Seker yuklemesi ve ağrı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Crtqb tarafından oluşturulan Seker yuklemesi ve ağrı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,540 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Seker yuklemesi ve ağrı
Konbuyu başlatan Crtqb
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Crtqb
Lütfen arkadaşlar şeker yüklemesini yapmayın!!!cok zararlı
Zararlı degilki yalan o bana da zararlı zararlı yaptirma dediler doktor imza atman lazım çocuğa bişey olursa kendim yaptırmadım diye dedi bende yaptırdım bana normalde baklava yemiyormusun 1 baklava dilimi ile eş değer o içtiğim içecek dedi yani lütfen böyle insanlara yalan yanlış bilgi vermeyelim sonuçları çok ağır olabiliyor

Mnengizek

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar hugun seker yüklemesi yaptirdim26hafta gebeyim fakat hastamede başladı icecegi icdkden sonra bir ağrı karnm bir anda sisdi tuhaflastim ve suan sag gogsumun altina ole bir agri sancilar giriyor ara ara neden acaba basina gelen varmi bu sekilde
Bende yaptirdim ve şekerim yukesek çıktı dahiyeye git dedi oraya gidicem acaba yüksek cikip sonra normal olan varmi ??

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar hugun seker yüklemesi yaptirdim26hafta gebeyim fakat hastamede başladı icecegi icdkden sonra bir ağrı karnm bir anda sisdi tuhaflastim ve suan sag gogsumun altina ole bir agri sancilar giriyor ara ara neden acaba basina gelen varmi bu sekilde
Canım önce bi arastirsaydin keşke. Ben ilk gebeligimde şeker yüklemesi yaptırmadım. Suanki gebeligimde de yaptırmayı düşünmüyorum bu ay 29 gidicem bende açlık tokluk kanı vericem inş bı aksilik çıkmazsa. Çünkü ilerleyen zamanlarda annede şeker çıkabiliyor.

❤ 3 çocuklu 1 Anne ⚘

Kayıtlı Üye
rank
Bende yaptirdim ve şekerim yukesek çıktı dahiyeye git dedi oraya gidicem acaba yüksek cikip sonra normal olan varmi ??
Canım sadece gebelikte cıktı ise daha sonraki zamanda normale dönebiliyor ailede genetik varsa diyetle sınırda bir şekilde devam edende var doğum sonrası dâhiliye sana önce diyet yaptırıyor kontrol altında tutabilirsen öyle devam yoksa insulin veriyor ondan da korkma bağımlılık yapmiyor 2 gebelik sonrası seker sınırda idi benim 9 yıldır aile olduğu içinde 3 gebelikte tekrar oynadı doğum sonrası dr kandan bakıp düşüş sağlanmışsa ilaç kullanmayacaksın dedi

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Şu an ben de 23 haftamdayım ve şeker yüklemesi yapmıycam çünkü gerçekten cok zararlı ...eğer öyle bir kontrol yapmak istiyorlarsa o zaman versinler tatlı yiyelim glikoz içirmesinler
Glikoz içmek istemiyor saniz sağlık ocağı doktoru ile konuşup önce ac kan verip daha sonra kahvaltı yapıp bide tokluk şekerine baktirabilirsiniz ilk gebeligimde gazozu kusmustim bulantım cok oluyor du o şekilde bakıldı şeker çıktı diyete başladım ama yinede cok sismistim erken doğum yaptım

Mnengizek

Kayıtlı Üye
rank
Ben dahiliye gittim canım diyetle 2 haftada normale getirdim şimdi 34 haftalık olduk herşey güzel ilerliyo🤗
İnşallah benimde öyle olur geçer 27 haftalık oldu bebeğin kilosu cok olur suyu artar diye korkuyorum Allah korusun.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım sadece gebelikte cıktı ise daha sonraki zamanda normale dönebiliyor ailede genetik varsa diyetle sınırda bir şekilde devam edende var doğum sonrası dâhiliye sana önce diyet yaptırıyor kontrol altında tutabilirsen öyle devam yoksa insulin veriyor ondan da korkma bağımlılık yapmiyor 2 gebelik sonrası seker sınırda idi benim 9 yıldır aile olduğu içinde 3 gebelikte tekrar oynadı doğum sonrası dr kandan bakıp düşüş sağlanmışsa ilaç kullanmayacaksın dedi
Çok şükür ailede yok bende ilk gebeliğimde yoktu oncesinde de yoktu ilk defa yüksek dedi dahiliyeye yönlerdirdi daha öznce hic olmamıştı.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Çok şükür ailede yok bende ilk gebeliğimde yoktu oncesinde de yoktu ilk defa yüksek dedi dahiliyeye yönlerdirdi daha öznce hic olmamıştı.

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Ne zararı bu gün yatış yaptım kadının biri yükleme yaptırmamış 30 haftasında gizli şekeri yüzünden bebek 4 kilo olmuş dr doğuma kadar bu bebek ne hale gelir dedi 30 haftasında annenin gizli şekeri yüzünden bebek şişmiş erken bilseydi anne önlem alırdı baştan beri diyabeyliyim bunun bilincinde bir şekilde diyet ve insilunlin ile 38+6kadar geldim ben
Kesinlikle katılıyorum zararlı diyen çok kişi oldu etrafımda ama o kişileri kesinlikle dinlemedim. Annede hamileliginde şeker oldugu zaman dikkat etmezse dogdugu zaman çocuga geçme ihtimali varmış. Ablamın doktoru hamileyken böyle söylemişti. Hatta ablam da zararlı diyenlere uyup şeker yüklemesi yaptırmıcaktı. Doktoru öyle söyleyince yaptırdı şeker çıktı. Dikkat etti dikkatli beslendi.yaptırmasa yigenim için sıkıntı olucaktı. 5 kg olurdu herhalde Allah korusun. Ablam aşırı yiyordu bide. Şeker yüklemesinden sonra diyet listesi verildi de öyle biraz normal yemeye başlamıştı :)
Ne zararı bu gün yatış yaptım kadının biri yükleme yaptırmamış 30 haftasında gizli şekeri yüzünden bebek 4 kilo olmuş dr doğuma kadar bu bebek ne hale gelir dedi 30 haftasında annenin gizli şekeri yüzünden bebek şişmiş erken bilseydi anne önlem alırdı baştan beri diyabeyliyim bunun bilincinde bir şekilde diyet ve insilunlin ile 38+6kadar geldim ben

Tüm sayfalar yüklendi.