Spinal dogum mu genel anestezi mi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Sevilll tarafından oluşturulan Spinal dogum mu genel anestezi mi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,638 kez görüntülenmiş, 63 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Spinal dogum mu genel anestezi mi
Konbuyu başlatan Sevilll
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gizemrüya

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
3 sezeryan oldum iki spinal çok baş ağrısı çektim bitmek bilmeyen acılar çektim 3 de spinal istedim ddm iğne bacaklarımı uyuşturmadi panik yaptım hemen uyuttular diyorum ki iyiki de uyuttular bu bebeğim de baş ağrısı çekmedim hiç ağrım olmadı uyandığım da bacaklarımı hissediyodum sezeryan dikişlerim de sıfır ağrı çektim klkip desteksiz yürüdüm hastaneden normal hiç sezeryan olmamış gibi çıktım evime gelip işlerimi yaptım
Msaalllah canim Allahım herkese böyle doğum nasip etsin

İklim

Kayıtlı Üye
rank
3 sezeryan oldum iki spinal çok baş ağrısı çektim bitmek bilmeyen acılar çektim 3 de spinal istedim ddm iğne bacaklarımı uyuşturmadi panik yaptım hemen uyuttular diyorum ki iyiki de uyuttular bu bebeğim de baş ağrısı çekmedim hiç ağrım olmadı uyandığım da bacaklarımı hissediyodum sezeryan dikişlerim de sıfır ağrı çektim klkip desteksiz yürüdüm hastaneden normal hiç sezeryan olmamış gibi çıktım evime gelip işlerimi yaptım
3, sezeryan sonunda sıfır ağrı masallh ins bndede öyle olur 🤲🤲 istediğim dilediğim sezeryan 😌🤗🤗

Benim
Merhaba kizlar dün doktora gittim sezeryan doğum gunu verdi fakat spinal mi yoksa genel anestezi mi kararı bana bıraktı acaba sizce ne yapmalıyım fikir verebilir misiniz . Daha önce genel olmuştum spinal doğumu hic bilmiyorum avantaj veya dezavantajları nelerdir. Spinal doğum yapanlar herhangi bir yan etki vs oldu mu acaba.

Merhaba kizlar dün doktora gittim sezeryan doğum gunu verdi fakat spinal mi yoksa genel anestezi mi kararı bana bıraktı acaba sizce ne yapmalıyım fikir verebilir misiniz . Daha önce genel olmuştum spinal doğumu hic bilmiyorum avantaj veya dezavantajları nelerdir. Spinal doğum yapanlar herhangi bir yan etki vs oldu mu acaba.
Benim de ilk genel anesteziydi uyanırken nefesim kesildi çok korktum gerçekten birde bebeği göremeyince kötü oluyo ya ne biliyim,2.doğumum spinal di onun tek avantajı bebeği o an görmek öpüp konuşmak müthiş birşey di yani karar senin inşallah sağlıkla gelsin de gerisi bi şekilde oluyo aslında

İklim

Kayıtlı Üye
rank

Nasıl bir sıkıntı işte oradaki sıkıntı aklima takılıyor daha önce de birisi bahsetmişti ayyy bilmiyorum walla çok ikilemdeyim
Kesildiğini hissediyon heralde nasıl sıkıntı olacak başka korku flimi gibi aman aman spinali şorda kalsın 😄 bn anam babam usulü uyurum 😄😄
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Nasıl bir sıkıntı işte oradaki sıkıntı aklima takılıyor daha önce de birisi bahsetmişti ayyy bilmiyorum walla çok ikilemdeyim
Sen uyaniksin şimdi onlar kesiyo bian sen hissediyon karnının kesildiğini pırt diye kesiyolar benim anladığım bu 😄😄 anam babam usulü gidin uyuyun ne gerek var mis gibi 😄😄 ben uyyacam hiç karnımla kıçımla uğraşamam bide hissederim falan çok korkarım dilim tutulur 😄😂😂

Son düzenleme:

Nur36

Kayıtlı Üye
rank

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Canım spinal oldum çok rahattı hiç korkulcak birşey yok. Oturdum sedyeye iğne mi yaptı belden hemen yatırdı. Onlar muhabbet etti ben dinledim 🤭10 dk da bebeğim çıktı 20 dk yapıştırma işlemim sürdü. Dikişim hiç yok. Odaya çıkardılar 5 saat uyuşukluk sürdü sonra gelip kaldırdılar beni tek başıma kalktım ebe başın dönebilir dedi ama dönmedi bol bol kahve ve bitter çikolata yedim. Bu gebeliğimde de aynı şekilde doğurcam Allah izin verirse 🤗🥰

Aynen canım benimde öyle oldu narkoz un etkisi geçince ağrı başlıyor en çok korktuğum şey de sonda takmalari berbat bir şey walla 30-40 dk sonra uyandım fakat kendine gelmekte baya bi zorlanıyorsun uyku hali oluyor hep bebegi bir gözün görüyor sa diğeri görmüyor aksama kadar uyusuk uyku hali devam ediyor hemen de sütüm gelmedi açıkçası az az geldiği için hemşireler mama vermek zorunda kalıyor çocuğun kan şekeri düşmesin diye spinal de daha farklı olduğu için merak ediyorum
Spinal de odaya çıktığın gibi bebeği emzirebiliyorsun. Onun ilk anını görüyorsun valla hiç korkulcak bişey yok sadece doğumdan çıkınca bol kahve ve bitter çikolata baş ağrısı olmuyor doktor önermişti

Son düzenleme:

Mnengizek

Kayıtlı Üye
rank
Benim doktor rahat bir doğum sekli hemen bebeği görüyorsun ayrıca da bir heyecan bir sıkıntı olursa anestezi hemen müdahale edip uyutuyor dedi. Ama ne biliyim yinede bilemedim
Anestezi nasil hemen mudahale edip uyutucak seni hissedermiymis ne kadar sacma 😂 o gibi durumlarda sadece tekrar anestezi verirler bence buda zarar rabbim hayirli saglikli normal dogum nasip etsin herkese anestezi ve durumlar çok korkutucu.

Canım spinal oldum çok rahattı hiç korkulcak birşey yok. Oturdum sedyeye iğne mi yaptı belden hemen yatırdı. Onlar muhabbet etti ben dinledim 🤭10 dk da bebeğim çıktı 20 dk yapıştırma işlemim sürdü. Dikişim hiç yok. Odaya çıkardılar 5 saat uyuşukluk sürdü sonra gelip kaldırdılar beni tek başıma kalktım ebe başın dönebilir dedi ama dönmedi bol bol kahve ve bitter çikolata yedim. Bu gebeliğimde de aynı şekilde doğurcam Allah izin verirse 🤗🥰

Spinal de odaya çıktığın gibi bebeği emzirebiliyorsun. Onun ilk anını görüyorsun valla hiç korkulcak bişey yok sadece doğumdan çıkınca bol kahve ve bitter çikolata baş ağrısı olmuyor doktor önermişti
Herkesde ayni reaksiyon olmuyor malesef bu sekilde insanlara tavsiyeler verilmemeli ayrica dikişin hiç olmamasi imkansiz ic karninizda dikil oluyo sadece disardan o görüntü olmuyo ayrica uyuşukluk sonrasi agri oluyo :)

Arzu Asel

Kayıtlı Üye
rank
Kesinlikle sipnal cnm çok rahat geçiyo bel ağrısı baş ağrısı yaşamadım bende çok korkarak girdim ama bugün olsa yine sipnal olurum ben özelde oldum cnm bendede stajyerler vardı korkma cnm

Tüm sayfalar yüklendi.