Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Anneadayadayı tarafından oluşturulan Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,099 kez görüntülenmiş, 62 yorum ve 9 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba?
Konbuyu başlatan Anneadayadayı
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Muhammed'in Annesi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Ya herhalde şu an hormonlarımdan dolayı böyle bir anda sinirlerim gerildi kusura bakmayın eğer birinizi kırıcak bir söz yazarsam annelerim. Ama çok fazla şeker yüklemesi ile alakalı post görüyorum ve çoğu anne bu teste karşı. Hayır yani nie? Ben hamileliğimde bol bol tatlı tüketen biriyim mesela canım çekiyor. Onların o teste bana yükledikleri şeker oranının her halde 2/3 katını tüketiğim olmuştur tatlı krizim tutunca. Ama şeker yükleme TESTİ denilince vay annam zararlı die çok insan hemen tepki gösteriyor. E kanını mesela demir oranını test etsinler dir veriyorsun ama şeker oranını test etsinler die verince sorun mu oluyor? Sonra bağzı annelerle karşılaştım yok ben kiloluyum zaten o yüzden kesin o sebeble şeker çıktı yoksa ben gayet iyiyim diyorlar. E ben de kiloluyum ama çok şükür şeker çıkmadı. Yani nie bundan bu kadar gerilip korkuyorlar? Hele ki hamile hamile corona aşısı filan olmayı kabul edip şeker yükleme testini yapmayanları çok cahil buluyorum kusura bakmayın. Neyse ben boş yere alevlendim. İyi geceler anneler ❤️
Herkesin kendi hür iradesi canım testler yaptırıp yaptırmamak kişiye bağlı sen mesela şuan düşünceni dile getirmisin sana göre yararlı olabilir ama başkası öyle düşünmüyor olabilir. Tamamen kişisel tercih yani.

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Benim doktorumda yaptır demişti yaptırmadım 32.haftada doğum yapacağım başka doktora başladım yaptırmamışsın yediğine dikkat ediyorsun kilonda iyi ailendede şeker hastası yok tamam dedi. Bu zaten kesinlikle şart bi test şekli değil aslında tüm testler böyle aşılarda o yüzden herkes kendi fikrince yaptırır yaptırmaz 😅

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum bu sadece anne adayları ile ilgili bir konu değil uzaman doktorlarda bununla ilgili yorum yapıyorlar istersen onlarıda dinle kime ne mantıklı geliyorsa o fikri benimseyebilir. Hamile iken her halukarda yediğine içtiğine ve hareketlerine dikkat edeceksin yoksa sürekli rahatsızlık sancı ağrı çekersin yurt dışındada rutin yapılan bir test şekli değilmiş ben şahsen corona aşısınada güvenmiyorum herkesin kendi tercihi
Corona aşısını ben de güvenmiyorum canım orası zaten ayrı konu. Evet rutin bir kontrol değil tamamen annenin kendi arzusuna bırakılan bir şey. 😊
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Herkesin kendi hür iradesi canım testler yaptırıp yaptırmamak kişiye bağlı sen mesela şuan düşünceni dile getirmisin sana göre yararlı olabilir ama başkası öyle düşünmüyor olabilir. Tamamen kişisel tercih yani.
Tabikide benim de sorum o yönde zaten hani sebebi ne? Herhangi vir yan etki görmüşler mi? Benim daha ilk hamileliğim Allahım nasip ederse belki daha 2/3 hamileliğim de olucak hani biri o zaman bizimle paylaşsın zararını. Belki ilkte yaptırıp diğerlerinde yaptırmama kararında alabilirim her şey olabilir yani 😊

Tabikide benim de sorum o yönde zaten hani sebebi ne? Herhangi vir yan etki görmüşler mi? Benim daha ilk hamileliğim Allahım nasip ederse belki daha 2/3 hamileliğim de olucak hani biri o zaman bizimle paylaşsın zararını. Belki ilkte yaptırıp diğerlerinde yaptırmama kararında alabilirim her şey olabilir yani 😊
Benim doktorumda yaptır demişti yaptırmadım 32.haftada doğum yapacağım başka doktora başladım yaptırmamışsın yediğine dikkat ediyorsun kilonda iyi ailendede şeker hastası yok tamam dedi. Bu zaten kesinlikle şart bi test şekli değil aslında tüm testler böyle aşılarda o yüzden herkes kendi fikrince yaptırır yaptırmaz 😅
Elbette bana da doktorum mesela istersen yaptır demişti. Bir mecburiyet kesinlikle yok. Ama ben kendim kilolu bir bayanım ve anneannem şeker hastası o yüzden yaptırmıştım. 😊

Ulduz.kiz anesi👶❤

Kızına aşık ❤️
rank
Ya herhalde şu an hormonlarımdan dolayı böyle bir anda sinirlerim gerildi kusura bakmayın eğer birinizi kırıcak bir söz yazarsam annelerim. Ama çok fazla şeker yüklemesi ile alakalı post görüyorum ve çoğu anne bu teste karşı. Hayır yani nie? Ben hamileliğimde bol bol tatlı tüketen biriyim mesela canım çekiyor. Onların o teste bana yükledikleri şeker oranının her halde 2/3 katını tüketiğim olmuştur tatlı krizim tutunca. Ama şeker yükleme TESTİ denilince vay annam zararlı die çok insan hemen tepki gösteriyor. E kanını mesela demir oranını test etsinler dir veriyorsun ama şeker oranını test etsinler die verince sorun mu oluyor? Sonra bağzı annelerle karşılaştım yok ben kiloluyum zaten o yüzden kesin o sebeble şeker çıktı yoksa ben gayet iyiyim diyorlar. E ben de kiloluyum ama çok şükür şeker çıkmadı. Yani nie bundan bu kadar gerilip korkuyorlar? Hele ki hamile hamile corona aşısı filan olmayı kabul edip şeker yükleme testini yapmayanları çok cahil buluyorum kusura bakmayın. Neyse ben boş yere alevlendim. İyi geceler anneler ❤️
Katiliyorum😇ben yapdurdum

Mâriye

Kayıtlı Üye
rank
Farkındaysanız cahil dediğim insanlar hamile hamile daha 1/2 yıldır bilinen corona aşısını yaptırıpta yıllardır bilinen şeker yükleme testinden korkanlaraydı hanım efendi. Yani boşu boşuna alevlenmeyin 😊
Onlara da cahil diyemezsiniz, şeker yüklemesini yapmıyorlar diye aşı da mı olmasınlar? Bu nasıl bir mantık?

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Bu konu uzadıkça uzar 😂 İnsanların tercihine saygı duymayı ne zaman öğrenecekler acaba. Yaptırsam da bana yaptırıyorum yaptırmasam da bana yaptırmıyorum. Zararını da kârını da görecek benim. Benim şahsi fikirlerime özel hayatına hiçkimse müdahale edemez. Siz yaptırabilirsiniz bu size kalmış bir durum ama ben yaptırmam buda benim tercihim. Kime ne ? Lütfen konuyu uzatmayın herkesin hür iradesi var kimse kimseye zorla bişeyi yaptıramaz veyada yaptırmadı diye kızamaz

Sarıcivciv41

Kayıtlı Üye
rank
Mesele kan vermek değil mesele şeker almak vücuda bianda onca şekeri yüklemek bebeğe direk geçiyo sen seviyo olablrsn tüketiyoda olablrsn ama mesela ben gebelk başndan beri ağzma şekerli tatlı ürün sürmedm yiyemiyormda midem almıyo neden durduk yere şeker sokayım vücuduma olay bu. Benm şekerm gayet normal düşükken bidaha yükleme yaptırıp boşa şeker alamam o yzden yaptırmıycam dikkat ediyorm çnkü kullanmamaya. Her doktorda tavsye etmiyo yada kesin şart yükleme yaptr demiyor muallak konu terch meselesi sen yaptrdn yaptırıcan iyi gözle bakıyosan diğer kişilerede saygı duyman lazım kendınde saygı bekliyosn çnkü. Herkesn kendı tercıhı karışılmaz kim ne isterse yapablr. Sende boş yere sinirlenme insanlara iyi günler👍😊

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Onlara da cahil diyemezsiniz, şeker yüklemesini yapmıyorlar diye aşı da mı olmasınlar? Bu nasıl bir mantık?
Ya Allah aşkına gelip burda şekerden korkan biri gidip aşının içinde neydiği belirsiz şeylerden korkuyorsa kusura bakma ama orda bir cehalet illaki vardır bu da benim görüşüm.

Mâriye

Kayıtlı Üye
rank
Ya Allah aşkına gelip burda şekerden korkan biri gidip aşının içinde neydiği belirsiz şeylerden korkuyorsa kusura bakma ama orda bir cehalet illaki vardır bu da benim görüşüm.
Size ne ya??? İsteyen istediğini yaptırır. Bir salın insanları. Canınız sıkılıyor herhalde? Bir hobi edinin. Ayrıca insanlara cahil demek hakarettir, görüş bildirmek değil.

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Mesele kan vermek değil mesele şeker almak vücuda bianda onca şekeri yüklemek bebeğe direk geçiyo sen seviyo olablrsn tüketiyoda olablrsn ama mesela ben gebelk başndan beri ağzma şekerli tatlı ürün sürmedm yiyemiyormda midem almıyo neden durduk yere şeker sokayım vücuduma olay bu. Benm şekerm gayet normal düşükken bidaha yükleme yaptırıp boşa şeker alamam o yzden yaptırmıycam dikkat ediyorm çnkü kullanmamaya. Her doktorda tavsye etmiyo yada kesin şart yükleme yaptr demiyor muallak konu terch meselesi sen yaptrdn yaptırıcan iyi gözle bakıyosan diğer kişilerede saygı duyman lazım kendınde saygı bekliyosn çnkü. Herkesn kendı tercıhı karışılmaz kim ne isterse yapablr. Sende boş yere sinirlenme insanlara iyi günler👍😊
Tamamen haklısın ben zaten bu mecburi bir şey demiyorum benim doktoruma sadece öneride bulundu. Tekrar ediyorum bunu artık kaçıncı defa bilmiyorum benim sorum şuydu hangi sebebten zararlı olduğuna inanıyorsunuz? Bak sen ne güzel özetlemişsin sen şeker kullanmayan birisin ve senin için bu yararlıdan çok zararlı olabilir haklısında. İşte benim duymak istediğim buydu neye dayanaraktan bunu savundukları.

Size ne ya??? İsteyen istediğini yaptırır. Bir salın insanları. Canınız sıkılıyor herhalde? Bir hobi edinin. Ayrıca insanlara cahil demek hakarettir, görüş bildirmek değil.
Sanırım yaranız var ki bu kadar gocundunuz kusura bakmayın niyetim sizi kızdırmak değildi 😊 Sizden başka arkadaşlarda vermemek konusunu savunmuşlar sağolsunlar gerçekten güzel te tezler öne sürmüşler onlara gelip herhangi bir saygısızlık veyahut illa benim dediğim olucak die bir tavır sergilediğimi gördünüz mu efendim? Ayrıca hakaret etmek te bir türlü fikir beyan etmektir. Bu da benim düşüncem bu insanları cahil görüyorum. Tekrardan altını çiziyim TESTI YAPTIRMAYAN İNSANLAR DEĞİL! ÜSTE BELİRTTİĞİM İNSANLAR İÇİN OLUYOR BU KONU.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...