Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Anneadayadayı tarafından oluşturulan Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,053 kez görüntülenmiş, 62 yorum ve 9 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba?
Konbuyu başlatan Anneadayadayı
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Muhammed'in Annesi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Artık şeker yükleme yapılmıyor sanki ama çünkü arkadaşım gitti aç karnına test yapıldı ardından yemeğini ye iki saat sonra yine yapalım dediler o da normal kahvaltısını yaptı yeniden test verdi 🤗 yani artık şeker suyu yada ona benzer şeyler yokmuş sanırım en azından buradaki hastanede yok 🙄🙄 daha bir iki hafta evvel yaptırdı arkadaşım çünkü
Bu uygulama bağzı yerlerde mevcutmuş sanırım evet 😊
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Cnm bu konu biraz tercih meselesi ama tabi yaptırmak gerekiyor bebeğin sağlığı için en azından anne adayı yemesine içmesine dikkat eder bebeğin saglikli bı şekilde doğması için elinden geleni yapmaya çalışır .. ben fazla şeker tüketmeme rağmen kilolu olmama rağmen bende seker çıktı ve bu durum aldığım glikozla alakası yok alakası olsaydı çevremde yaptiran çoğu kişide şeker çıkardı .. ben gebeliğe bağlı şeker çıktığından beri daha dikkat ediyorum zor bı süreç ama atlatacaz Allah'ın izniyle doğumdan sonra geçer zaten bebeğim sağlıkla gelsin suan tek derdim bu

Normalde kuzum test araları 1 saat oluyor ve doktorlar yeme içmeyi tavsiye etmiyor hatta test aralarında fazla ayakta kalma dedi bana
. İlk kez duydum senden yemek yenildigini
Öyle valla canım. Geçmiş olsun bu arada. Rabbim sağlıcakla evladlarımıza kavuştursun bizi 😊❤️

Arzu Asel

Kayıtlı Üye
rank
Bu testi zaten doktorlarımız sizin de belirttiğiniz gibi herkeze önermiyor. Eğer bundan şüpeleniliyorsa öneride bulunuyorlar. Bu annenin kilosuyla alakalı olabilir aylede şeker geçmişi bulunan bireylerden dolayı olabilir. Yani eğer doktor bunu size önerdiyse bir şüphesi var ve bebeğinize bir zarar gelmemesi için öneriyor. Ayrıca aç karnına hiç biriniz tatlı yemiyor musunuz gerçekten? Aynı mantık yani aç karnına tatlı yersen yine aynı şekilde bebeğe baskıda bulunursun ki bebek hareketlerini hisetmediğimizde tatlı yememiz önerilir hareketlensin die bu da demek oluyor ki tatlılar her şekilde bebeğe ulaşıyor. Ama glükoz şurubu şeklinde ama çikolatalı göfret şeklinde. Durum yine mantıksız bence.
Herkesin kendi düşüncesi. Tabiyki şeker hastalığı vesayre varsa yapılmalı ama her hamileye yapılmamalı. Bence doğuran tatlı yemekten daha zararlı drek glikoz içmek sonuçta evde şekerle yapıyoruz tatlıyı herkesin kendi fikri o yüzden saygı duymak zorundasınız

Gülşahhhh

Kayıtlı Üye
rank
Ya herhalde şu an hormonlarımdan dolayı böyle bir anda sinirlerim gerildi kusura bakmayın eğer birinizi kırıcak bir söz yazarsam annelerim. Ama çok fazla şeker yüklemesi ile alakalı post görüyorum ve çoğu anne bu teste karşı. Hayır yani nie? Ben hamileliğimde bol bol tatlı tüketen biriyim mesela canım çekiyor. Onların o teste bana yükledikleri şeker oranının her halde 2/3 katını tüketiğim olmuştur tatlı krizim tutunca. Ama şeker yükleme TESTİ denilince vay annam zararlı die çok insan hemen tepki gösteriyor. E kanını mesela demir oranını test etsinler dir veriyorsun ama şeker oranını test etsinler die verince sorun mu oluyor? Sonra bağzı annelerle karşılaştım yok ben kiloluyum zaten o yüzden kesin o sebeble şeker çıktı yoksa ben gayet iyiyim diyorlar. E ben de kiloluyum ama çok şükür şeker çıkmadı. Yani nie bundan bu kadar gerilip korkuyorlar? Hele ki hamile hamile corona aşısı filan olmayı kabul edip şeker yükleme testini yapmayanları çok cahil buluyorum kusura bakmayın. Neyse ben boş yere alevlendim. İyi geceler anneler ❤️
Cahiller kadar cesaretimiz yok çünkü. Doğru tektir. Hele ki bilimde tıp ta. Ben 16 yıldır medya sektöründe çalışıyorum. Haber editörüyüm. O kadar makale gelip geçiyor önümden. İnan ki herseyi onlar biliyor. Yeterince bilgi sahibi olmadan yorum yapıp bunun adına da özgürlük diyorlar. Yani şeker yuklemesinde verilen içeceğin diyabet yaptığına inanlar var.

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Herkesin kendi düşüncesi. Tabiyki şeker hastalığı vesayre varsa yapılmalı ama her hamileye yapılmamalı. Bence doğuran tatlı yemekten daha zararlı drek glikoz içmek sonuçta evde şekerle yapıyoruz tatlıyı herkesin kendi fikri o yüzden saygı duymak zorundasınız
Saygı duyuyoruz zaten kimsenin birine bir şey dediği yok. Herkez sonuçta kendi ve bebeği için karar vermek zorunda.

Ebuşşş

Kayıtlı Üye
rank
Ya herhalde şu an hormonlarımdan dolayı böyle bir anda sinirlerim gerildi kusura bakmayın eğer birinizi kırıcak bir söz yazarsam annelerim. Ama çok fazla şeker yüklemesi ile alakalı post görüyorum ve çoğu anne bu teste karşı. Hayır yani nie? Ben hamileliğimde bol bol tatlı tüketen biriyim mesela canım çekiyor. Onların o teste bana yükledikleri şeker oranının her halde 2/3 katını tüketiğim olmuştur tatlı krizim tutunca. Ama şeker yükleme TESTİ denilince vay annam zararlı die çok insan hemen tepki gösteriyor. E kanını mesela demir oranını test etsinler dir veriyorsun ama şeker oranını test etsinler die verince sorun mu oluyor? Sonra bağzı annelerle karşılaştım yok ben kiloluyum zaten o yüzden kesin o sebeble şeker çıktı yoksa ben gayet iyiyim diyorlar. E ben de kiloluyum ama çok şükür şeker çıkmadı. Yani nie bundan bu kadar gerilip korkuyorlar? Hele ki hamile hamile corona aşısı filan olmayı kabul edip şeker yükleme testini yapmayanları çok cahil buluyorum kusura bakmayın. Neyse ben boş yere alevlendim. İyi geceler anneler ❤️
Canım şeker yüklemesi zararlı olsa zaten doktorlar öncelikle karşı çıkarlar ama hiç bir zararı yoktur bu konuda haklısın yaptırmayan ve yaptiranada niye yaptırdın diyenler var ama onlara aldırış etmeyin sizin ve bebeginiz için en iyisini zaten doktorunuz söylüyor böyle konular için strese girmeyin 😇😘

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Cahiller kadar cesaretimiz yok çünkü. Doğru tektir. Hele ki bilimde tıp ta. Ben 16 yıldır medya sektöründe çalışıyorum. Haber editörüyüm. O kadar makale gelip geçiyor önümden. İnan ki herseyi onlar biliyor. Yeterince bilgi sahibi olmadan yorum yapıp bunun adına da özgürlük diyorlar. Yani şeker yuklemesinde verilen içeceğin diyabet yaptığına inanlar var.
Ay sağol canım ne demek istediğimi anlayan birilerinin olması çok iyi.

Canım şeker yüklemesi zararlı olsa zaten doktorlar öncelikle karşı çıkarlar ama hiç bir zararı yoktur bu konuda haklısın yaptırmayan ve yaptiranada niye yaptırdın diyenler var ama onlara aldırış etmeyin sizin ve bebeginiz için en iyisini zaten doktorunuz söylüyor böyle konular için strese girmeyin 😇😘
Aynen katılıyorum mesela burda çok insana rastladım işte doktor mesela bunu yap dedi ama ben yapmıyorum diyip bize danışmanlar var. Ve gerçekten buradaki milleti dinliyorlar doktorları umursamadan çok acı bir durum.

Mâriye

Kayıtlı Üye
rank
İsteyem yaptırır, isteyen yaptırmaz. Sizin haddinize değil kimseye cahil demek. Canan Karatay tasiye etmiyor diye ben de yaptırmamıştım. Kanımda açlık şekerime bakıldı ve şeker çıkmadı. İnsanları bir rahat bırakın.

Saygı duyuyoruz zaten kimsenin birine bir şey dediği yok. Herkez sonuçta kendi ve bebeği için karar vermek zorunda.
Saygı duyduğunuz içinmi insanlara cahil diyorsunuz?

Son düzenleme:

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
İsteyem yaptırır, isteyen yaptırmaz. Sizin haddinize değil kimseye cahil demek. Canan Karatay tasiye etmiyor diye ben de yaptırmamıştım. Kanımda açlık şekerime bakıldı ve şeker çıkmadı. İnsanları bir rahat bırakın.

Saygı duyduğunuz içinmi insanlara cahil diyorsunuz?
Farkındaysanız cahil dediğim insanlar hamile hamile daha 1/2 yıldır bilinen corona aşısını yaptırıpta yıllardır bilinen şeker yükleme testinden korkanlaraydı hanım efendi. Yani boşu boşuna alevlenmeyin 😊

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum bu sadece anne adayları ile ilgili bir konu değil uzaman doktorlarda bununla ilgili yorum yapıyorlar istersen onlarıda dinle kime ne mantıklı geliyorsa o fikri benimseyebilir. Hamile iken her halukarda yediğine içtiğine ve hareketlerine dikkat edeceksin yoksa sürekli rahatsızlık sancı ağrı çekersin yurt dışındada rutin yapılan bir test şekli değilmiş ben şahsen corona aşısınada güvenmiyorum herkesin kendi tercihi

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar