Kizlar fikrinize ihtiyaçim var

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Asdhvfhb tarafından oluşturulan Kizlar fikrinize ihtiyaçim var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,378 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kizlar fikrinize ihtiyaçim var
Konbuyu başlatan Asdhvfhb
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 2 çocuk Annesi
İlk gebelikmiydi senin
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Hayır canım yok şükür hiç birimizde

Ne için yapılıyor bu yükleme onu da anlamış değilim

Ne için yapılıyor bu yükleme onu da anlamış değilimb

Sen gibi düşünenler çok var işte canim
Evet canım ilk gebelik🌹

Özlem tam

Kayıtlı Üye
rank
İlk gebelikmiydi senin

Hayır canım yok şükür hiç birimizde

Ne için yapılıyor bu yükleme onu da anlamış değilim

Ne için yapılıyor bu yükleme onu da anlamış değilimb

Sen gibi düşünenler çok var işte canim
Aynen şu anda hamileyim yapmadim gene diğerinde de yapmadim cook şükür

Z

Zelis33

Guest
Bence abartılacak bir durum yok . Şeker yüklemesi bende yaptırdım ve sağlık ocağında ki doktorum kendi özelde ki doktorum da önerdi. İçtiğim küçük bir gazoz sisesiydi. Öyle baygınlık yapacak zarar verecek bir durumda yok. Çok şükür benim çıkmadı içim rahatladi. Oysa bizimde genetik olur ailede vardı. Bence yaptırın bebeğinizi riske atmayın.

Vallah ilkte yaptim cook pismanim yaptigima o kadsr seker yuklediler resmen kocamin elinde kaldımbayıldım bide dedi hafif sekerinyuksek ee tabi yüksek olur siz ömrümde alamayacağım şerbetten bin kat tatlı bi su incirdiniz ve aç karnına anca sandalye yetişti bana pismanim keşke yapmasaydım 2 çocuğunda yapmadim ilkinde de keşke yaptirmasaydim
Şimdi eskisi gibi değil çilekli soda gibi zaten tadı baya iyi

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar şeker yüklemesi yaptırmalıyım sizce ben günlük hayatımda çok şekerli tüketen biriyim normalde
Canım ben yaptırdım doktorum önerdi Bi zararı yok tam tersine hamilelikte şeker çıkabiliyor. Bu sefer önlem alınmazsa çocuk hem çok iri oluyor hemde çocuga geçiyormuş. Ablam da yaptırmıştı ablam da şeker çıktı hemen kontrol altına aldılar. Bende günlük yaşantımda çok şeker çikolata tüketirdim bende kesin çıkar dedim. Ama çıkmadı şükür kuzucum. Bana kalırsa yaptır derim. En azından şeker çıkarsa önlem alınır.

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Bence abartılacak bir durum yok . Şeker yüklemesi bende yaptırdım ve sağlık ocağında ki doktorum kendi özelde ki doktorum da önerdi. İçtiğim küçük bir gazoz sisesiydi. Öyle baygınlık yapacak zarar verecek bir durumda yok. Çok şükür benim çıkmadı içim rahatladi. Oysa bizimde genetik olur ailede vardı. Bence yaptırın bebeğinizi riske atmayın.
Bizde de genetik ablam da hamileliginde çıkmıştı annemde şeker var. Ailede çok kişide var. Doktorum Aile hekiminde yaptır istersen evine yakın dedi. Benim hastahanem uzakta sabah erken gitmem için 6 da kalkıp 7 de yola çıkmam gerekiyordu aç karına oldugu için. Anasaglıgında yaptırdı sonucumu götürdüm hiç öyle baygınlık flan da geçirmedim bende. Hemşire içecek oldugun zaman içine 3 4 damla limon damlat demişti öyle yaptım. Şükür şeker de çıkmadı :)

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar şeker yüklemesi yaptırmalıyım sizce ben günlük hayatımda çok şekerli tüketen biriyim normalde
Ben yaptırdım ailemde şeker hastası olan çok var babam var dedelerim de öyle o yüzden riske atmadım doktor mutlaka yapılması gerekli dedi yaptırmazsan iri bebek zor doğum ölü doğum falan bişey imzalar yaptırmazsın dedi bende yaptırdım riskleri çok fazla diye o içtiğim su daki şekerden daha fazlasımnı günlük aldığım oluyordu zaten günde 5 baklava yiyebilirken onu yaptırmamak saçma gelmişti o zaman benim için

Zeynepkoroglu42

Kayıtlı Üye
rank
Valla cnm sağa sola bakarak bı sonuc alamazsın yaptırma dedikleri ne varsa yaptırdım doktorun ne istiyorsa yaptır ikinizin de sağlıgi için bilemezsin ki başkasına yaramayan sana yarar sana yarayan ona yaramaz ne gerekirse yap bence yüklemeden de korkma ekşi elmali bir içecek veriyor gazoz gibi 1 saat bekliyorsun içtikten sonra kan veriyorsun bitiyor abartılı bir şey değil

Gamzesahin

Kayıtlı Üye
rank
Ben dün yaptırdım canım. Ebem kesinlikle önerdi özelikle de kilolu biri olarak bence kesinlikle yapılması gereken bir şey. Sonuçta bebeğe bir zararı yok. Zarardan çok faydası var yani. Ben normal hayatta çok fazla tatlı tüketen biriyim ve sonuçlarım iyi çıktı. Yani şeker hastalığım filan yok çok şükür. Sadece demir eksikliğim varmış onun içinde bir hap yazdı bu kadar.
Ama şeker çok tüketmeyende çıkıyor genelde benim anne tatafım komple şeker hastası ve hiç de tatlı yemezler sevmezlerde 🤷‍♀️ ben de yaptırcam iki hamileliğimde yoktu ama sonuçta genetiklik var bunda çıkabilir belli olmaz

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar