyorum oda 1 2 kaşık . Herkes kendi bebeğinin iyiliğini ister yaptırmak istemeyen anne yine evladı için istemiyor yaptıran da yine aynı şekil kimse kimsenin evladını annesinden daha fazla düşünemez insanları yargılamak kimsenin haddi değil toplum olarak( sözüm meclisten dışarı ) insanların özgür iradelerinin ve düşüncelerinin olduğunu unutuyoruz"UNUTUYORLAR"
Maşallah sana kuzum çok haklısın o kadar güzel yazmışsın ki dicek sözüm yok üstüne benim anne tarafımda annem olmak üzere çoğu kişide şeker War ama kişi kendini biliyorsa zaten gerekeni yapıyordur her istenilen yada her tethik her insanin yapmasi gereken şeyler değil sonuçta

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Maşallah sana kuzum çok haklısın o kadar güzel yazmışsın ki dicek sözüm yok üstüne benim anne tarafımda annem olmak üzere çoğu kişide şeker War ama kişi kendini biliyorsa zaten gerekeni yapıyordur her istenilen yada her tethik her insanin yapmasi gereken şeyler değil sonuçta
Aynen öyle balım 😘

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Örnek ben yaptırdım ama o gün teyzenin biei tutmasa bayılıyordum son anda tuttu mesela sonra aşırı istifra ettim kendime gelememiştir şahsen ikinci gebelikte düşünmüyorum bünyem kaldırmadı çünkü şekeri 😂😂 ki nromalde de şekerli şeyler yiyen biri değilim. Bir kişiye bakarak şeker yuklmesi iyi demesi yaptırmayanlara cahil demesi saçma zaten. Yaptırıp pişman olanlarda var 'Ben gibi'.
Aynen canım önemli bir şey belki ama test edilme şekli yanlış türkiyede böyle malesef 🙄🤭

Ö

Önem

Guest
Glikoz şekeri kimyasal bir şekerdir. Bize normal bir şeker yüklemiyorlar. Çoğu ülkede yapılmıyor. Çocuğa ve anneye zararları var Doktorlar bile birlik olup yaptırın demiyor. Tıp bile bu konuda hemfikir değil. Canan Karatay gibi bir profesör doktor zararlarını anlatıyor. Videoları izleyebilirsiniz 40 yaşındayım yaptırmadım.

Arzu Asel

Kayıtlı Üye
rank
İsteyem yaptırır, isteyen yaptırmaz. Sizin haddinize değil kimseye cahil demek. Canan Karatay tasiye etmiyor diye ben de yaptırmamıştım. Kanımda açlık şekerime bakıldı ve şeker çıkmadı. İnsanları bir rahat bırakın.

Saygı duyduğunuz içinmi insanlara cahil diyorsunuz?
Ağzınla sağlık kuzum çok güzel cevap vermişsin. Hala şeker yüklemesi nin mantığını anlamıyorum kadında şeker var şeker çıkıyo bide üstüne şeker yüklüyorlar sonra fenalaşıyo insanlar. İsteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz kimseyi ilgilendirmez senin doktorun yaptır demiştir benimkisi yaptırma dedi. Sizin aklınızla yaptıracak değiliz.

Ya Allah aşkına gelip burda şekerden korkan biri gidip aşının içinde neydiği belirsiz şeylerden korkuyorsa kusura bakma ama orda bir cehalet illaki vardır bu da benim görüşüm.
Sen bi hamile hamile corona ol o zaman gör aşı oluyomu sun olmuyomusun ben ölümden döndüm bebeğimin kilosu geriledi asıl cahil sensin

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar