Kızlar Sütü Arttırmak için ne yapabilirim.

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde Derya izm tarafından oluşturulan Kızlar Sütü Arttırmak için ne yapabilirim. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,898 kez görüntülenmiş, 88 yorum ve 8 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı Kızlar Sütü Arttırmak için ne yapabilirim.
Konbuyu başlatan Derya izm
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Ebeden egirşm aldım dün oda söyledi stres üzüntü sütün azalmasına sebep oluyor ama korkma. Bide çıplak emzir, tenine çocugun dokunsun oda, sütü arttırıyor dedi. Müsait oldukça üstünü çıkart dedi. Bide su verince çocuga meme reddi yapıyormuş ben veriyordum. İnşallah bol sütüm olur 🤲🤲😍
🥰 Ten tene temas önemli

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Şükür kuzum sağlığı iyi olsunda uyku düzene girer kaynananıda çok takma senden daha çok düşünemez minik meleği bizde 35 olduk teyzesi 😍 aşırı yaramaz , 1 haftadır ayıptır söylemesi alt tarafıma bıçak saplanir gibi sancılar oluyor yürürken bile düşün 🤦🏻‍♀️ bakalım bana kalsa 37 gibi gelecek içinden öyle geçiyor bakalım prensesi öp yerime 😘♥️ kendinede çok dikkat et balım
Oyyyy paşama az kalmış annesi. Benim kızda yaramazdı dogdu şimdi herkes bu nasıl Bi çocuk hiç durmuyor diyorlar. Saglıklı olsunlar da biz anneler olarak, her zorluğa katlanırız. Kayramızda Saglıkla gelsin. Sen benim dogumumu bekliyordun şimdi de ben 4 gözle bekliyorum post atarsın merak ederim 😍
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

🥰 Ten tene temas önemli
Aynen onuda yapıyorum geceleri hiç uyumuyor sabahta memeyi istemiyor. Uykusuz memeyi çekmek zor geliyor sanırım. Öyle olunca sag memeni dolaba at 3 gün durabiliyor dedi öyle yapıcam artık.

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Oyyyy paşama az kalmış annesi. Benim kızda yaramazdı dogdu şimdi herkes bu nasıl Bi çocuk hiç durmuyor diyorlar. Saglıklı olsunlar da biz anneler olarak, her zorluğa katlanırız. Kayramızda Saglıkla gelsin. Sen benim dogumumu bekliyordun şimdi de ben 4 gözle bekliyorum post atarsın merak ederim 😍

Aynen onuda yapıyorum geceleri hiç uyumuyor sabahta memeyi istemiyor. Uykusuz memeyi çekmek zor geliyor sanırım. Öyle olunca sag memeni dolaba at 3 gün durabiliyor dedi öyle yapıcam artık.
Açmam mi kuzum sağ salim kucağıma alayım ilk isim post açmak hepinize Kayra bey doğdu demek olacak. Minik prensesi öp benim yerime 😘♥️

Mâriye

Kayıtlı Üye
rank
Tamam canım eşime aldırmayın hemen :) çok teşekkürederim 😍😘

Canım benim kayınvalide daha ben dogum yapmadan öncesinde başladı ve artık gerçekten sıkıldım. Bizler anneyiz çocugumuzun iyiliğini istemezmiyiz Allah aşkına insanın sinirleri bozuluyor artık. Kızından da torunu var. Bana geçen cumartesi diyor ki burcuya biz hiç mama vermedik, pişik kremi kullanmadık zeytin yagı sür boşuna para verme bu tür şeyler söylüyor. Görümcem de yoo anne pişik kremi kullandık mama da verdik diyor. Yani benim çocuguma gelince hep diger torununu öne sürüp benim çocuguma birşey alınmasın istiyor. Burcundan kalanları veriyor bana. Eşimde kızmaya başladı artık. Öbür torunu burcunun oynadogo oyuncakları bile veririz diyor. Benim ilk çocugum ben neden kullanayım ki kullanılmış birşeyi. Puset olur, yürüteç olur bu tür şeyleri tamam alayım da kullanılan oyuncaktır kıyafettir almam. Eşime birşey demiyor eşim cevabını veriyor bu yüzden sürekli bana konuşuyor. 13 gün oldu daha dogum yapalı insanın psikolojisi zaten çok iyi olmuyor bide kayınvalideleri çekiyoruz gelinler olarak 😔
Siz de eşiniz gibi cevabını verin o zaman. Ben çocuğuma yeni kiyafetler yeni oyuncaklar alacağım deyin. Pişik kremi, emzirme gibi diğer konularda da kendi fikrinizi söyleyin. Benim bebeğim, kendim karar vereceğim, tavsiye istemiyorum deyin ve araya mesafe sokun.

Gulcan Abdullah

Kayıtlı Üye
rank
Aynen canım kayınvalidem telefondan bile yeterli oluyor sagolsun. Takmış emzirmeye. Emzirdigim halde böyle sütüm yetmiyor çocuk aglıyor aç mı kalsın. Odaklanmış memeye daha cok beni strese sokuyor. Şuan toparladı memem kayınvalidem varken yarık kanıyordu. Şimdi ilk önce emziriyorum sonra sagıyorum hemşire böyle yapmamı söyledi sütün çogalcak dedi bakalım inşallah 🤲🤲🤲

Kızım gölge görüyor herhalde memeden çıkıyor. Anne memeden çıkıyor biri tepemde olunca zaten yara diyorum. Karşıma geçiyor emiyor mu emiyor dimi diye sorup duruyor. Canım yanıyor zaten acısı gerçekten çok beter. Doktor ilk meme sonra mama sonra meme sonra mama bu şekilde devam ediceksin gögüs ucun yarılmış demişti. Bide kızının çocuguna çok düşkün ufacık daha benim kızım sevdirmek ne. Uyarıyorum eee ne yapsın çocuk sabırsızlanıyor o kadar bekledi sevicem tabi diyor. Sanki oyuncak 4 yaşındaki çocuk neyin sabırsızlıgı bu şekilde olursa zaten stresten zor çogalcak sütüm. Odaya gidip emzirdim o gün torunu peşimde rahat durmuyor eee baksın diyor baksın da ben emzirmeye çalışıyorum çıcugun ayagını çekiştiriyor memeden çıkıyor bu sefer diyorum ellemedi ki diyor. Uyurken kızımı elliyor torunu burcu sıçrattın yazık ama bak uyuyup büyücek diyorum aaaa ellemedi ki eline dokunsun ne olucak diyor. Elliyor çocuk aglıyor uykusundan uyanıyor ellemedi ki diyor. Annemde bende o gün torunu burcuyu zapdetmeye çalışmaktan sinir krizine girdik :(

Aynen canım arayıp emziriyorsun dimi diye soruyor. Sanki ben annesi degilim hiç emzirmiyorum. Tam tersi aglayarak emzirdim resmen gördü de. Allahım böylelerine akıl fikir versin inşallah 🤲🤲🤲 tmm canım dediklerinden tüketicem 😍
Caniim tabi bazi konularda haklisin ama bazilarinda ön yargili oldugunu duwunuyorum 4 yaşindaki bi çoçukda daha çok küçük ve bebek sevmek ona gayet normal geliyo saglikla buyut bebeğini seninde sinirlerin sakinleşince ve kizin 4 yaşina geldiginde bebek sevmek istediginde bu sanada normal gelecek ve ayni tepkiyi bir başkasi verince sende anlam veremeyeceksin sadece ben kayinvalidene olan sinirini başka yerlere çektigini duşunuyorum

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Caniim tabi bazi konularda haklisin ama bazilarinda ön yargili oldugunu duwunuyorum 4 yaşindaki bi çoçukda daha çok küçük ve bebek sevmek ona gayet normal geliyo saglikla buyut bebeğini seninde sinirlerin sakinleşince ve kizin 4 yaşina geldiginde bebek sevmek istediginde bu sanada normal gelecek ve ayni tepkiyi bir başkasi verince sende anlam veremeyeceksin sadece ben kayinvalidene olan sinirini başka yerlere çektigini duşunuyorum
Dogum yaptıgımın sabahında gelip canımı çok sıktıkları için belkide bu şekildeyim. Ben eşimin yigenine birşey diyemem laftan anlamayabilir kızımı sürekli aglattı başına sert Bi şekilde vurdu yüzüne sert Bi şekilde dokundu bu şekilde yaptıgı zaman kaynanam ve görümcem ciddi Bi şekilde müdahale etmeleri gerekiyor daha saatler olmuştu dogalı bu yüzden de ister istemez tepkili oluyorum. İlk dogdugu zaman degil de bize geldikleri zaman ben gel elinden sev şimdi çok küçük ellemeyelşm büyünce oyunlar oynucaksınız diye anlattım kıskanmasın diye. Ama görümcem ve kaynanam eşim olmadıgı zaman gelip sever sıkıştırırız diyor kızına. Sen 4 yaşındaki çocuga Kucagına aldırtcam aryayı dersen o çocuk tutturur oda küçük. Ben büyüklere kızıyorum. Benimde yigenim var 1 kez geldi 3 yaşında elini elledi dokunmadı ablam konuştu çünkü sürekli 21 gün oldu sadede. Görüntülü görebiliyorum yigenimi bide ben büyüttüm gibi birşey o kadar özlememe ragmen ablam da eniştem de büyüsün arya öyle şimdi olmaz stres olursun flan sütün kesilir diyorlar. Yani ben kaynanam ve görümcemin düşüncesizligine kızıyorum. O gün geldiginde iş yerindeki doktorun covid oldugu halde çalıştığını anlattı aaa alıcam aryayı Kucagıma diyip aldı. Covidli olan Birinin yanında çalıştığı halde riskli olmasına ragmen 5 günlük çocugu aldı Kucagına. Bunlara takılıyorum ben çünkü kızım çok küçük daha.

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
rank
Dogum yaptıgımın sabahında gelip canımı çok sıktıkları için belkide bu şekildeyim. Ben eşimin yigenine birşey diyemem laftan anlamayabilir kızımı sürekli aglattı başına sert Bi şekilde vurdu yüzüne sert Bi şekilde dokundu bu şekilde yaptıgı zaman kaynanam ve görümcem ciddi Bi şekilde müdahale etmeleri gerekiyor daha saatler olmuştu dogalı bu yüzden de ister istemez tepkili oluyorum. İlk dogdugu zaman degil de bize geldikleri zaman ben gel elinden sev şimdi çok küçük ellemeyelşm büyünce oyunlar oynucaksınız diye anlattım kıskanmasın diye. Ama görümcem ve kaynanam eşim olmadıgı zaman gelip sever sıkıştırırız diyor kızına. Sen 4 yaşındaki çocuga Kucagına aldırtcam aryayı dersen o çocuk tutturur oda küçük. Ben büyüklere kızıyorum. Benimde yigenim var 1 kez geldi 3 yaşında elini elledi dokunmadı ablam konuştu çünkü sürekli 21 gün oldu sadede. Görüntülü görebiliyorum yigenimi bide ben büyüttüm gibi birşey o kadar özlememe ragmen ablam da eniştem de büyüsün arya öyle şimdi olmaz stres olursun flan sütün kesilir diyorlar. Yani ben kaynanam ve görümcemin düşüncesizligine kızıyorum. O gün geldiginde iş yerindeki doktorun covid oldugu halde çalıştığını anlattı aaa alıcam aryayı Kucagıma diyip aldı. Covidli olan Birinin yanında çalıştığı halde riskli olmasına ragmen 5 günlük çocugu aldı Kucagına. Bunlara takılıyorum ben çünkü kızım çok küçük daha.
Haklısın kuxum valla annelik iç güdüsü 4 yaşındaki çocuk tabiki anlamaz ama çocuğun onu sıra bunu yao şunu yao dersen oda diretir yani tamamen suç kaynanan ve görüncen de takılma böyle şeylere şahsen benim oğlum doğunca küçük çocuk gelse dokunmasına izin vernrm kolay kolay aklı yetmiyor çünkü çocukların ya daha bilinçli bir şekilde çocuğun başından annesi ayrılmayacak yada dokunmasına izin vermeyecek.

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Haklısın kuxum valla annelik iç güdüsü 4 yaşındaki çocuk tabiki anlamaz ama çocuğun onu sıra bunu yao şunu yao dersen oda diretir yani tamamen suç kaynanan ve görüncen de takılma böyle şeylere şahsen benim oğlum doğunca küçük çocuk gelse dokunmasına izin vernrm kolay kolay aklı yetmiyor çünkü çocukların ya daha bilinçli bir şekilde çocuğun başından annesi ayrılmayacak yada dokunmasına izin vermeyecek.
Müdahale ediyorum kaynanam aaaa sende çok pinpiriksin diyor kuzucum. Sende biliyorsun aynı şeyleri yaşadık birebir zaten erken dogma düşük riskim vardı hep korkuyla geçirdim hamileligimi. Elledigi halde kızımı aglattıgı halde ellemedi ki Derya ablası diyor. Anne çocuk aglıyor uyuyordu sert Bi şekilde yüzüne dokundu başındayım ben aryanın dedim. Onun üzerine zaten ters yaptım diye burcu gel Kucagına al dedi 30 dk sonra flan. Eşim gelmişti. Olmaz anne, daha küçük demesine ragmen diretti döndü bana kayınvalidem vermiyormusunuz yani dedi eşimle konuşurken bana dönüp tepki gösteriyor kafa sallıyor de siz görürsünüz der gibi Dedigin yaptırttı eşim Tuttu Kucagına yatırdılar görümcem var ben yeni dogum yapmışım kayınvalidem resimlerini çek hadi dedi bide. Çektim yinede yetmez daha çek çek diyor. Şimdi o kız sürekli sevmek istiyor bilincinde degil oyuncak çocuk degil ki benim kızım. Bugün yarı 40 ı var. Görümcem size gelicez burcuyla hava çok güzel avmye gidip geliriz dedi. Bende yarı 40 ı belki annelere ugrarız özcan gece görevinden geldi henüz konuşmadık net birşey yok nereye gidicegimiz konusunda dedim. Attıgı msj şu tamam siz annemlere geçin biz oraya geliriz tarzında msj. Annesini aramış özcanlsr gelicek size diye böyle olunca işte gerörkt

Siz de eşiniz gibi cevabını verin o zaman. Ben çocuğuma yeni kiyafetler yeni oyuncaklar alacağım deyin. Pişik kremi, emzirme gibi diğer konularda da kendi fikrinizi söyleyin. Benim bebeğim, kendim karar vereceğim, tavsiye istemiyorum deyin ve araya mesafe sokun.
Bu gidişle öyle olucak çünkü gerçekten strese girdim. Lohusalık psikolojisine girmemiştim ama, sayelerinde herşeye. Müdahale etmelerinden düşğncesizliklerinden en mantıklısı mesafe koymak.

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
rank
Müdahale ediyorum kaynanam aaaa sende çok pinpiriksin diyor kuzucum. Sende biliyorsun aynı şeyleri yaşadık birebir zaten erken dogma düşük riskim vardı hep korkuyla geçirdim hamileligimi. Elledigi halde kızımı aglattıgı halde ellemedi ki Derya ablası diyor. Anne çocuk aglıyor uyuyordu sert Bi şekilde yüzüne dokundu başındayım ben aryanın dedim. Onun üzerine zaten ters yaptım diye burcu gel Kucagına al dedi 30 dk sonra flan. Eşim gelmişti. Olmaz anne, daha küçük demesine ragmen diretti döndü bana kayınvalidem vermiyormusunuz yani dedi eşimle konuşurken bana dönüp tepki gösteriyor kafa sallıyor de siz görürsünüz der gibi Dedigin yaptırttı eşim Tuttu Kucagına yatırdılar görümcem var ben yeni dogum yapmışım kayınvalidem resimlerini çek hadi dedi bide. Çektim yinede yetmez daha çek çek diyor. Şimdi o kız sürekli sevmek istiyor bilincinde degil oyuncak çocuk degil ki benim kızım. Bugün yarı 40 ı var. Görümcem size gelicez burcuyla hava çok güzel avmye gidip geliriz dedi. Bende yarı 40 ı belki annelere ugrarız özcan gece görevinden geldi henüz konuşmadık net birşey yok nereye gidicegimiz konusunda dedim. Attıgı msj şu tamam siz annemlere geçin biz oraya geliriz tarzında msj. Annesini aramış özcanlsr gelicek size diye böyle olunca işte gerörkt
Yok artık ya ne güzel birde senin adına karar veriyor 🤦🏻‍♀️ hala diyorum kimseye çocuğunu vermek zorunda değilsin ve cidden zor zamanlar geçirdin dogumun bile çok zordu senin anlayışlı olmaları lazım Burcu çocuk ama o çocuğun da bilinçli bir şekilde büyütülmesi gerekiyor burda devreye yine annesi ve anneannesi giriyor o çocuk annesinden diğerinden ne görürse onu yapıyor aklı yetmediği için. Ve arya çok küçük Allah korusun bünyesi hala enfeksiyona açık kemik yapısı desen çok hassas normal büyük biri dehil ki küçük çocuğa veresin garibim bir yeri Ağrısa ağzı var dili yok anlatamaz da merak ediyorum Burcu doğduğu zaman aynısını onada yaptılar mı 🤦🏻‍♀️

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Yok artık ya ne güzel birde senin adına karar veriyor 🤦🏻‍♀️ hala diyorum kimseye çocuğunu vermek zorunda değilsin ve cidden zor zamanlar geçirdin dogumun bile çok zordu senin anlayışlı olmaları lazım Burcu çocuk ama o çocuğun da bilinçli bir şekilde büyütülmesi gerekiyor burda devreye yine annesi ve anneannesi giriyor o çocuk annesinden diğerinden ne görürse onu yapıyor aklı yetmediği için. Ve arya çok küçük Allah korusun bünyesi hala enfeksiyona açık kemik yapısı desen çok hassas normal büyük biri dehil ki küçük çocuğa veresin garibim bir yeri Ağrısa ağzı var dili yok anlatamaz da merak ediyorum Burcu doğduğu zaman aynısını onada yaptılar mı 🤦🏻‍♀️
Burcu dogdugu zaman yapmamışlardır kuzucum çünkü görümcem çok pinpirik ama bana gelince öyle degil. Kızı 2 dk durmuyor neler neler yapıyor hala bize gelme derdinde. Valla ablama resmen yalvardım çocukları çok özledim gel diye gelmiyor stres olur sütün azalır benim öyle olmuştu yazık aryamıza dedi. Bugün oraya gidersek bakalım neler olucak panik atak yaptılar beni 😀

Tüm sayfalar yüklendi.