Şeker yüklemesi ve kararsızlık

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde ^^ ÖzLem 💜 ^^ tarafından oluşturulan Şeker yüklemesi ve kararsızlık başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 714 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı Şeker yüklemesi ve kararsızlık
Konbuyu başlatan ^^ ÖzLem 💜 ^^
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ^^ ÖzLem 💜 ^^

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar iyi geceler öncelikle 🤗 benim bu üçüncü gebeliğim ilki sağ çok şükür ikinciyi doğumdan bir hafta kadar sonra kaybettim ve üçüncü gebeliğim ilkinde şeker yüklemesi yaptırdım anne tarafım komple şeker hastasydi kayınvalimde yaptır diye çok ısrar etti ama çok şükür çıkmadı ikinci de bebeğim hasta diye mecbur kılındı diyebilirim yaptırdım yine çıkmadı bunda da şeker yüklemesi zamanı geldi yine yaptır dediler şükür dün perinatolojiye gittim bir sıkıntı yok ama çevremdekiler yaptırma boş yere diyor çok kararsızım yardımcı olabilir misiniz?
Ben de yaptırıp yaptırmamak arasında kalmıştım doktor dedi ki sana kalmış ama hamilelikte ve sonrasında sıkıntı çıkmasın diye önlem amaçlı bunlar hem de o sözler hurafe hep hamile kadınlar tatlı yemiyor mu sanki o zaman bir şey olmuyor da bizim kontrolümüzde verilen içecek mi hastalık yapacak demişti mantıklı bence ve dozuna göre veriyorlar bana 75 ml verildi bir başkasına 50 diğerine 100 kafaya göre verilmiyor tabii tercih senin yine

^^ ÖzLem 💜 ^^

💞Oğuz Kağan💞 Yusuf Göktuğ 👶💞 Öykü 💞
rank
Ben de yaptırıp yaptırmamak arasında kalmıştım doktor dedi ki sana kalmış ama hamilelikte ve sonrasında sıkıntı çıkmasın diye önlem amaçlı bunlar hem de o sözler hurafe hep hamile kadınlar tatlı yemiyor mu sanki o zaman bir şey olmuyor da bizim kontrolümüzde verilen içecek mi hastalık yapacak demişti mantıklı bence ve dozuna göre veriyorlar bana 75 ml verildi bir başkasına 50 diğerine 100 kafaya göre verilmiyor tabii tercih senin yine
Aynen öyle cnm iyi yapmışsın sen yaptırdın mi peki ? Canım ilkinde istemdim hiç illa yaptır dediler hepsi hep yerden yaptrdm gönülsüzce ama bunda yaptırasm var gibi

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
rank
Ailede şeker öyküsü var ise doktorlar öneriyor yapılmasını istiyor ama tercih kişiye kalmış tabi. Benimde ailemde şeker hastası var ama yaptırmadım sadece ayda bir kere doğuma kadar HgA1c diye şekerle ilgili kan testi var ona baktırdım norma çıkıyordu diyetime dikkat ettim şükür birşey olmadı. Senin için risk varsa yaptırmakta fayda var canım önceden bir kaybında varmış başın sağolsun
Katılıyorum kuzum♥️

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Aynen öyle cnm iyi yapmışsın sen yaptırdın mi peki ? Canım ilkinde istemdim hiç illa yaptır dediler hepsi hep yerden yaptrdm gönülsüzce ama bunda yaptırasm var gibi
Evet canım yaptırdım her şey bebeğimin iyi olması için şükür sorun da çıkmadı bana yaptırma gitme diyen çok oldu doktora korkumu anlattım ilk gebeliğim tecrübem yok sonuçta her söylenen tedirgin ediyor dedim çok kızdı o hurafecilere gayet güzel de açıklama yaptı sağolsun

^^ ÖzLem 💜 ^^

💞Oğuz Kağan💞 Yusuf Göktuğ 👶💞 Öykü 💞
rank
Evet canım yaptırdım her şey bebeğimin iyi olması için şükür sorun da çıkmadı bana yaptırma gitme diyen çok oldu doktora korkumu anlattım ilk gebeliğim tecrübem yok sonuçta her söylenen tedirgin ediyor dedim çok kızdı o hurafecilere gayet güzel de açıklama yaptı sağolsun
Aynen öyle orası canım benim iyi barı çok şükür bende ikisinde yaptırdım bunda da yaptırmayı kesin düşünüyorum doktor yaptır dedi

Tüm sayfalar yüklendi.