Spinal dogum mu genel anestezi mi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Sevilll tarafından oluşturulan Spinal dogum mu genel anestezi mi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,755 kez görüntülenmiş, 63 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Spinal dogum mu genel anestezi mi
Konbuyu başlatan Sevilll
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gizemrüya

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Onun canı tatlıymis biraz demekki 🤣 ben 4 saat sonra yürümeye başladım tam uyuşma geçmeden sondayı çıkardıkları için onun acısını bile pek anlamadım benim eltim de tam 40 gün yatak döşek yattı annesi yanında kaldı kahvaltıdan akşam yemeğine eline verdi bide ikinci çocuğu aman kalkıp napicam annem bakıyor diyordu bide 🤣 ben uyusmam geçince hemen ayaklandim hastanede yattığı içinde günde 4 bazen 5 kez emzirmeye gittim hep gecede içsin diye sagdigim sütleri verdim kişide. Kişiye değişiyor
Helal olsun bünyen güçlü maşallah 🧿 bende öyleyim canım kimseye minnet etmedim millet naz niyaz ben kalktım yürüdüm ilk gün yürüdüm 3.gun kimse yoktu yanımda evi temizledim yemek yaptım bebeğe baktım aslında biraz naz yapmak gerek 🤣🤣🤣

Deryacıkk

Kayıtlı Üye
rank
Ben aradım canım dedim ki rezil olurum 16binle giderim exra ücret isterler yanlızım biliyorsun bebekle hastanede kalırım rezillik o yüzden burada kizlar yazıyorlar ya dur bı soruyum dedim sezaryen doğum 2gun hastanede kalıyorsun ama keyfe 1gun daha kalayım dersen oda ücreti 3250 lira dedi sezaryen doğum bana 16 bin belden uyuşturma 1750 lira dedi korona testi 350 lira dedi 18. 450 lira taksi exra oğlum var hastanenin yemeğini yemezse exra ona yemek 🤣🤣🤣20bin e eve atarım kendimi
Ay hangi hastane o kuzum nasıl fiyatlar o yaa😬 bende daha yeni aldım doğum ücreti 5682 spinal anestezi 2. Gece ücretliymis oda 650tl gibi bi fiyat

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Helal olsun bünyen güçlü maşallah 🧿 bende öyleyim canım kimseye minnet etmedim millet naz niyaz ben kalktım yürüdüm ilk gün yürüdüm 3.gun kimse yoktu yanımda evi temizledim yemek yaptım bebeğe baktım aslında biraz naz yapmak gerek 🤣🤣🤣
Öyle gerçekten ama bence bizim huyumuzda yatmak nazlanmak yok yanımda biri iş yaparken oturamayanlardanim bende 🤣🤣

İklim

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kizlar dün doktora gittim sezeryan doğum gunu verdi fakat spinal mi yoksa genel anestezi mi kararı bana bıraktı acaba sizce ne yapmalıyım fikir verebilir misiniz . Daha önce genel olmuştum spinal doğumu hic bilmiyorum avantaj veya dezavantajları nelerdir. Spinal doğum yapanlar herhangi bir yan etki vs oldu mu acaba.
Spinal yapanlarda baş ağrısı fazla oluyormuş galiba

Özlem87

Kayıtlı Üye
rank
Herkesin ağrı eşiği farklıdır ama genel anestezi de ağrı daha çok hissediliyor ve toparlamak kendine gelmekte uzun sürüyor çocuk açısından da daha riskli demişlerdi ilk doğumumda panik atağım olduğu için uyutsunlqr istemiştim risklerini söyleyince vazgeçtim diğerini tercih ettim iyiki de öyle yapmışım Ağrı sızı bisiy olmqdi uyuşukluk geçince hemen yürüdüm hatta sabaha kadar tek başıma defalarca kalkıp yürüdüm ve bebeği o anda görmek çok güzel bir Duygu ❤️

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben de ilk doğumda genel anestezi yaptılar ikinci hamilelik şimdi doktor a sordum spinal için 1750 lira istendi bende merak ediyorum avantaj ve dezavantajları neler 32+4 haftalık hamileyim
Canim sipinal vücuttan atması daha kolaymış genele göre şahsen kızlar ben baş agrisi yaşamadım herşey çok güzeldi bebeğimle ilk temas ilk aglamasini duymak çok güzeldi benim başka problemler vardı ondan iylesme sürecim zor oldu yoksa sipinal tercih edin derim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Spinal yapanlarda baş ağrısı fazla oluyormuş galiba
Valla canım bence herkeste farklı oluyor deme ki ben hiç baş ağrısı yaşamadım kız kardesimde sipinal oldu sağ tarafı boynundan koluna kadar ağrı oldu kız elimizde ölecekti amaliyati unuttu boynum diyordu benim de sağ sol boynumda hafif ağrı oldu rahatsız edecek kadar değildi ama bende amaliyatla maf oldum kahve iç dediler bol bol baş ağrısı olmasın diye bir fincan bile içmedim ama doktorda kahve oneriyo baş ağrısı olmasın diye .

Son düzenleme:

Nur36

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kizlar dün doktora gittim sezeryan doğum gunu verdi fakat spinal mi yoksa genel anestezi mi kararı bana bıraktı acaba sizce ne yapmalıyım fikir verebilir misiniz . Daha önce genel olmuştum spinal doğumu hic bilmiyorum avantaj veya dezavantajları nelerdir. Spinal doğum yapanlar herhangi bir yan etki vs oldu mu acaba.
3 sezeryan oldum iki spinal çok baş ağrısı çektim bitmek bilmeyen acılar çektim 3 de spinal istedim ddm iğne bacaklarımı uyuşturmadi panik yaptım hemen uyuttular diyorum ki iyiki de uyuttular bu bebeğim de baş ağrısı çekmedim hiç ağrım olmadı uyandığım da bacaklarımı hissediyodum sezeryan dikişlerim de sıfır ağrı çektim klkip desteksiz yürüdüm hastaneden normal hiç sezeryan olmamış gibi çıktım evime gelip işlerimi yaptım

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar