Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Anneadayadayı tarafından oluşturulan Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,065 kez görüntülenmiş, 62 yorum ve 9 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Şeker yükleme testine neden bu kadar karşı anne adayı var acaba?
Konbuyu başlatan Anneadayadayı
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Muhammed'in Annesi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sarıcivciv41

Kayıtlı Üye
rank
Tamamen haklısın ben zaten bu mecburi bir şey demiyorum benim doktoruma sadece öneride bulundu. Tekrar ediyorum bunu artık kaçıncı defa bilmiyorum benim sorum şuydu hangi sebebten zararlı olduğuna inanıyorsunuz? Bak sen ne güzel özetlemişsin sen şeker kullanmayan birisin ve senin için bu yararlıdan çok zararlı olabilir haklısında. İşte benim duymak istediğim buydu neye dayanaraktan bunu savundukları.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sanırım yaranız var ki bu kadar gocundunuz kusura bakmayın niyetim sizi kızdırmak değildi 😊 Sizden başka arkadaşlarda vermemek konusunu savunmuşlar sağolsunlar gerçekten güzel te tezler öne sürmüşler onlara gelip herhangi bir saygısızlık veyahut illa benim dediğim olucak die bir tavır sergilediğimi gördünüz mu efendim? Ayrıca hakaret etmek te bir türlü fikir beyan etmektir. Bu da benim düşüncem bu insanları cahil görüyorum. Tekrardan altını çiziyim TESTI YAPTIRMAYAN İNSANLAR DEĞİL! ÜSTE BELİRTTİĞİM İNSANLAR İÇİN OLUYOR BU KONU.
Benim ailemde şekerde yok hastalk olarak neden riske gireym doktoruma danştm 20 gün aç ve tok şekr ölçümü yaptm evde makınamla çizelgemi götürdm doktora asla gerek yok şekerin çok iyi boşuna yükleme yapamam sana dedi benimde istedğm buydu hocam dedm 😁 benım kendimce açıklamam var diğer insanları bilemem dikkat edildikçe zaten vücuda şeler koymanın mantığı yok normal ve düşük olanlar için diyorm bunu.. tşk ederm 😊👍

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Bu konu uzadıkça uzar 😂 İnsanların tercihine saygı duymayı ne zaman öğrenecekler acaba. Yaptırsam da bana yaptırıyorum yaptırmasam da bana yaptırmıyorum. Zararını da kârını da görecek benim. Benim şahsi fikirlerime özel hayatına hiçkimse müdahale edemez. Siz yaptırabilirsiniz bu size kalmış bir durum ama ben yaptırmam buda benim tercihim. Kime ne ? Lütfen konuyu uzatmayın herkesin hür iradesi var kimse kimseye zorla bişeyi yaptıramaz veyada yaptırmadı diye kızamaz
Sağol Mervem 😘Güzel bir açıklama ama anlayana 🤭

Hayall

Kayıtlı Üye
rank
Ya herhalde şu an hormonlarımdan dolayı böyle bir anda sinirlerim gerildi kusura bakmayın eğer birinizi kırıcak bir söz yazarsam annelerim. Ama çok fazla şeker yüklemesi ile alakalı post görüyorum ve çoğu anne bu teste karşı. Hayır yani nie? Ben hamileliğimde bol bol tatlı tüketen biriyim mesela canım çekiyor. Onların o teste bana yükledikleri şeker oranının her halde 2/3 katını tüketiğim olmuştur tatlı krizim tutunca. Ama şeker yükleme TESTİ denilince vay annam zararlı die çok insan hemen tepki gösteriyor. E kanını mesela demir oranını test etsinler dir veriyorsun ama şeker oranını test etsinler die verince sorun mu oluyor? Sonra bağzı annelerle karşılaştım yok ben kiloluyum zaten o yüzden kesin o sebeble şeker çıktı yoksa ben gayet iyiyim diyorlar. E ben de kiloluyum ama çok şükür şeker çıkmadı. Yani nie bundan bu kadar gerilip korkuyorlar? Hele ki hamile hamile corona aşısı filan olmayı kabul edip şeker yükleme testini yapmayanları çok cahil buluyorum kusura bakmayın. Neyse ben boş yere alevlendim. İyi geceler anneler ❤️
Herkesin kendi kararı buna tepki vermenizi anlamadım şahsen ben hiç yapmayı düşünmedim ki kanda şeker oranı yüksek çıksaydı belki bebeğim için düşünürdüm ama gerek kalmadı şükür insanların kendi seçim ve düşüncelerine saygı duymalisiniz şahsen ben bu postunuzu hiç hoş karsimalamadim korona aşısına gelincr çıktığından beri karşıydim asla ve asla olmayı düşünmedim doktorların bazısı cik riskli bulsada inanmadım çünkü kişi kendisine iyi gelecegini ve neyin doğru olup olmadığını bilir insan zaten vücudunu tanımalı net ve daha fazla uzatmicam

Hayall

Kayıtlı Üye
rank
Herkesin kendi kararı buna tepki vermenizi anlamadım şahsen ben hiç yapmayı düşünmedim ki kanda şeker oranı yüksek çıksaydı belki bebeğim için düşünürdüm ama gerek kalmadı şükür insanların kendi seçim ve düşüncelerine saygı duymalisiniz şahsen ben bu postunuzu hiç hoş karsimalamadim korona aşısına gelincr çıktığından beri karşıydim asla ve asla olmayı düşünmedim doktorların bazısı cik riskli bulsada inanmadım çünkü kişi kendisine iyi gelecegini ve neyin doğru olup olmadığını bilir insan zaten vücudunu tanımalı net ve daha fazla uzatmicam
Bu arada şeker yuklemesi yapıp fenalaşan kötüleyen bı çok anne adayimizda oldu bunu bildiğinizi hiç ama hiç sanmıyorum

Hayall

Kayıtlı Üye
rank
Tam aksine bizzat tanıdığım birinin başına geldi iyiki de yaptırmış şimdi bebeği gayet sağlıklı bir kiloda doğdu 😊
İlk yazdığım mesajı okusaydin genelleme yapmadigimi anlardin ben kötü birşey demedim işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz galiba bu durumda hiç tartisma gerekiginde bulunamicam

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Bir tane tanıdığınız yaptırmışta burada çok fenalaşanlar oldu yazanlar siz görmemişsiniz herhalde arkadaş onu söylüyor 🤭
Örnek ben yaptırdım ama o gün teyzenin biei tutmasa bayılıyordum son anda tuttu mesela sonra aşırı istifra ettim kendime gelememiştir şahsen ikinci gebelikte düşünmüyorum bünyem kaldırmadı çünkü şekeri 😂😂 ki nromalde de şekerli şeyler yiyen biri değilim. Bir kişiye bakarak şeker yuklmesi iyi demesi yaptırmayanlara cahil demesi saçma zaten. Yaptırıp pişman olanlarda var 'Ben gibi'.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar