Konumuz ikinci çocuk

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik Öncesi kategorisinde Zümree 👸 tarafından oluşturulan Konumuz ikinci çocuk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,113 kez görüntülenmiş, 69 yorum ve 8 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik Öncesi
Konu Başlığı Konumuz ikinci çocuk
Konbuyu başlatan Zümree 👸
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hazall

^^ ÖzLem 💜 ^^

💞Oğuz Kağan💞 Yusuf Göktuğ 👶💞 Öykü 💞
rank
🤗🤗ne güzel yaşıtı mı buldum
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Amin canim

Tabii ki de canım kendine güvenmeden ikinci çocuk planı düşünmemen lazım bu her konu için geçerli Evet Milyarder değilim Ama yine kendime de güveniyorum Şahsen ben 6 kız kardeşiz ve bir gün konuşmadığımız gün olmadığı için kardeşliğin ne kadar güzel olduğunu benim açımdan iyi olduğunu bildiğim için oğlumun da kardeşsiz kalmasını istemiyorum Tabii ki oğlumun kardeşi olduğunda da bu onunla ikisinin anlaşacağı anlamına da gelmiyor büyüdükleri zaman Rabbim senin evladına da şifa versin inşallah
Evvet canimm 💕💕💕🤗🤗🤗

Merhaba kizlar nasilsiniz iyisinizdir insaALLAH❤😊 en ideal 2inci çocuk nezaman düşünülmeli aralarında fazla yaş Olmasını da istemiyorum oğlum şu anlık 8 ayına girecek Tabii şuanlik düşünmüyorum da fikirlerinizi merak ediyorum
Oğlum 9 aylıkken 2.ye hamile olduğumu öğrendim şuanda oğlum 1buçuk yaşına girecek 1 ay sonra doğumum var. İlk başlarda nasıl yaparım diye depresyona girmiştim ama aralarında yaş farkı olunca da biri çok hareketli oluyorr sürekli park istiyor sosyal hayatı oluyor yada aklı erdiği için kıskançlığı çok oluyor ve en önemlisi arada yaş farkı olunca abisi kardeşinin oyunlarinı oynamıyor jenerasyon farkı gibi bir durum oluşuyor. Yaş farkı az olunca anne başlarda yıpranıyor ama sonrasında küçük kardeş 1 1bucuk yaşın gelince ikisi birlikte arkadaş olup oynuyorlar hemde uzun zaman sonra tekrar başa sarmak zorunda kalmiyorsun araya zaman girince insan bebek bakımıyla ilgili bildiklerini de unutuyor. Araları az olunca bilgilerinde taze oluyorr birlikte büyüyüp gidiyorlar. Bence okul çağı içinde güzel oluyor okulda yanlız kalmaz akran zorbalığına ugramaz

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
Oğlum 9 aylıkken 2.ye hamile olduğumu öğrendim şuanda oğlum 1buçuk yaşına girecek 1 ay sonra doğumum var. İlk başlarda nasıl yaparım diye depresyona girmiştim ama aralarında yaş farkı olunca da biri çok hareketli oluyorr sürekli park istiyor sosyal hayatı oluyor yada aklı erdiği için kıskançlığı çok oluyor ve en önemlisi arada yaş farkı olunca abisi kardeşinin oyunlarinı oynamıyor jenerasyon farkı gibi bir durum oluşuyor. Yaş farkı az olunca anne başlarda yıpranıyor ama sonrasında küçük kardeş 1 1bucuk yaşın gelince ikisi birlikte arkadaş olup oynuyorlar hemde uzun zaman sonra tekrar başa sarmak zorunda kalmiyorsun araya zaman girince insan bebek bakımıyla ilgili bildiklerini de unutuyor. Araları az olunca bilgilerinde taze oluyorr birlikte büyüyüp gidiyorlar. Bence okul çağı içinde güzel oluyor okulda yanlız kalmaz akran zorbalığına ugramaz
Ağzınıza sağlık ne güzel aydınlattınız beni 😊

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kizlar nasilsiniz iyisinizdir insaALLAH❤😊 en ideal 2inci çocuk nezaman düşünülmeli aralarında fazla yaş Olmasını da istemiyorum oğlum şu anlık 8 ayına girecek Tabii şuanlik düşünmüyorum da fikirlerinizi merak ediyorum
Canım doktorlar hep ideal yaş aralığı 2,diyorlar ama bana göre kendi ihtiyaçlarını karsilayabildikten sonra ikinci çocuk olmalı en azından bezden kesip öyle hamile kalmalısin ben oğlum 9aylikken hamile kaldım araları bı buçuk yaş planlı bir hamilelik deildi o yüzden ilk çocuğumla ilgilenemedim çok aşırı zorlandım halen de öyle🥴 birlikte büyürler filan diyorlar ama vallahi ben çok yıprandım hep bı döngü içindesin onu doyur uyut altını temizle öbürüne geç sonra bı daha bı daha yani ben çok zorlandım 🥴herkesin bünyesi sabrı aynı değil çünkü 🤷

Yani bu yönü güzel ama insan çok yıpranıyo🥴

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Ay ALLAH seni bende sandim kkiz kardeşin öyle erkek kardeşle nekadar konuşabilirsin ki canim

Ama bak kötü mu oldu
Ay ALLAH seni bende sandim kkiz kardeşin öyle erkek kardeşle nekadar konuşabilirsin ki canim

Ama bak kötü mu oldu
Yok ayy iyimide olmuş diyorum papatyam

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
Yok ayy iyimide olmuş diyorum papatyam
Ya bak ne güzel işte ❤

Canım doktorlar hep ideal yaş aralığı 2,diyorlar ama bana göre kendi ihtiyaçlarını karsilayabildikten sonra ikinci çocuk olmalı en azından bezden kesip öyle hamile kalmalısin ben oğlum 9aylikken hamile kaldım araları bı buçuk yaş planlı bir hamilelik deildi o yüzden ilk çocuğumla ilgilenemedim çok aşırı zorlandım halen de öyle🥴 birlikte büyürler filan diyorlar ama vallahi ben çok yıprandım hep bı döngü içindesin onu doyur uyut altını temizle öbürüne geç sonra bı daha bı daha yani ben çok zorlandım 🥴herkesin bünyesi sabrı aynı değil çünkü 🤷

Ben şuan bile birtanesiyle zorlanıyorum 2. Düşünemiyorum ama istiyorum da

Sanki ilk çocuk tek olunca yipranmiyor mu kuzum ya valla şu 1buçuk yılda ömrümden ömür gitti ama zaman hızlı geçiyor inan sanki daha dün öğrendim hamile olduğumu ama bak 8 ay geçti doğuncada zaman hızla geçer isterse arasında 10 yaş olsun çocuk insanı zaten her şekilde yoruyor en iyisi peş peşe yapıp tek seferde büyütmek bana yardımcı olan kimsede olmadı. İlk doğumu yaptım bebeğim küvöz e girdi 40 gün boyunca gidip geldim Allah kolaylık veriyor

Tüm sayfalar yüklendi.